Adaptacja platform BIM zmienia sposób projektowania budynków

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Popularyzacja modelowania BIM oznacza wejście nowych modeli organizacji przedsiębiorstw oraz ekspansję zaawansowanych technologii.

Od kiedy modelowanie BIM (Building Information Modeling) stało się standardem w projektowaniu budynków, można zaobserwować znaczące zmiany w organizacji pracy nad projektami. Wzrasta znaczenie podmiotów zewnętrznych, wraz z wykorzystaniem oferowanych przez nie nowych, wydajnych technologii.

Stary model pracy nie jest efektywny

Dawniej, wszystkie zespoły, niezależnie od tego nad czym pracowały (architekci, konstruktorzy, elektrycy, specjaliści od systemów HVAC) korzystały z tego samego oprogramowania – czy to projektowego 2D, czy planistycznego, czy wreszcie służącego do zarządzania projektem. Takie podejście negatywnie wpływało na współdzielenie i wymianę informacji. Zespoły pracowały w trybie sekwencyjnym, co także mentalnie wzmacniało poczucie odrębności w pracy nad wspólnym przecież projektem.

Przewagą platformy BIM jest to, że opracowano ją właśnie po to, by zapewnić dobrą wymianę informacji oraz skuteczniejszą komunikację i integrację projektu od samego jego początku. Jest to uniwersalna platforma projektowa, oferująca narzędzia dla wszystkich dyscyplin związanych z budownictwem, co jest opłacalne ekonomicznie, jak również pozwala zaoferować klientowi kompleksową obsługę przez jedną firmę. Oprogramowanie BIM, takie jak na przykład Revit, pozwala włączyć do pracy wszystkie zespoły już na wczesnym etapie. Taka ścisła współpraca owocuje również znacznie bardziej uporządkowaną dokumentacją.

Jednak nie wszystkie firmy cieszą się z popularyzacji BIMu. Ponieważ te, które wdrożyły tą platformę i w efekcie skonsolidowały różne działania projektowe, dysponują znacznie większym potencjałem, oferują znacznie szerszą gamę usług i po prostu pracują szybciej. Przekłada się to na większą liczbę klientów.

Narzędzia zarządzające usprawniają procesy projektowe

Jedną z zalet platformy BIM jest to, że wszystkie zespoły korzystają z jednego modelu budynku, jako podstawy do swojej pracy. Specjaliści z różnych dyscyplin mogą przystąpić do pracy jak tylko zostanie zbudowana baza modelu. Oprogramowanie Revit oferuje narzędzia które pozwalają monitorować i koordynować pracę wszystkich zespołów, takie jak:

Narzędzie Copy/monitor umożliwia powiązanie ze sobą elementów w projekcie i nadać im relacje, dzięki czemu zmiany wprowadzone przez jeden zespół są widoczne dla wszystkich.

Narzędzie Interference check wykrywa potencjalne problemy i interferencje pomiędzy elementami projektu.

Coordination review pozwala prowadzić historię zmian monitorowanych elementów i generuje alarmy w przypadku wykrycia konfliktów z innymi obszarami projektu.

Wymienione narzędzia automatycznie porównują wiele elementów w obrębie projektu w poszukiwaniu konfliktów, co pozwala wyeliminować ręczne porównywanie dokumentacji pochodzącej od poszczególnych zespołów. Zamiast sekwencyjnej pracy poszczególnych grup, każdy może zobaczyć nad czym pracują inni i w ten sposób przeciwdziałać konfliktom lub zaoferować wsparcie. Potencjalne problemy i rozwiązania łatwo zidentyfikować i wziąć pod uwagę przy pracy nad projektem. Eliminuje to konieczność czasochłonnych poprawek.

Skanowanie 3D pozwala zaoszczędzić setki godzin

Niektórzy nie są przekonani do oprogramowania BIM, ponieważ obawiają się, że budowa modelu może zabrać dużo czasu. W przypadku projektów dotyczących remontów lub modernizacji istniejących budynków z pomocą przychodzi jednak bardzo efektywne rozwiązanie. Technologia skanowania 3D przewyższa znacznie dotychczasowe sposoby zbierania danych do projektu, zarówno pod względem szybkości jak i dokładności. To co do tej pory zabierało całe tygodnie – pomiary, zebranie danych i wprowadzenie ich do projektu – ze skanerem 3D może zająć tylko kilka dni. Technologia ta pozwala na znacznie lepsze odwzorowanie detali i przestrzeni, co przekłada się na dokładniejszy model.

Tolerancja do dziesiątych części milimetra

Dostępne obecnie na rynku skanery 3D są bardzo szybkie i wydajne. Ustawione na odpowiednich statywach w parę minut skanują całą przestrzeń w zakresie 3600, po czym mogą być przestawione w inne jej miejsce, by zwiększyć dokładność i ilość detali. Wykonanie wielu skanów jednej przestrzeni pozwala stworzyć model 3D z dokładnością do dziesiątych części milimetra.

Ze skanowania otrzymuje się chmurę punktów danych oraz dokumentację fotograficzną, z przypisaniem do konkretnej lokalizacji fizycznej oraz w modelu. Współczesne skanery są w stanie zbierać ponad milion punktów na sekundę. Zewnętrzne oprogramowanie, takie jak Autodesk Recap czy Leica Cloud Worx, pozwala z kolei na bezpośredni eksport chmury punktów do platform BIM takich jak Navisworks czy Revit. W rezultacie, możliwe jest szybkie uzyskanie precyzyjnego, przestrzennego modelu budynku, pozwalającego na przykład na „wirtualny spacer” po takim obiekcie.

Trwały efekt

Sposoby koordynowania pracy, struktura organizacyjna firm, technologie BIM – wszystko to cały czas ewoluuje. Sposób, w jaki projektuje się budynki zmienił się już na zawsze.

Autorka: Donna Miller jest wiceprezesem ds. inżynierii w WD Partners.

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn