Nowa seria WXA od SonicWALL – optymalizacja w sieci rozległej

SonicWALL wprowadza na rynek urządzenia nowej serii WXA (WAN Acceleration Appliance), która składa się z serwera wirtualnego WXA 5000 oraz routerów WXA 2000 i WXA 4000. Rodzinę produktów uzupełnia oprogramowanie WXA 500 Live CD.

Nowe produkty SonicWALL poprawiają wydajność transmisji w sieci WAN, na przykład pomiędzy oddziałami firmy położonymi w różnych, oddalonych od siebie miejscach. Dzięki temu użytkownicy – niezależnie od lokalizacji – uzyskają szybki dostęp do krytycznych aplikacji. Projektanci serii WXA postawili bardzo duży nacisk na kwestię bezpieczeństwa. Większość tradycyjnych produktów do akceleracji ruchu w sieciach WAN nie współpracuje z rozwiązaniami zabezpieczającymi. W przeciwieństwie do nich nowe produkty SonicWALL są niemal idealnie dopasowane do systemu Nex-Gen Firewalls tej samej marki. Dzięki temu strumień pakietów w sieci rozległej jest bardzo dokładnie skanowany.  

Router WXA 4000 jest przeznaczony dla małych i średnich firm, które mają zdalne biura. Może przesyłać aplikacje z sieci rozległej od 240 użytkowników i przetwarzać równocześnie 1200 strumieni. WXA 2000 także jest przeznaczony dla małych oraz średnich firm, ale przetwarza dane pochodzące od maksymalnie 120 użytkowników i obsługuje 600 równoczesnych strumieni. WXA 5000 to bardzo wydajny i niezawodny serwer wirtualny, zaś oprogramowanie Live CD pomaga firmom, które mają zdalne biura, poprawić komunikację w sieci WAN bez modyfikowania infrastruktury sieciowej.  

Autoryzowanym dystrybutorem SonicWALL na polskim rynku jest RRC Poland. Produkty nowej serii WXA objęte są 2-letnią gwarancją producenta. Sugerowane ceny detaliczne poszczególnych modeli w Polsce nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.