System P2000 – interaktywne zarządzanie bezpieczeństwem w czasie rzeczywistym

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Obecnie można zauważyć rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania zapewniające realne bezpieczeństwo ludzi i mienia z wykorzystaniem instalacji elektronicznych systemów zabezpieczeń, w tym systemów kontroli ruchu osobowego, systemów sygnalizacji włamania i napadu oraz systemów telewizji dozorowej. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Johnson Controls, proponując w pełni skalowalny, intuicyjny i łatwy w użyciu system kontroli dostępu P2000.

Systemy te są instalowane niemal w każdym obiekcie nowo budowanym lub modernizowanym. Producenci prześcigają się w opracowywaniu rozwiązań i produktów z możliwie rozbudowaną funkcjonalnością i jeszcze bardziej rozbudowaną komunikacją marketingową. Często jednak przekazywanych przez producentów informacji nie można do końca zweryfikować przed decyzją zakupową, która nierzadko podejmowana jest jedynie w oparciu o cenę, co jest podyktowane kryterium ekonomicznym prowadzonych inwestycji.

Kolejną wyraźną tendencją staje się rosnące zapotrzebowanie użytkowników i instalatorów na uniwersalność i wzajemną kompatybilność instalowanych systemów. Dzięki Internetowi klienci są coraz lepiej poinformowani o nowościach rynkowych i stają się bardzo wymagającymi odbiorcami systemów bezpieczeństwa. Większe możliwości techniczne oraz większa funkcjonalność z reguły wiążą się ze wzrostem ceny systemu.

Jak zatem połączyć interesy klienta i wykonawcy, na pierwszy rzut oka pozostające ze sobą w konflikcie? Johnson Controls znalazł odpowiedź na to pytanie.

Software zarządzający SMS

System Pegasys 2000 (P2000) jest owocem długoletnich doświadczeń i wiedzy zdobytej przez inżynierów firm Johnson Controls oraz CardKey. Spełnia większość wymagań, które klient może postawić przed w pełni konfigurowalnym systemem kontroli bezpieczeństwa. Jest w pełni integrowalny z systemem zaawansowanego zarządzania budynkiem Metasys® Johnson Controls (opisywanym w poprzednim wydaniu Inteligentnego Budynku) i – co ważniejsze – w pełni kompatybilny z urządzeniami starszego typu, dzięki czemu klient może wykorzystać posiadane już rozwiązania.

Wysoka wydajność systemu jest zagwarantowana przez szybki i solidny silnik bazodanowy MS SQL, a ulepszony interfejs graficzny GUI (Graphical User Interface) gwarantuje komfort wizualny przy korzystaniu z systemu. Instalacja odbywa się za pomocą standardowych narzędzi Microsoft, co ułatwia użytkownikowi proces uruchamiania systemu.

W kontroli i monitoringu bezpieczeństwa budynków dużą rolę odgrywają systemy monitoringu CCTV (Closed Circuit Television), gdzie system P2000 zapewnia pełną integrację funkcji i interakcji zdarzeniowych. W pełni konfigurowalne konta użytkowników umożliwiają kreowanie różnych poziomów dostępu do funkcji systemu, dzięki czemu użytkownik może sterować procesem nagrywania i funkcjami PTZ (Pan Tilt Zoom, czyli obrót, kąt nachylenia i zbliżenie obrazu) wielu kamer z poziomu jednej stacji roboczej.

Opcjonalnie P2000 integruje się z systemami i urządzeniami różnych producentów, w tym firm: Pelco® XPortal, Panasonic®, Milestone, NextivaTM, Smart Sight, eNICE, Leronix®, Sony. Integracja w oparciu o protokół IP możliwa jest z urządzeniami takich producentów jak: PowerNet (technologia ISONAS), HID® Edge czy OSI OMNILOCK®.

Dodatkowo system może zostać zaimplementowany wraz z bezprzewodowymi czytnikami i bezprzewodowymi zamkami elektrycznymi. Przykładem obiektu, gdzie wykorzystano system bezprzewodowej komunikacji kontroli dostępu, jest budynek akademika University of Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Wśród innych systemów bezpieczeństwa P2000 wyróżnia się rozwiązaniami dostosowanymi do wymagań klienta – a nie jedynie do trendów na rynku. Jednym z takich rozwiązań są raporty systemowe. Funkcja ta umożliwia przeglądanie, zapis i wydruk baz danych posiadaczy kart i historii działania systemu oraz jego konfiguracji. Funkcja zbiórki umożliwia administratorowi lub innemu użytkownikowi z odpowiednimi uprawnieniami śledzenie ruchu personelu w razie sytuacji awaryjnej, np. pożaru. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji obsługa budynku wie, ile osób znajduje się w budynku oraz ile osób zdążyło się już ewakuować. System usprawnia działania poszukiwawcze i ratunkowe, precyzyjnie wskazując obszar, w którym znajduje się osoba z danym identyfikatorem.

Większość budynków użyteczności publicznej wymaga stałego nadzoru ochrony w postaci tzw. obchodów. Przy odpowiednim rozplanowaniu umiejscowienia czytników system może monitorować czas oraz trasę obchodu. Jest to szczególnie istotne w budynkach o zwiększonym rygorze ochrony osób i mienia, np. laboratoriach, gdzie wymagana jest stała dezynfekcja w ściśle określonych ramach czasowych. Również ten proces może być usprawniony dzięki systemowi P2000, który będzie informował obsługę techniczną budynku o zbliżającej się potrzebie obligatoryjnego wykonania danego działania.

Funkcje, takie jak Anti-Pass Back czy Anti Tailgate, zwiększają bezpieczeństwo budynków i do minimum ograniczają możliwości przedostania się osób niezarejestrowanych w systemie. Funkcja Anti-Pass Back uniemożliwia zbyt częste używanie tej samej karty przy jednym czytniku. Jest to szczególnie przydatne w przypadku bramek obrotowych w biurowcach. Dzięki niej jeden posiadacz karty nie może wpuścić danym wejściem więcej niż jednej osoby. Funkcja Anti Tailgate również zapobiega wprowadzaniu drzwiami więcej niż jednej osoby. Jej działanie jest oparte na rejestracji ruchu posiadaczy kart w ciągach komunikacyjnych. Jeżeli dana karta nie odbije się na czytniku znajdującym się we wcześniejszej części ciągu – następne czytniki nie wpuszczą jej do dalszej części ciągu. Funkcje te są w pełni konfigurowalne i zapewniają nie tylko większe bezpieczeństwo poprzez niedopuszczanie do wstępu osób nieuprawnionych, ale również rejestrację osób znajdujących się w wyznaczonych strefach i dalsze wykorzystanie tych danych, np. podczas ewakuacji budynku w sytuacji zagrożenia.

W celu zapewnienia wsparcia klientom Johnson Controls system P2000 został wzbogacony o m.in. wbudowany samouczek online, zawierający opis głównych cech i działania funkcji systemu. Zawiera on również wiele porad, jak rozwiązywać napotkane trudności, oraz wskazówki dotyczące instalacji i konfiguracji systemu, co jest istotne m.in. w procesie realizacji projektu i wdrażania scenariuszy pożarowych lub ewakuacji budynków użyteczności publicznej.

Cały system jest kompatybilny z wymaganiami zarządzania i administracji rejestrów oraz podpisów elektronicznych. System P2000 jest zgodny z amerykańskimi wymaganiami ustawowymi FDA Title 21, Code of Federal Regulations (CFR) Część 11. W oparciu o te przepisy podpisy elektroniczne mają taką samą wagę jak klasyczne podpisy papierowe.

Warto dodać, że do rozbudowy systemu P2000 Johnson Controls oferuje szereg urządzeń, takich jak sterowniki sieciowe czy moduły drzwiowe.

Referencje

System P2000 Johnson Controls dopiero wkracza na polski rynek, ale na świecie znany jest już od wielu lat. W referencjach systemu znajdują się zarówno budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoły, uniwersytety czy szpitale, jak również komercyjne, takie jak hotele, zakłady przemysłowe czy kopalnie minerałów.

Do najbardziej rozpoznawalnych należą projekty, takie jak Burdż Chalifa („wieża Chalify” ang.: Burj Khalifa), przed otwarciem znana jako Burdż Dubai („wieża Dubaju”, ang.: „Burj Dubai”), gdzie Johnson Controls zintegrował system kontroli bezpieczeństwa P2000 oraz systemy interkomu w najwyższym budynku na świecie, w tym m.in.: 1000 kamer, 3800 czytników i 700 interkomów. Inne projekty to np. wojskowe Centrum Treningowe Armii Amerykańskiej w Grafenwöhr, Niemcy (US Army Grafenwöhr Training Area) czy kopalnie diamentów koncernu De Beers w południowej Afryce.

Rozwiązaniom Johnson Controls zaufały firmy takie jak Vodafone w Czechach, L’Oréal we Francji czy Deloitte we Włoszech, które bezpieczeństwo swoich siedzib i pracujących tam ludzi oparły o system kontroli dostępu P2000. Integracja systemów Johnson Controls zapewnia także bezpieczeństwo pacjentów szpitali (np. Trigoria University Hospital w Rzymie) oraz uczniów i studentów (np. Wisconsin Lutheran College w Milwaukee, USA, Ave Maria University na Florydzie, USA, Buffalo Public Schools w stanie Nowy Jork czy Université BORDEAUX we Francji).

Ivan Brinkley, Dyrektor Techniczny Emirates Towers w Dubaju ocenia: „Wizją Emirates Towers było stworzenie najnowocześniejszej infrastruktury technicznej, którą będzie można łatwo dostosować do przyszłych rozwiązań mogących pojawić się w technologii zarządzania budynkiem. […] Johnson Controls pomógł nam usprawnić nasz budynek od strony technicznej tak, aby zmaksymalizować jego wydajność dziś, jutro i przez cały cykl życia obiektu.”

Autor: Piotr Dura, inżynier ds. automatyki, Johnson Controls

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn