BUDMA też stawia na produkty smart

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Fot. BUDMA

W dniach 2–4 lutego 2016 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. W tym roku swoje oferty zaprezentowało aż 800 firm. Wśród prezentowanych produktów nie zabrakło rozwiązań przeznaczonych do inteligentnych domów.

Od 25 lat poznańskie targi BUDMA są uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych. Skupiają wystawców, specjalistów oraz inwestorów poszukujących nowych dostawców, wykonawców, rozwiązań materiałowych czy technologicznych. Podobnie jak w poprzednich latach, podczas targów można było wziąć udział w wykładach i dyskusjach z zakresu rozwoju budownictwa, architektury oraz zmian przepisów, w tym głównie związanych z wymogami budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zwiedzający mogli odwiedzić strefę testów, obejrzeć pokazy i mistrzostwa branżowe. Przedstawiono też nowości w ramach Klubu Premier BUDMA oraz laureatów nagrodzono złotymi medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich (www.zlotymedal.mtp.pl).

Premierowe Somfy

Targi BUDMA to – oprócz miejsca nawiązania kontaktów biznesowych – wylęgarnia nowości rynkowych. Na stoiskach pokazano ponad 130 takich produktów, z czego część została specjalnie wyróżniona w ramach Klubu Premier BUDMA. Po raz pierwszy szerszej publiczności pokazano m.in. innowację firmy Somfy – box Connexoon do zdalnej obsługi napędów w technologii io. Jak informuje producent, nowe smart rozwiązanie jest przeznaczone dla mniej wymagajacych użytkowników, którzy nie zdecydowali się jeszcze na posiadanie w pełni inteligentnego domu. Ma więc stanowić dla nich pierwszy krok w tym kierunku, a jednocześnie być dużo tańsze i łatwiejsze do wprowadzenia. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników pozostaje nadal sztandarowy produkt Somfy – Tahoma.

Na stoisku francuskiego producenta urządzeń inteligentnych można było zobaczyć m.in. nowe smart urządzenie o nazwie Connexoon, umożliwiające sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu wybranymi urządzeniami, a także dwa nowe napędy do bram. Fot. Somfy

Jeśli chodzi o Connexoon, do wyboru są trzy rodzaje aplikacji: Window, Access oraz Terrace. Za pomocą smartfona lub tabletu można sterować wybranymi elementami, takimi jak: rolety, oświetlenie, markizy, muzyka, bramy wjazdowe oraz garażowe. Możliwe jest również tworzenie scenariuszy, np. otwarcie markizy lub pergoli w Connexoon Terrace (z wykorzystaniem wcześniej zrobionego zdjęcia, w którym zapamiętano ulubione ustawienia). Inne ciekawe możliwości daje moduł Connexoon Access, który wykorzystuje geolokalizację: bramy i drzwi garażowe mogą otwierać się samoczynnie po podjechaniu pod posesję. To użytkownik definiuje odległość między bramą a smartfonem.

Prezentowane na targach BUDMA urządzenie i przystosowane do niego aplikacje powinny się pojawić na rynku w marcu 2016 r. i będą dostępne samodzielnie lub z zestawach promocyjnych z napędami Somfy.

Oprócz Connexoon francuski producent inteligentnych urządzeń zaprezentował także na stoisku dwa nowe napędy do bram. Jeden z nich to tzw. napęd niewidoczny, wbudowany w słupek bramy – Invisio io, a drugi to napęd śrubowy, przeznaczony do bram skrzydłowych – Ixengo L230.

Złoto dla zuchwałych

Podczas targów BUDMA 23 produkty nagrodzono prestiżowymi złotymi medalami. Co roku o ten tytuł ubiega się prawie 500 rozwiązań. W tym roku jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Józefa Jasiczaka – dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej – oceniało głównie innowacyjność, wartość użytkową oraz zaawansowanie technologiczne.

Złoty Medal otrzymała m.in. brama garażowa segmentowa PRIME firmy Wiśniowski. Firma współpracuje z Somfy w zakresie technologii umożliwiającej sterowanie urządzeniami w ramach inteligentnego domu. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań napędy nie tylko odbierają komendy od sterowników, ale także mogą wysyłać komunikaty zwrotne i łączyć ze sobą wiele inteligentnych urządzeń w domu.

Dwa złote medale otrzymały produkty zgłoszone przez Hörmann Polska – napęd elektryczny typu PortoMatic, umożliwiający automatyczne otwieranie i zamykanie za pomocą różnych sterowników, oraz przesuwna brama przeciwpożarowa firmy TORTEC typ FST30, wyposażona w regulator prędkości zamykania, opcjonalnie z napędem elektrycznym z funkcją automatycznego rozłączania w razie zagrożenia pożarem. Na stoisku Hörmann można było ponadto zobaczyć, jak za pomocą specjalnej aplikacji BiSecur na smartfona i tablet oraz bramki LAN/WLAN można zdalnie sterować bramami, drzwiami i innymi urządzeniami. Z jednego takiego źródła można było otwierać i zamykać garażową bramę segmentową – górną i boczną, przemysłową bramę rolowaną, a także drzwi wejściowe.

Złoty medal został przyznany także firmie Zehner Polska za jednostkę wentylacyjną Zehnder ComfoAir Q350, charakteryzującą się m.in. zaawansowaną automatyką oraz intuicyjnym sterowaniem, opcjonalnie również z użyciem dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Kolejnym nagrodzonym produktem związanym z zarządzaniem inteligentnymi budynkami był radioodbiornik FLEX z programatorem GPROG, firmy DTM SYSTEM. Odbiornik ten może być wykorzystywany m.in. do automatyki bramowej, domowej czy systemów alarmowych. Oprócz sterowania tradycyjnym pilotem radiowym może współpracować z pilotem wirtualnym na smartfonie oraz może być sterowany przez przeglądarkę internetową. Natomiast programator GPROG umożliwia bezprzewodowe zaprogramowanie pilotów poza instalacją. Oznacza to, że można samodzielnie aktywować pilota w systemie, bez konieczności wizyty instalatora. Urządzenie współpracuje z bezpłatnym oprogramowaniem GSOFT.

Automatyka budynkowa w coraz liczniejszym składzie

Firma ASTAT podczas targów prezentowała osprzęt elektroinstalacyjny i system By-me firmy VIMAR, czujniki ruchu i obecności, zestawy radiowe, żaluzje zewnętrzne, korytka siatkowe, pompy ciepła i przepusty kablowe. Fot. ASTAT

Na targach można było także zapoznać się m.in. z zagranicznymi inteligentnymi systemami, dystrybuowanymi przez polskie firmy. I tak firma ASTAT zaprezentowała systemy inteligentnego budynku by-Me, włoskiego producenta modułowego osprzętu elektroinstalacyjnego. Na ekspozycji demonstrowano również czujniki ruchu i obecności, zestawy radiowe, żaluzje zewnętrzne, korytka siatkowe, pompy ciepła i przepusty kablowe.

Firma Miwi Urmet przedstawiła dwie linie urządzeń francuskiej firmy Yokis, zajmującej się automatyką budynkową: system przewodowy oraz bezprzewodowy. Można było także zapoznać się z ich ofertą dotyczącą automatyki bramowej oraz systemów domofonowych.

Z kolei firma Pozelm prezentowała działanie belgijskiego systemu DOMINTELL oraz system KNX/EIB, a firma F&F Filipowski pokazywał F&Home Radio, komunikujący moduły z serwerem drogą radiową, oraz moduły Proxi, stworzone we współpracy z założonym w Krakowie, ale na stałe przebywającym w Stanach Zjednoczonych, start-upem Seed Labs (obecnie Silvair). System Proxi oparty jest na Bluetooth Smart. Podstawowe elementy systemu to: Proxi Light – zdalna kontrola oświetlenia, Proxi Power – zdalna kontrola urządzeń podłączonych do gniazd elektrycznych, Proxi Shade – zdalna kontrola rolet, żaluzji, ekranów, markiz oraz Proxi Gate – zdalna kontrola bram wjazdowych i garażowych.

Na targach BUDMA zostały zaprezentowane także systemy sterowania Grenton. Na interaktywnym stoisku można było obejrzeć możliwości sterowania smart domem m.in. z wykorzystaniem beaconów BLE do sterowania w rzeczywistym świecie domu modułowego (sterowanie światłem, roletami, ledami).

Autorka: Anna Wrona

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn