Yareal wybudował już ponad 450 mieszkań z zielonym certyfikatem BREEAM

Yareal kończy budowę trzech pierwszych inwestycji mieszkaniowych, zaprojektowanych zgodnie z wymaganiami zrównoważonego budownictwa. Mieszkania na dwóch osiedlach certyfikowanych w systemie BREEAM – Strefa Wilanów i Rezydencja Chrobrego – zostały sprzedane w 100% na długo przed zakończeniem inwestycji. W ofercie trzeciej zakończonej inwestycji z zielonym certyfikatem – Eden Włodarzewska, w pobliżu Parku Szczęśliwickiego na Ochocie – znajduje się już tylko kilka mieszkań i domów. Yareal jako jedyny deweloper w Polsce posiada na swym koncie aż 9 certyfikowanych inwestycji. Do trzech z nich wkrótce zaczną wprowadzać się pierwsi mieszkańcy.

Z chwilą odbioru wybudowanych osiedli Yareal stanie się rekordzistą na polskim rynku deweloperskim pod względem zarówno liczby zrównoważonych inwestycji, jak i mieszkań w certyfikowanych budynkach. W trzech ekologicznych osiedlach Yareal wybudował w sumie 456 mieszkań o podwyższonym standardzie, a ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 30 tys. mkw. Największe z nich – liczące ponad 280 lokali – to Strefa Wilanów, będąca pierwszą inwestycją mieszkaniową Yareal z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym ekologiczny charakter projektu. Jednocześnie to jedyne certyfikowane osiedle w dynamicznie rozwijającym się warszawskim Wilanowie, zaprojektowane i wybudowane w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa. Wszystkie mieszkania w Strefie Wilanów znalazły nabywców na wiele miesięcy przed zakończeniem budowy. W Starych Włochach podobną popularnością cieszyła się Rezydencja Chrobrego z 84 lokalami, której budowę właśnie zakończono.

Na ukończeniu jest również realizacja liczącej 91 mieszkań inwestycji na Szczęśliwicach – Eden Włodarzewska – gdzie w sprzedaży pozostało już zaledwie kilka mieszkań i domów, w tym dom pokazowy. Nowe domy na Ochocie to unikalna oferta, ponieważ w tej dzielnicy występuje największa w stolicy gęstość zaludnienia, w związku z czym zagospodarowane zostały już niemal wszystkie tereny pod zabudowę jednorodzinną.

Firma Yareal jest aktywna jednocześnie w kilku najpopularniejszych dzielnicach Warszawy. W centrum powstaje budynek apartamentowy Sienna 65, a w pobliżu Ronda Daszyńskiego osiedle Vice Versa. W obu przypadkach sprzedaż mieszkań dobiega końca, a w ofercie znajduje się odpowiednio 6 apartamentów i 26 mieszkań. Projekt wyróżnia skala proekologicznych rozwiązań – Vice Versa będzie pierwszym osiedlem Yareal z certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good, czyli najwyższym, jaki kiedykolwiek otrzymała inwestycja mieszkaniowa w Polsce. Mieszkańcy Vice Versa będą m.in. oszczędzali korzystając z własnego prądu pozyskiwanego ze słońca dzięki osiedlowej instalacji fotowoltaicznej.

W czterech innych inwestycjach Yareal, w których trwa przedsprzedaż i sprzedaż mieszkań, rezerwacjami objętych jest już ponad 20% lokali w projekcie zlokalizowanym na Ujazdowie (Rezydencja Łazienki Park) , 25% na Mokotowie (Rezydencja Dolina Mokotów i osiedle Pozytywny Mokotów) oraz 40% na Pradze Południe (Soho 18).

Podczas certyfikacji zielonego budownictwa BREEAM, nieruchomości są oceniane pod kątem zastosowania rozwiązań przyjaznych dla mieszkańców, otoczenia i środowiska naturalnego. W ramach przeprowadzanej końcowej weryfikacji, duże znaczenie mają m.in. proekologiczne oraz innowacyjne rozwiązania, bliskość transportu publicznego, oszczędność zużycia energii, bioróżnorodność, czy infrastruktura dla rowerów. Zgodnie ze strategicznym założeniem firmy, Yareal planuje certyfikować wszystkie swoje kolejne inwestycje. Dodatkowo właściciele mieszkań realizowanych przez Yareal otrzymają w standardzie pakiety smart home Fibaro, czyli zestaw inteligentnych rozwiązań do zarządzania domowymi urządzeniami i zabezpieczeniami oraz do oszczędnego gospodarowania energią.

Więcej informacji na temat inwestycji mieszkaniowych i biurowych oraz proekologicznych rozwiązań w certyfikowanych inwestycjach, można znaleźć na stronie internetowej www.yareal.pl/.


Źródło: Yareal Polska