Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Transport niskoemisyjny podczas powiązanego z COP24 wydarzenia konferencji Sustainable Innovation Forum 2018

-- wtorek, 22 styczeń 2019

Firma Delta Electronics, globalny dostawca w dziedzinie zarządzania energią oraz rozwiązań zarządzania termicznego, uczestniczył w konferencji Sustainable Innovation Forum 2018. Firma Delta Electronics była reprezentowana przez Pana Victora Chenga, starszego wicedyrektora i dyrektora generalnego grupy Information and Communication Technology Business Group (ICTBG). Pan Cheng uczestniczył w panelu dyskusyjnym „Driving Innovation: Overcoming the Infrastructure and Charging Challenge“ (Innowacje w kierowaniu pojazdami: Pokonanie problemu infrastruktury i ładowania).

Wśród uczestników dyskusji znajdowali się znani decydenci w zakresie e-mobilności, m.in. z takich miast jak Mediolan, Paryż oraz Deutsche Post DHL. Przedstawiali oni swoje pomysły na przyspieszenie rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych (EV). Ponadto, Pan Cheng podkreślił wyjątkowe możliwości firmy Delta Electronics we wspieraniu transportu niskoemisyjnego, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii ekologicznych, w tym w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych, technologii magazynowania energii i elektroniki samochodowej.
 
Podczas panelu dyskusyjnego, Pan Victor Cheng wspomniał o tym, że „Budownictwo i transport to dwie gałęzie przemysłu, które są kluczowe do osiągnięcia celu jakim jest ograniczenie dalszego globalnego ocieplenia o 1,5°C. W ciągu ostatnich 12 lat, firma Delta Electronics dzięki zastosowaniu rozwiązań automatyki budynkowej umożliwiła powstanie 27 ekologicznych budynków na całym świecie. Jeśli chodzi o sektor transportu, wspieramy wiodących światowych producentów pojazdów elektrycznych, stosując naszą technologię elektroniki samochodowej, której przykładami są wbudowane w pojazdach układy ładowania, konwertery DC/AC, silniki trakcyjne itd. Dostarczyliśmy ponad 300 000 stacji ładowania AC (EVSE) dla pojazdów elektrycznych i ponad 3500 stacji szybkiego ładowania DC. Ponadto, zaopatrzyliśmy autobusy elektryczne kursujące w Polsce, Stanach Zjednoczonych oraz Turcji w naszą technologię magazynowania energii.”

Wspomniany wcześniej panel dyskusyjny zajmował się, w szczególności, technologią oraz mechanizmami mającymi złagodzić wpływ masowego ładowania pojazdów elektrycznych (EV) na sieć energetyczną. W tym względzie, Delta Electronics pracuje nad infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych wspieraną przez mikrosieć energetyczną. Rozwiązanie to ma za zadanie wzmocnić elastyczność sieci na zapotrzebowanie energetyczne poprzez zintegrowanie opracowanych przez firmę systemów odnawialnej energii, kondycjonowania mocy, magazynowania energii oraz inteligentnego zarządzania energią. Ponadto, Delta Electronics opracowuje stacje ładowania pojazdów elektrycznych typu pojazd-dom/pojazd-sieć (V2H/V2G), które umożliwią użytkownikom korzystanie z akumulatorów w ich pojazdach jak z mini elektrowni, co ma wspierać sieć energetyczną. Innowacyjne podejście firmy Delta Electronics opiera się na rozwijaniu źródeł generacji rozproszonej do wspierania niskoemisyjnego transportu w miastach zrównoważonych.

Firma Delta Electronics, której obecność na rynku międzynarodowym wzrasta, posiada możliwości zarówno rozwoju biznesowego, jak i badawczego w Polsce, która jest obecnie gospodarzem Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu 2018 (COP24). Nasz polski oddział badawczy skupia się na rozwoju stacji ładowania, systemów zasilania, odnawialnej energii, magazynowaniu energii i nie tylko. Dzięki współpracy z partnerami, baterie akumulatorów firmy Delta Electronics stosowane są w autobusach elektrycznych, które obecnie służą pasażerom w Warszawie i innych polskich miastach. Co więcej, systemy zasilania gwarantowanego firmy Delta Electronics, które cechuje wiodąca w branży efektywność energetyczna, przyczyniają się do lepszego oszczędzania energii i produktywności w wielu krytycznych aplikacjach w Polsce np. na lotniskach, u operatorów sieci komórkowych, instytucjach finansowych i innych. Firma Delta Electronics posiada również zintegrowane rozwiązania w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych i magazynowania energii, wspierające infrastrukturę ładowania u lokalnych partnerów w Polsce i na Słowacji, wliczając również miasto Katowice (miasto-gospodarz szczytu COP24), świadczące usługi ładowania pojazdów elektrycznych podczas konferencji.

Jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących COP24 jest 9-ta edycja The Sustainable Innovation Forum 2018. Wydarzenie jest okazją do dyskusji i debaty na wysokim szczeblu, udziału w zorganizowanych oraz nieformalnych spotkaniach, wygłaszane są inspirujące referaty z udziałem wysokiej rangi ministrów, przedstawicieli miast, instytucji, inwestorów i dostawców usług i rozwiązań sektora prywatnego. 

Źródło: Delta Electronics 


Przeczytaj także

Hotel światłem malowany: porady ekspertów
Hotele to miejsca, w których najbardziej liczy się dobre samopoczucie gości oraz oryginalne wzornictwo, który wyróżnia dane miejsce i nadaje mu unikatowego charakteru. Niektóre z nich to prawdziwe architektoniczne perełki, nie... więcej »
Internet Rzeczy dla rozwoju Smart City we Wrocławiu
Rozwój usług na potrzeby inteligentnego miasta przy wykorzystaniu Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez miasto Wrocław, TAURON i firmę Ericsson. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce realizowane... więcej »
Przyjazne miejsce pracy, czyli jakie?
Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90 proc. czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach takich, jak domy czy biura. Biorąc pod uwagę, że w miejscu pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, toteż niezwykle... więcej »
Pierwsza w Europie podniebna galeria sztuki powstała na konstrukcji wieżowca The Warsaw HUB
Na konstrukcji budowanego w centrum Warszawy kompleksu wieżowców The Warsaw HUB zawisła niezwykła instalacja – wielkoformatowy obraz autorstwa polskiego malarza abstrakcjonisty Łukasza Stokowskiego. To pierwsza tego typu... więcej »
Nowoczesne biurowce coraz bardziej przyjazne pracownikom
W pracy spędzamy coraz więcej czasu, dlatego w projektach nowoczesnych biurowców stawia się przede wszystkim na komfort użytkowników. Pomieszczenia focusowe, zdalna rezerwacja sal konferencyjnych czy strefy relaksu to tylko... więcej »
Największą przyszłość w budownictwie mają ekorozwiązania
Wśród 5 technologii, które w ciągu najbliższych 10 lat mają szansę najszybciej się upowszechnić w budownictwie, aż 3 to ekorozwiązania. Najwyższy odsetek firm (93 proc.) stawia na poprawę efektywności energetycznej budynków, 89... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Infrastruktura Polska i Budownictwo 2019
2019-02-20 - 2019-02-20
Miejsce: Warszawa
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
Konferencja Specjalistów Logistyki 2019
2019-03-14 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
ITM Polska 2019 Innowacje-Technologie-Maszyny
2019-06-04 - 2019-06-07
Miejsce: Poznań

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce