Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Trane zapowiada znaczący postęp w technologii agregatów wody lodowej

-- wtorek, 08 sierpień 2017

Firma Trane, czołowy światowy dostawca systemów i rozwiązań komfortu dla budynków, marka Ingersoll Rand, ogłosiła dzisiaj, że cała jej dostępna na rynku Europy oferta chłodzonych wodą agregatów wody lodowej XStream™ i chłodzonych powietrzem agregatów Sintesis™ jest dostępna w sprzedaży z Honeywell Solstice® ze (R-1234ze), najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym R-1234ze, o znikomo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).
Wiadomość ta oznacza, że Trane będzie obecnie pierwszą w branży firmą oferującą asortyment agregatów śrubowych i odśrodkowych o niskiej i wysokiej prędkości z czynnikiem chłodniczym o bardzo niskim GWP. Nowe rozwiązania wchodzą w skład linii produktów Ingersoll Rand EcoWise™, zaprojektowanych z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko dzięki zastosowaniu najnowszej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności. Dzięki tym produktom właściciele budynków mogą łatwiej osiągnąć swoje cele dotyczące zrównoważonego rozwoju bez pogorszenia poziomu bezpieczeństwa, sprawności i niezawodności, gdyż urządzenia w nowej ofercie zapewniają również najwyższą w branży sprawność i zakres temperatur zarówno podczas chłodzenia, jak i ogrzewania. 

„W ubiegłym roku wprowadziliśmy agregaty Sintesis eXcellent, które są kompatybilne z czynnikiem R-1234ze. Obecnie firma Trane czyni olbrzymi krok naprzód, oferując właścicielom budynków bogaty i wyjątkowy asortyment urządzeń, które pozwolą polepszyć wyniki w dziedzinie ochrony środowiska, sprawności i niezawodności” – mówi Jose La Loggia, wiceprezes i dyrektor generalny Trane w Europie. „Trane angażuje się w tworzenie nowych produktów o wysokiej sprawności i przyjaznych dla środowiska, które przekraczają oczekiwania klientów, a jednocześnie pozwalają spełnić cele określone w roku 2014 w ramach naszego globalnego Zobowiązania Klimatycznego. Dostępna w ofercie linia produktów EcoWise jest przykładem realizacji tych zamierzeń”.

Oferta produktów Trane wykorzystujących czynnik R-1234ze obejmuje teraz pełną gamę agregatów śrubowych i wysokiej prędkości agregatów odśrodkowych, przeznaczonych do zastosowań o średniej wydajności od 240 do 1670 kW. Do zastosowań o dużej wydajności do 14 000 kW przeznaczone są agregaty odśrodkowe wykorzystujące czynnik chłodniczy R-1233zd. Łącznie jest to największa oferta agregatów na rynkach europejskich, dostępnych z czynnikami chłodniczymi o znikomym potencjale GWP, odpowiednich do szerokiej gamy zastosowań do kontroli klimatu i chłodzenia procesowego, w hotelach, szpitalach, centrach danych, biurowcach oraz w branży farmaceutycznej, spożywczej i napojów.

Dzięki nowym agregatom XStream i Sintesis z czynnikiem chłodniczym o znikomym potencjale GWP właściciele i administratorzy budynków mogą liczyć na uzyskanie większej liczby punktów na potrzeby certyfikacji budynku na podstawie środowiskowej oceny budynków BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). W nowych agregatach poprawiono również wydajność ogrzewania na potrzeby zastosowań w instalacjach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), gdyż pełną moc grzewczą można uzyskać przy temperaturze 85°C. Dzięki temu użytkownicy mogą osiągnąć wyższy stopień zrównoważonego rozwoju, poprzez poszerzenie obszaru zastosowań z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych. 

Ingersoll Rand w służbie klimatowi

Firma Ingersoll Rand podjęła Zobowiązanie Klimatyczne, aby do roku 2030 obniżyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) generowanych przez jej produkty. Zobowiązanie Klimatyczne Ingersoll Rand obejmuje:

·       Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych z produktów o 50% do 2020 r. i wprowadzenie alternatyw o niższej wartości GWP w całym asortymencie do 2030 r.;

·       Zainwestowanie do 2020 roku 500 mln USD w prace badawczo-rozwojowe nad produktami
w celu sfinansowania długoterminowego obniżenia emisji gazów cieplarnianych; oraz

·       Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych związanej z działaniami firmy o 35% do 2020 r.

Zobowiązanie Klimatyczne firmy pomogło uniknąć wyemitowania około 6,7 mln ton CO2, co odpowiada emisji CO2 z ponad 700 tys. gospodarstw domowych. Do 2030 r. firma zamierza ograniczyć swój ślad węglowy o 50 mln ton metrycznych.

Dodatkowe informacje dotyczące Zobowiązania Klimatycznego Ingersoll Rand dostępne są na stronie internetowej firmy.

Źródło: Ingersoll Rand


Przeczytaj także

Magazynowanie energii warunkiem bezpieczeństwa energetycznego kraju
Magazynowanie energii jest warunkiem koniecznym, by ustabilizować system i poprawić bezpieczeństwo energetyczne. Ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku mniej stabilnych źródeł odnawialnych. Od kliku lat rozwijane są... więcej »
New research confirms energy needs can be met by renewables
Could renewable sources meet 100 percent of our energy demand? Yes, according to new research which scrutinises the arguments against. "There are no roadblocks on the way to a 100-percent renewable future," the research... więcej »
Automatyzacja i cyfryzacja a rynek nieruchomości komercyjnych
Główne trendy wpływające na rozwój powierzchni handlowych i magazynowych w 2018 roku Szeroko pojęte automatyzacja i cyfryzacja wszystkich dziedzin życia mają znaczny wpływ także na gospodarkę. W tym kontekście eksperci... więcej »
Polski rynek powierzchni magazynowych nie zwalnia tępa
Prawie dwa mln. m kw. powierzchni w budowie w 56 inwestycjach Obserwowany dalszy wzrost popytu wynikający z ekspansji najemców obecnych na rynku oraz całkiem nowych podmiotów, w tym zagranicznych firm z sektora produkcyjnego i... więcej »
Ochrona środowiska - jedno z największych wyzwań Przemysłu 4.0
Zmiany klimatyczne oraz ograniczony dostępu do czystej energii to zdaniem Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego jedne z największych wyzwań, stojących przed Przemysłem 4.0. W jaki sposób ich realizacja... więcej »
WPŁYW POJAZDÓW AUTONOMICZNYCH NA SEKTOR NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNYCH
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zaprezentowała raport dotyczący wpływu pojazdów autonomicznych na sektor nieruchomości komercyjnych. Wynika z niego, że postępująca urbanizacja połączona ze wzmożonym popytem... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała
RENEXPO POLAND Międzynarodowe Targi Energetyczne
2018-10-10 - 2018-10-12
Miejsce: Warszawa
ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Bukowska 3
62-060 Stęszew
tel. 618135494

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce