MegaMagazyn i SuperHR brytyjskich telezakupów

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Fot. Trilux

Trudności z rekrutacją i utrzymaniem pracowników są jedną ze współczesnych bolączek sektora gospodarki magazynowej. Warto przyjrzeć się w tym kontekście rozwiązaniom stosowanym przez przedsiębiorstwa na Zachodzie, gdzie koszty pracy są wyższe niż u nas. Przykładem firmy, ktFot. Triluxra wzorcowo radzi sobie z tym wyzwaniem, jest brytyjski odpowiednik telezakupów: QVC UK.

QVC to nadająca w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii, Włoszech i Chinach stacja telewizyjna prowadząca telesprzedaż m.in.: kosmetyków, odzieży, obuwia, biżuterii, artykułów gospodarstwa domowego i elementów wystroju wnętrz, akcesoriów i narzędzi ogrodowych czy elektroniki. Jej brytyjski oddział emituje program od 1993 roku i zatrudnia obecnie ponad 2 tys. osób, z czego około 1,5 tys. pracuje w liczącym 72 tys. mkw. powierzchni kompleksie w miejscowości Knowsley pod Liverpoolem. Tam właśnie mieści się centrum dystrybucyjne oraz call center przedsiębiorstwa. W skali roku magazyn obsługuje 17 milionów przesyłek wypracowującego obroty na poziomie niemal 500 mln funtów. W ostatnich latach firma położyła szczególny nacisk na działania z obszaru Employer Branding i od sześciu lat nieprzerwanie zdobywa w toku niezależnego audytu Top Employers Institute certyfikat przyznawany najlepszym pracodawcom w Wielkiej Brytanii. Na ten sukces składają się zarówno innowacje w dziedzinie stosowanych w zakładzie technologii, jak i polityki kadrowej.

Fot. Trilux

Technologiczne innowacje

By nadążyć za potrzebami klientów – założenie mówi, że 100 proc. produktów musi być wysłanych w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia – w 2010 r. przy główny magazynie QVC UK dobudowano 35-metrowy magazyn wysokiego składowania na 30 miejsc paletowych z systemem przenośników łańcuchowych, rolkowych i automatyzacją wstępnego pakowania. Całość wkrótce potem zintegrowano z systemem WMS umożliwiającym m.in. na wyświetlanie podczas transmisji programów informacji o dostępności reklamowanego produktu (widzowie wiedzą, czy jest go w bród, ilość jest ograniczona czy też towar został niemal wyprzedany). Jednak prócz technologii optymalizujących wydajność procesów obsługi zamówień i dystrybucji QVC zainwestowało również w modernizację instalacji oświetleniowej, co pozwoliło zmniejszyć zużycie energii i ilość generowanych odpadów, ale nade wszystko – poprawić jakość światła i zadbać tym samym o samopoczucie pracowników. – Przed wymianą w centrum dystrybucji QVC UK funkcjonowały oprawy świetlówkowe o średniej trwałości na poziomie 3,4 roku. Ze względu na wykorzystanie w zakładzie czujników obecności, efektywny czas eksploatacji wyładowczych źródeł światła skracał się do 6 miesięcy. Na prośbę QVC brytyjski oddział TRILUX zaproponował rozwiązanie, dzięki któremu oprawy świetlówkowe można było zastąpić LED-ami bez konieczności modyfikacji umiejscowienia punktów świetlnych. Bazując na energooszczędnej oprawie liniowej E-Line LED opracowano zindywidualizowany produkt pozwalający zastąpić świetlówki w stosunku 2:1, z wykorzystaniem co drugiego z istniejących przyłączy – mówi Krzysztof Rajecki, projektant oświetlenia TRILUX Polska. – Zużycie energii zmniejszyło się w efekcie o 70 proc., co przełożyło się na oszczędności na poziomie 389 tys. kWh rocznie. Dodatkowa korzyść wyniknęła z możliwości współpracy rozwiązania z sensorami obecności bez utraty żywotności. Świetlówki trzeba było wymieniać co pół roku, w przypadku zastosowanych diodowych źródeł światła zagwarantowano trwałość na poziomie 50 tys. roboczogodzin, co przy średniej dziennej eksploatacji oprawy oświetleniowej w tym zakładzie przelicza się na 11 lat bezawaryjnej pracy. Co więcej, natężenie światła zwiększyło się o 137 proc., co wprost przekłada się na poprawę komfortu pracy i zmniejszenie liczby błędów podczas kompletacji – dodaje ekspert TRILUX Polska. Estymowany czas zwrotu z tej inwestycji wynosi 4,5 roku. Szacunki te nie uwzględniają jednak korzyści wynikających z uniknięcia kosztów utylizacji świetlówek oraz – nade wszystko – poprawy produktywności i samopoczucia pracowników.

Fot. Trilux

Kadrowa rewolucja

Dla myślenia QVC UK o przyciąganiu talentów przełomowym momentem był rok był 2013, kiedy to firma postanowiła rozpocząć zmianę modelu pozyskiwania kadr i w miejsce rekrutacji za pośrednictwem agencji pracy stopniowo wprowadzać własne działania. Wtedy to powstał wewnętrzny zespół ds. zasobów ludzkich. Sformułowano wówczas także dokument nt. Tożsamości Pracodawcy QVC. Opisuje on dobre praktyki mające na celu kreowanie możliwie najlepszych doświadczeń pracowniczych: inwestycje w szkolenia i rozwój, elastyczność czasu pracy, programy motywacyjne oparte na wzajemnym docenianiu działań współpracowników oraz koncentrację na zdrowiu i dobrym samopoczuciu kadr. Uruchomiono także własne kanały pozyskiwania talentów na Facebooku, Twitterze, LinkedIn oraz zewnętrznych portalach pracy. Efekt? W 2 lata po wprowadzeniu zmian cztery na pięć procesów rekrutacyjnych realizowanych było przez własny dział HR lub na zasadzie rekrutacji wewnętrznej – w dużej mierze dzięki systemowi poleceń. Mniej więcej od tego czasu QVC UK rokrocznie przyznawany jest tytuł jednego z Najlepszych Pracodawców Zjednoczonego Królestwa.


Trilux

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn