Energa zbuduje kolejną farmę fotowoltaiczną

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

PV Czernikowo. Fot. Energa.jpg

Grupa Energa przystępuje do realizacji jednego z największych projektów PV w Polsce – farmy fotowoltaicznej PV GRYF. Obiekt powstanie w gminie Przykona, obok powstającej obecnie farmy wiatrowej. To już kolejna inwestycja spółki Energa OZE w odnawialne źródła energii na terenach zrekultywowanych po kopalni węgla brunatnego Adamów. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę.

Nowa farma fotowoltaiczna zlokalizowana będzie w niedalekiej odległości od budowanej obecnie farmy wiatrowej o mocy 31 MW w gminie Przykona (w powiecie tureckim). Podobnie jak farma wiatrowa, panele fotowoltaiczne w całości będą znajdować się na terenie zrekultywowanego wyrobiska po byłej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, eksploatowanego w latach 90.

Łączna moc zainstalowana farmy fotowoltaicznej PV GRYF wyniesie 19,83 MW. Przewiduje się, że rocznie z 1 MW zostanie wyprodukowanych 1000 MWh energii elektrycznej. Na farmę będzie składać się 69 588 paneli PV.

Projekt uzyskał warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, a 13 listopada br. wydane zostało pozwolenie na budowę. Energa OZE złożyła już wniosek o prekwalifikację do udziału w tegorocznej aukcji OZE.

PV Czernikowo. Fot. Energa.jpg

Obecnie trwają prace projektowe nad wyprowadzeniem mocy. Następnym krokiem, niezbędnym do uruchomienia farmy, będzie uzyskanie pozwolenia na budowę linii SN, co przewiduje się w harmonogramie na II kwartał 2020 r.

Fazę projektową inwestycji spółka Energa OZE zleciła do realizacji podmiotowi z Grupy Energa – spółce Energa Invest.

– Stawiamy kolejny krok w realizacji sprawiedliwej transformacji energetycznej Polski poprzez budowę nowych obiektów OZE, zagospodarowując relatywnie trudne do wykorzystania tereny pokopalniane – mówi kierujący Grupą Energa, Grzegorz Ksepko. – Realizacja nowej farmy fotowoltaicznej PV GRYF zwiększy udział zielonej energii w całkowitym wolumenie wytwórczym. Grupa Energa od lat sukcesywnie uczestniczy w dostosowaniu polskiego systemu elektroenergetycznego do wymogów Komisji Europejskiej. Będziemy w dalszym ciągu dynamicznie rozwijać się w tym kierunku. W miksie wytwarzania Energa ma pełną paletę źródeł, wykorzystujących energię wody, wiatru i promieniowania słonecznego. W Grupie Energa moc zainstalowana we flocie wytwórczej bazującej na odnawialnych źródłach energii wynosi 38 proc. Jest to największy udział procentowy wśród dużych polskich grup energetycznych w produkcji energii elektrycznej z OZE odniesionej do całego wolumenu wytwarzanej energii. 

Farma PV Czernikowo 2 Fot. Energa.jpg

Farma fotowoltaiczna PV GRYF będzie trzecim obiektem tego typu eksploatowanym w Grupie Energa. Obecnie, spółka  Energa OZE zarządza dwoma dużymi farmami PV. PV Czernikowo we wsi Wygoda, pod Toruniem jest jedną z największych farm fotowoltaicznych w Polsce. Druga eksploatowana farma PV Delta  zlokalizowana jest niedaleko Gdańska.

– Wieloletnie doświadczenie zarówno w budowie, jak i eksploatacji farm fotowoltaicznych, pozwoliło osiągnąć bardzo duże tempo procesu pozyskania pozwolenia na budowę i daje nam uzasadnioną pewność, że realizowana inwestycja zakończy się sukcesem. Wykwalifikowana kadra inżynierów i serwisantów pracuje nad odpowiednim doborem zarówno paneli i inwerterów, zapewniających wieloletnią bezawaryjną eksploatację, jak i zaprojektowaniem konstrukcji nośnej, co wymaga dużego doświadczenia, biorąc pod uwagę niską nośność gruntów pokopalnianych – mówi Piotr Meler, prezes Zarządu Energa OZE.  – Planujemy zgłosić udział PV GRYF w tegorocznej aukcji OZE. Pozyskanie wsparcia aukcyjnego pozwoli bezzwłocznie przystąpić do prac budowlanych.

Działania innowacyjne spółki rozwijające możliwości wytwórcze i poprawiające stan środowiska naturalnego zostały docenione. Za zaangażowanie w realizację i popularyzację inwestycji ekologicznych oraz promowanie nowatorskich rozwiązań mających istotny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego Energa OZE (do niedawna Energa Wytwarzanie) została wyróżniona „EKO-ORŁEM” w kategorii „Ochrona powietrza” przez WFOŚiGW w Toruniu.

Energa buduje nową farmę wiatrową Przykona. Fot. Energa.JPG

Grupa Energa jako pierwsza w Polsce przygotowuje się do wdrożenia innowacyjnej technologii optymalizującej wytwarzanie energii elektrycznej ze słońca, polegającej na instalowaniu paneli fotowoltaicznych na wodzie. Pilotażowy program przeprowadzony na zbiorniku przy elektrowni wodnej w Łapinie zakończył się powodzeniem, co otwiera Grupie możliwości zastosowanie tej technologii na szerszą skalę. Natomiast w pobliżu Farmy Wiatrowej Bystra, niedaleko Pruszcza Gdańskiego powstaje największy w Polsce magazyn energii elektrycznej, o docelowej mocy 6 MW i pojemności 27 MWh.

Grupa Energa pozyskuje środki finansowe z różnych, korzystnych źródeł krajowych i zagranicznych, dzięki czemu może rozszerzać aktywności inwestycyjne w zakresie rozwoju „zielonej energii”.

Energa nie ma – jak inne grupy energetyczne, wielkich jednostek wytwórczych, więc rozwój aktywów odnawialnych, innowacyjnych systemów magazynowania energii, bogata i dopasowana do potrzeb oferta dla odbiorców oraz skuteczne zarzadzanie dystrybucją to atuty na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Warto podkreślić, że w sytuacji wyspecjalizowania Grupy Energa w obszarze OZE, istnieje możliwość finansowania tego rodzaju inwestycji z wykorzystaniem kredytów dostępnych w formule ESG, które są powszechne na rynku światowym.

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn