Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Trane zapowiada znaczący postęp w technologii agregatów wody lodowej

-- wtorek, 08 sierpień 2017

Firma Trane, czołowy światowy dostawca systemów i rozwiązań komfortu dla budynków, marka Ingersoll Rand, ogłosiła dzisiaj, że cała jej dostępna na rynku Europy oferta chłodzonych wodą agregatów wody lodowej XStream™ i chłodzonych powietrzem agregatów Sintesis™ jest dostępna w sprzedaży z Honeywell Solstice® ze (R-1234ze), najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym R-1234ze, o znikomo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).
Wiadomość ta oznacza, że Trane będzie obecnie pierwszą w branży firmą oferującą asortyment agregatów śrubowych i odśrodkowych o niskiej i wysokiej prędkości z czynnikiem chłodniczym o bardzo niskim GWP. Nowe rozwiązania wchodzą w skład linii produktów Ingersoll Rand EcoWise™, zaprojektowanych z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko dzięki zastosowaniu najnowszej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności. Dzięki tym produktom właściciele budynków mogą łatwiej osiągnąć swoje cele dotyczące zrównoważonego rozwoju bez pogorszenia poziomu bezpieczeństwa, sprawności i niezawodności, gdyż urządzenia w nowej ofercie zapewniają również najwyższą w branży sprawność i zakres temperatur zarówno podczas chłodzenia, jak i ogrzewania. 

„W ubiegłym roku wprowadziliśmy agregaty Sintesis eXcellent, które są kompatybilne z czynnikiem R-1234ze. Obecnie firma Trane czyni olbrzymi krok naprzód, oferując właścicielom budynków bogaty i wyjątkowy asortyment urządzeń, które pozwolą polepszyć wyniki w dziedzinie ochrony środowiska, sprawności i niezawodności” – mówi Jose La Loggia, wiceprezes i dyrektor generalny Trane w Europie. „Trane angażuje się w tworzenie nowych produktów o wysokiej sprawności i przyjaznych dla środowiska, które przekraczają oczekiwania klientów, a jednocześnie pozwalają spełnić cele określone w roku 2014 w ramach naszego globalnego Zobowiązania Klimatycznego. Dostępna w ofercie linia produktów EcoWise jest przykładem realizacji tych zamierzeń”.

Oferta produktów Trane wykorzystujących czynnik R-1234ze obejmuje teraz pełną gamę agregatów śrubowych i wysokiej prędkości agregatów odśrodkowych, przeznaczonych do zastosowań o średniej wydajności od 240 do 1670 kW. Do zastosowań o dużej wydajności do 14 000 kW przeznaczone są agregaty odśrodkowe wykorzystujące czynnik chłodniczy R-1233zd. Łącznie jest to największa oferta agregatów na rynkach europejskich, dostępnych z czynnikami chłodniczymi o znikomym potencjale GWP, odpowiednich do szerokiej gamy zastosowań do kontroli klimatu i chłodzenia procesowego, w hotelach, szpitalach, centrach danych, biurowcach oraz w branży farmaceutycznej, spożywczej i napojów.

Dzięki nowym agregatom XStream i Sintesis z czynnikiem chłodniczym o znikomym potencjale GWP właściciele i administratorzy budynków mogą liczyć na uzyskanie większej liczby punktów na potrzeby certyfikacji budynku na podstawie środowiskowej oceny budynków BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). W nowych agregatach poprawiono również wydajność ogrzewania na potrzeby zastosowań w instalacjach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), gdyż pełną moc grzewczą można uzyskać przy temperaturze 85°C. Dzięki temu użytkownicy mogą osiągnąć wyższy stopień zrównoważonego rozwoju, poprzez poszerzenie obszaru zastosowań z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych. 

Ingersoll Rand w służbie klimatowi

Firma Ingersoll Rand podjęła Zobowiązanie Klimatyczne, aby do roku 2030 obniżyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) generowanych przez jej produkty. Zobowiązanie Klimatyczne Ingersoll Rand obejmuje:

·       Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych z produktów o 50% do 2020 r. i wprowadzenie alternatyw o niższej wartości GWP w całym asortymencie do 2030 r.;

·       Zainwestowanie do 2020 roku 500 mln USD w prace badawczo-rozwojowe nad produktami
w celu sfinansowania długoterminowego obniżenia emisji gazów cieplarnianych; oraz

·       Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych związanej z działaniami firmy o 35% do 2020 r.

Zobowiązanie Klimatyczne firmy pomogło uniknąć wyemitowania około 6,7 mln ton CO2, co odpowiada emisji CO2 z ponad 700 tys. gospodarstw domowych. Do 2030 r. firma zamierza ograniczyć swój ślad węglowy o 50 mln ton metrycznych.

Dodatkowe informacje dotyczące Zobowiązania Klimatycznego Ingersoll Rand dostępne są na stronie internetowej firmy.

Źródło: Ingersoll Rand


Przeczytaj także

Zmniejsz koszty za ogrzewanie nawet o połowę
Masz już własny dom? A może dopiero budujesz swoje lokum? Jeśli tak, to na pewno wiesz, że w naszym klimacie, nie da się wytrzymać w zimie bez ogrzewania. Jest to kwestia podstawowa każdego budynku, w którym spędza się zimę. Bez... więcej »
Technologia „UPS jako rezerwa” (UPS-as-a-Reserve – UPSaaR) – korzyści dla sektora Data Center
W ubiegłym roku centra przetwarzania danych zużyły 416,2 TWh energii elektrycznej w skali światowej. Jeśli te szacunki są dokładne, w ciągu następnej dekady centra przetwarzania danych zużyją blisko trzykrotnie więcej... więcej »
CES 2018: Bosch stawia na ofertę dla inteligentnych miast
Coraz więcej ludzi przenosi się do miast: według szacunków ONZ do 2050 roku około dwie trzecie ludności na świecie będzie żyć w aglomeracjach – dla porównania w roku 2014 tylko połowa ludności żyła w miastach. Wraz z postępem... więcej »
Miasto Rennes we Francji, dzięki technologii Dassault Systèmes, testuje wirtualnie scenariusze zrównoważonego rozwoju
Drugi, najszybciej rozwijający się region Francji optymalizuje swoje projekty i usługi miejskie przy wykorzystaniu technologii cyfrowych. 3DEXPERIENCity jednoczy wszystkich miejskich interesariuszy w ramach projektu... więcej »
Czy condohotele to rzeczywiście żyła złota?
Trwa boom na polskie condohotele. W budowie jest kilkanaście inwestycji w dużych polskich miastach, które dostarczą ok. 2500 nowych apartamentów tego typu. Inwestorów przyciągają m.in. atrakcyjne stopy zwrotu, które wg raportu... więcej »
Jelonek wyprodukuje „czysty” prąd w Jeleniej Górze
W Jeleniej Górze powstanie pierwsza designerska elektrownia fotowoltaiczna w Polsce. 30 tys. paneli zostanie ułożonych w kształt symbolu miasta - jelonka. Firma Polski Solar S.A. zapowiedziała rozpoczęcie prac na początek 2018... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja Infrastruktura Polska & Budownictwo
2018-02-08 - 2018-02-08
Miejsce: Warszawa
Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja
2018-02-27 - 2018-02-28
Miejsce: Warszawa
ENEX - Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki
2018-02-28 - 2018-03-01
Miejsce: Kielce
AUTOMATICON Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów
2018-03-20 - 2018-03-23
Miejsce: Warszawa
EXPOPOWER - Międzynarodowe Targi Energetyki
2018-04-23 - 2018-04-26
Miejsce: Poznań
ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała

Katalog

"SAR PW Sp. z o.o." Sp. k.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Bukowska 3
62-060 Stęszew
tel. 618135494

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce