RS Components ogłasza zawarcie globalnej umowy dystrybucyjnej na produkty przemysłowe firmy Control Techniques

Od lewej: Mark James, Product Manager for Automation and Control w RS, Europa Północna; Naz Mohammed, Channel Development Director EMEA w Nidec; Jaycee Reynolds, Commercial Category Manager w RS oraz Roxana Suteu, Product Manager w Nidec

Produkty dostępne obecnie w RS obejmują moduły napędowe Commander SK oraz rodzinę przemienników częstotliwości Unidrive M do rozwiązań automatyki realizujących założenia Przemysłu 4.0

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc, światowy dystrybutor wielokanałowy, podpisało umowę dystrybucyjną z firmą Nidec Corporation na produkty marki Control Techniques, które są przeznaczone dla profesjonalistów w zakresie utrzymania ruchu i producentów maszyn.

Firma Control Techniques, należąca od ponad 40 lat do czołówki producentów w zakresie napędów do automatyki, opracowała serię wiodących na rynku produktów, które zapewniają wysoką wydajność, niezawodność i efektywność energetyczną. Firma RS stała się pierwszym oficjalnym partnerem dystrybucyjnym produktów marki Control Techniques, które skierowane są na szereg rynków, w tym na rynki transportu wewnętrznego, opakowań, druku, wind i instalacji HVAC.

Pierwsze wprowadzenie produktów obejmuje: powszechnie sprawdzone moduły napędowe Commander SK, dla których RS ma uprawnienia MRO (konserwacja, naprawa i obsługa), oraz najnowszą generację falowników Unidrive M200 i M400 przeznaczoną dla producentów maszyn.

Moduły napędowe Commander SK są bardzo kompaktowe i oferują doskonałe sterowanie silnikiem za pomocą wbudowanej inteligencji oraz opcje komunikacji we/wy, Ethernet i magistrali fieldbus, zapewniając znacznie więcej możliwości, niż można by oczekiwać od standardowego napędu pracującego w otwartej pętli. Unidrive M200 i M400 to nowoczesne i wiodące w branży napędy falownikowe, które są gotowe do wdrożenia w Przemyśle 4.0, ponieważ łączą się z wieloma popularnymi magistralami przemysłowymi poprzez modułowy port interfejsu „SI”.

„Control Techniques jest wiodącą od dziesięcioleci marką, która opracowuje najnowocześniejsze produkty, w tym pierwszy napęd gotowy do współpracy z IoT”, powiedział Jaycee Reynolds, Commercial Category Manager w RS. „Ta umowa stanowi zatem doskonałe uzupełnienie naszego bogatego portfolio technologii dla branży przemysłowej i automatyki”.

„RS odgrywa ważną rolę w dystrybucji na rynki przemysłowe i posiada globalną infrastrukturę, która zapewnia klientom niezbędne wsparcie w zakresie w szybko rozwijających się aplikacji automatyki urządzeń połączonych z siecią, umożliwiając im optymalizację procedur konserwacji w celu skrócenia przestojów maszyn”, powiedział Naz Mohammed, Channel Development Director EMEA w Nidec Corporation.


Źródło: RS Components