Targi Kielce wracają do gry

W sierpniowy weekend do kieleckiego ośrodka wystawienniczego wracają pierwsze imprezy targowe. Egzotyczne rośliny, ekologiczne produkty, wolnostojący domek i nietuzinkowe auta! Ulica Zakładowa będzie tętniła życiem!

Dom, Ogród i Ty

To już kolejna, długo wyczekiwana edycja ulubionych targów kielczan – Dom i Ogród. W tym roku wystawy odbędą się nietypowo w sierpniu, jednak będzie równie interesująco jak w ubiegłych latach. Dla osób ceniących zmiany, nowoczesny wystrój i komfortową przestrzeń, pojawi się mnóstwo nowinek z zakresu budownictwa i wyposażenia.
Jedną z firm, która zagości się w Targach Kielce jest Huscube – marka ceniąca wolność, współczesny design i szacunek do przyrody, a to wszystko bez żmudnego procesu budowy. Firma oferuje nieinwazyjne drewniane obiekty mieszkalne o powierzchni do 35m2, wykonane z naturalnych materiałów, energooszczędne, pełne światła i otwarte na przestrzeń o prostym wnętrzu. Goście będą mieli okazję zobaczyć modelowy, samodzielny obiekt mieszkalny HUS7 wraz z wyposażeniem. Dzięki firmie Życie na Prąd odwiedzający dowiedzą się „jak wybudować dom bez rachunków?”.  Marka od wielu lat wykorzystuje innowacyjne technologie, by domy stawały się bezpieczniejsze, bezawaryjne i tańsze w utrzymaniu.

Ponadto wystawcy i specjaliści będą do dyspozycji gości, radząc jak odnowić dom, aby mieszkało się w nim przyjemniej, a także przedstawią klientom wiele nowości z zakresu budownictwa. Na stoiskach będzie można zobaczyć groty solne, donice z laminatu, bramy, ogrodzenia, artykuły ogrodnicze, produkty drzewne czy narzędzia do remontu domu.

Swój udział w wydarzeniu Ogród i Ty potwierdziło wiele firm posiadających wyjątkowe rośliny i ogromne doświadczenie w branży ogrodniczej. Flytrap Factory zamierza zaprezentować gościom Targów Kielce rośliny owadożerne, takie jak muchołówki, kapturnice czy rosiczki. Właściciel proponuje także monstery, peperomie, alocazje, calathee, fikusy czy doskonale znane wszystkim kaktusy i inne sukulenty. Miłośników domowych upraw z pewnością zainteresują owocowe drzewka- jabłka, gruszki czy wiśnie. Będzie także mnóstwo przypraw i ziół własnej produkcji. Bazylia, rozmaryn, tymianek, cząber, oregano, czosnek niedźwiedzi – to tylko kilka z nich. Wiele firm zaprezentuje ogrodowe meble, altanki czy domki. Pojawią się również nowości z zakresu oświetlenia ogrodu, a także systemów nawadniania.

CK Motors Expo

Nowe wydarzenie w Targach Kielce- CK Motors Expo łączy ze sobą pasjonatów motoryzacji z całej Polski! Wychodząc na przeciw miłośnikom czterech kółek organizatorzy przygotowali imprezę, na której będzie można zaprezentować swoje pojazdy. Przyjadą właściciele pojazdów, które miały premierę przed 1989 rokiem. Oprócz tego będzie mnóstwo nietypowych, wyjątkowych aut i motocykli. Prezentacji pojazdów będą towarzyszyły pokazy detailingu, oraz wystawa zabytkowych pojazdów z lat 40 XX wieku.
Wydarzeniu towarzyszy CK Motors Bazarek, czyli giełda części zabytkowych pojazdów.

Health&Beauty

Na piątej edycji Targów Zdrowia i Urody, goście będą mogli zapoznać się z wyjątkowymi kosmetykami na bazie naturalnych i ekologicznych surowców. Odwiedzający mogą zakupić wszystko do pielęgnacji twarzy i ciała oraz skorzystać z fachowych porad. W sobotę odbędą się warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy oraz raka piersi oraz darmowe konsultacje dermatologiczne.

Eco Style

Największy w Kielcach kiermasz ekologicznej żywności ECO-STYLE będzie częścią wydarzenia. To niepowtarzalna okazja, by poznać szeroką gamę produktów ekologicznych, tradycyjnych, wysokiej jakości. Znajdą się w niej m.in.: miody, chleby, makarony, wędliny, słodkości, wyjątkowe żurki, przetwory oraz wiele innych.

Tradycyjnie, nie zabraknie merytorycznych spotkań. 22 sierpnia o godz. 11:00 Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza na konferencję pn. „Nowe przepisy w rolnictwie ekologicznym od 2021”. Tego samego dnia nastąpi również rozstrzygnięcie plebiscytu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne, którego organizatorem jest ŚODR w Modliszewicach.

W ramach wydarzenia, na stoisku Stowarzyszenia Polska Ekologia odbędą się liczne degustacje, gdzie będzie można skosztować m.in. pierogów, naleśników, zupy gulaszowej z wołowiny, wędlin z mięsa wieprzowego, lodów i słodkości owocowych.

Rękodzieło

Tradycyjnie będzie można nacieszyć oko produktami rękodzielniczymi z całej Polski. Zgodnie z trendem powrotu do natury firmy zaprezentują drewniane produkty – biżuterię, dodatki oraz dekoracje. To już kolejna edycja Targów Rękodzieło, w której nie zabraknie warsztatów z tworzenia makramy, tym razem z wyplatania kwietników.

Środki bezpieczeństwa podczas wydarzeń w Targach Kielce

W Targach Kielce trwa montaż bramek dekontaminacyjnych, do dezynfekcji i pomiaru temperatury. To  już ostatni etap przygotowań w ramach zabezpieczeń sanitarnych przed weekendowymi targami dedykowanymi miłośnikom wyposażenia wnętrz, upiększania ogrodów, wyrobów rękodzielniczych, pasjonatom piękna i zwolennikom ekologicznej żywności.

Wśród zaplanowanych na najbliższą sobotę i niedzielę wydarzeń w Targach Kielce znalazły się Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM, Targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD i TY, Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO, Międzynarodowe Targi Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY oraz Salon Produktów Ekologicznych ECO-STYLE.

W ramach zwiększenia bezpieczeństwa zarówno Gości, jak i Pracowników kieleckiego ośrodka wystawienniczego, Targi Kielce zakupiły sześć nowoczesnych kabin do tzw. dokontaminacji. Urządzenia posiadają funkcje automatycznej dezynfekcji i mierzenia temperatury ciała.

Dodatkowo na terenie obiektów ośrodka obowiązywać będą inne restrykcje, które mają zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wśród nich znajdą się pojemniki
z płynem dezynfekującym i częste odkażanie elementów infrastruktury takich jak klamki, stoliki czy poręcze. Poszczególne uroczystości, gale, konferencje, seminaria, odbywały się będą zgodnie z obwiązującymi przepisami dotyczącymi ilości osób wraz z zachowaniem bezpiecznej odległości. Nie zabraknie również tablic informacyjnych, ustalonego kierunku poruszania się, automatów, gdzie będzie można zaopatrzyć się w maseczkę i płyn antywirusowy:  – Zdajemy sobie sprawę, że bezpośrednie spotkanie to najlepszy sposób na osiągnięcie zamierzonego celu biznesowego. W związku z tym, opracowaliśmy i wdrożyliśmy szereg procedur, które umożliwią powrót do nowej, biznesowej rzeczywistości, opartej na sprawdzonej formule – mówi dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.

Zapewnienie bezpieczeństwa jest kluczowe ze względu na zbliżające się wydarzenia, które odbędą się w Targach Kielce. Wśród nadchodzących, jesiennych wydarzeń znajdą się wszystkim dobrze znane: Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO, Targi Lotnicze AVIATION EXPO, Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO, Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL czy Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Równie obszernie zapowiadają się wydarzenia o iście przemysłowym charakterze, wśród których znajdą się Salon Technologii Obróbki Metali STOM i Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL.

Godziny wystawy oraz bilety

Targi otwarte są dla zwiedzających w sobotę od godziny 9:00 do 18:00 oraz w niedzielę od godziny 9:00 do 17:00.  Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 5 zł. Można je zakupić w kasie lub bez kolejki na stronie internetowej: https://ticket.targikielce.pl.

Serdecznie zapraszamy!