Pięć głównych przyczyn strat wody oraz znaczenie odbioru w systemach nawadniających

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Zużycie wody i związane z tym koszty mogą wzrosnąć, gdy stan systemu lub osprzętu jest niewłaściwie kontrolowany lub nastąpi ich uszkodzenie. Nawet w przypadku prawidłowej optymalizacji procesu, nawadnianie skutkuje znacznym zużyciem wody w miejskiej społeczności.

Poniżej przedstawiono kilka najczęstszych powodów niepotrzebnego zużycia wody, które odnotowywane są w czasie obchodów w zakładach przemysłowych. Zgłoszenie problemów ekipie odbierającej obiekt, pozwala niejednokrotnie przywrócić właściwą sprawność aplikacji, z którą wiążą się realne oszczędności.

Sterowanie

Problem: Teoretycznie sterownik systemu nawadniającego jest zaprogramowany w taki sposób, by podać odpowiednią dawkę wody w odpowiednich interwałach czasowych, nawadniając podłoże. Jednak utrata wody może wystąpić, gdy sterownik jest przestarzały, zainstalowany niepoprawnie, niezoptymalizowany do typu roślin, typu gleby, jej nachylenia, temperatury, wilgotności lub nasłonecznienia. Nowoczesne sterowniki również nie są idealne. Mimo, że są w stanie pobierać informacje o lokalnej pogodzie i ograniczać zużycie wody, gdy na zewnątrz jest zimno lub jest wysoka wilgotność, często zdarza się, że nie są one poprawnie zaprogramowane i wyregulowane.

Rozwiązanie: Jak to się mówi, jeśli coś ma się zepsuć, to się zepsuje. Ustawienia sterownika powinny zostać sprawdzone, a wszystkie jego funkcje przetestowane, aby system przynosił oszczędności w zużyciu wody na poziomie do jakiego został zaprojektowany. Mogą istnieć setki programowalnych parametrów pracy, niezbędnych do zapewnienia właściwej ilości wody w różnych tego typu aplikacjach. Osoba odpowiedzialna za uruchomienie systemu sterowania pomoże w ustawieniu sprzętu i skonfiguruje system, by zaczął on przynosić zyski oszczędzając wodę.

Nieprawidłowy pomiar wody

Problem: Często w trakcie audytów w zakładach, wykrywane są nawet znaczące wycieki. Pęknięcia w systemie są niejednokrotnie spowodowane przez korzenie drzew lub inne, niezamierzone uszkodzenia. Zdarzają się również poważne uszkodzenia, a ich skutki mogą być druzgocące. Na przykład, jeśli uszkodzeniu ulegnie główna linia doprowadzająca, a utrata wody będzie na poziomie 200 l/min, w przeciągu doby zostanie stracona zatrważająca ilość wody: 272000 l . Inny przykład, jeśli istnieją cztery niewielkie nieszczelności, a z każdej z nich wycieka 2 l/min, może to w sumie dać ponad 4 miliony litrów wody strat rocznie.

Rozwiązanie: Zaleca się użycie oprzyrządowania monitorującego zużycie wody, nie tylko w celu śledzenia ogólnego zużycia, ale również z ukierunkowaniem na wykrywanie wycieków. Nowoczesne sterowniki mogą łączyć się z urządzeniami pomiarowymi zaworami, w celu detekcji przerwania głównej linii doprowadzającej lub nawet pęknięcia głowicy spryskiwacza, po czym mogą powiadomić użytkownika i zatrzymać przepływ. Zawsze warto być przygotowanym – testy przyłączeniowe sprawdzą, czy parametry zostały dobrane prawidłowo. Podczas symulacji wycieków można potwierdzić funkcjonalność systemu.

Degradacja systemu

Problem: Z czasem, na przewodach, elementach połączeniowych, spryskiwaczach i uszczelnieniach pojawią się wycieki. Jest to proces nieunikniony. Zużycie i rozerwanie lub zwykłe starzenie się materiału, może być powodem awarii, nawet w przypadku najlepiej utrzymywanej instalacji. Podczas gdy degradacja systemu jest łatwa do przewidzenia, to jednak skutki w postaci strat wody mogą być ogromne, często na poziomie kilku litrów na minutę w miejscu pęknięcia. Może to również powodować powstawanie rozlewisk, odpływów i stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Rozwiązanie: Mimo, że dobry sprzedawca systemów nawodnienia pomoże zidentyfikować problemy, niezbędnym jest wykonywanie rutynowych przeglądów oraz napraw i weryfikacja kompletności wykonanej pracy. Weryfikacja przez osoby trzecie to klucz do pewności, że wszystkie naprawy niezależnie od stopnia trudności zostały wykonane prawidłowo.

Nieefektywna dystrybucja

Problem: Problemy związane z dystrybucją często powstają w wyniku nieprawidłowej aplikacji sprzętu, stosowanie niewłaściwych części zamiennych (dysze spryskiwacza), zmiany w środowisku lub niepoprawne skonfigurowanie sprzętu. Zbyt intensywne nawodnienie i powstające strumienie ściekającej wody, są częstym skutkiem tych błędów i obniżają efektywność działania całego systemu.

Rozwiązanie: Większość audytowanych przedsiębiorstw posiada w systemach nawadniania wiele głowic, które mogą zostać usunięte. Problem powstawania rozlewisk, zbyt dużego natrysku i zacieków, często może zostać rozwiązany poprzez wyłączenie lub wymianę spryskiwaczy z cieknącymi głowicami, wyposażenie głowic w dysze ze zmiennym łukiem lub po prostu poprzez regulację natężenia przepływu wody. Na przykład, często obserwuje się obszary wyposażone w spryskiwacze, podczas gdy nie rosną na nich już rośliny. Taka okoliczność pozwala na wyłączenie tych spryskiwaczy i skierowanie wody do bardziej potrzebujących obszarów. Procesowi sprawdzania systemu towarzyszy identyfikacja takich problemów oraz wprowadzanie poprawek i regulacji.

Funkcjonowanie i obsługa

Problem: W zakładzie czy obiekcie wyposażonym w setki, a nawet tysiące głowic, ciężko jest osobie obsługującej sprzęt dostrzec wszystkie nieprawidłowości, podczas rutynowych wizyt. Jeśli obsługa ma do czynienia z rozległym obszarem, zadanie to może okazać się zbyt trudne, nawet dla najlepszych. W większości inspekcje takie ograniczają się zatem do obserwacji całokształtu systemu, w mniejszym stopniu dotyczą poszczególnych komponentów do nawadniania. Jednakże, wynikiem takiej kontroli jest ocena strat wody, publiczne ogłoszenie uwag i czynników ryzyka.

Rozwiązanie: We współpracy z zakładami i/lub kontrahentami, grupa odpowiedzialna za rozruch systemu może uczestniczyć w rutynowych ankietach i raportach oceny. Takie podejście pomoże w identyfikacji znaczących strat i poprawi rentowność zakładu. Coroczny audyt może być wystarczający dla placówek nowszych niż 5 letnie, dwa razy do roku należy audytować placówki, których wiek to od 5 do 10 lat, a w cyklu kwartalnym placówkę starszą niż 10 lat. Tam gdzie zainstalowano inteligentne sterowanie, miesięczny raport może być generowany włącznie z alarmami dotyczącymi potencjalnych problemów, a operatorzy i pracownicy od utrzymania powinni zostać przeszkoleni, w jaki sposób poprawnie reagować na takie raporty.

Należy zwrócić uwagę i docenić stopień złożoności systemu nawadniającego. Jeśli mowa o wymogach utrzymania i ponawiających się problemach, systemy pozostawione bez nadzoru będą samoistnie i skutecznie przeciwdziałać potencjalnym oszczędnościom w systemie poprzez generowanie strat wody, którą powinny efektywnie dostarczać i ochraniać. Zespoły uruchomieniowe są po to by pomóc w znalezieniu potencjalnych obszarów i możliwości oszczędzania, których inwestor i użytkownik spodziewają się po inwestycji w zoptymalizowany system nawadniania. Wewnętrzny system audytów i napraw może być wykonywany w oparciu o regularne prowadzenie procedur i zadań utrzymania ruchu, przygotowywanie ankiet i raportów, jako część rozwojowego systemu i całego zakładu, obiektu.

Autor: Aaron Schneider należy do stowarzyszenia Glumac. 

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn