Pierwszy budynek z kompleksu SKYSAWA z certyfikatem ekologicznym BREEAM Interim na najwyższym poziomie

Budynek A

Budynek A wchodzący w skład kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Outstanding. Jest to aktualnie najwyższa ocena w Polsce i pierwszy w kraju certyfikat na tym poziomie w systemie BREEAM  International 2016 New Construction.

Obiekty starające się o certyfikat w systemie wielokryterialnym BREEAM New Construction poddawane są ocenie w 10 kategoriach m.in. zarządzanie, energia, transport, woda, materiały. W trzech z dziesięciu kategorii SKYSAWA otrzymała maksymalną liczbę punktów tj. za lokalizację i  transport, oszczędność wody oraz zarządzanie procesem realizacji.

Projektując kompleks SKYSAWA, stawialiśmy sobie ambitne cele w kwestiach ekologii i energooszczędności. Zastosowanie takich rozwiązań już na etapie rozbiórki starego budynku, budowy, a także w samym obiekcie zostało docenione pierwszym w Polsce certyfikatem Outstanding w systemie BREEAM New Construction 2016. Jest to duże wyróżnienie i gwarancja, że najemcy naszej flagowej inwestycji otrzymają ekologiczny standard na najwyższym poziomie – wyjaśnia Tomasz Górnicki, wiceprezes zarządu ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.   

Budowa SKYSAWA rozpoczęła się pod koniec czerwca tego roku. Od początku budowa prowadzona jest w sposób zrównoważony m.in. poprzez dążenie do zminimalizowania ilości generowanych odpadów w trakcie prac, ograniczenie zużycia wody i energii, np. poprzez odzyskiwanie wody deszczowej do podlewania zieleni, oraz optymalizację transportu w celu zmniejszenia śladu węglowego. Ponadto, zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, na kolejnych etapach realizacji inwestycji wykorzystywane materiały będą weryfikowane pod kątem ich ekologiczności m.in. składu oraz posiadanych certyfikatów.

SKYSAWA to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 40.000 mkw. Kluczowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja – w ścisłym centrum stolicy, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II, tuż obok Ronda ONZ. SKYSAWA jako jedna z nielicznych inwestycji w Warszawie będzie posiadać bezpośrednie połącznie ze stacją metra.


Źródło: Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości