Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Trane zapowiada znaczący postęp w technologii agregatów wody lodowej

-- wtorek, 08 sierpień 2017

Firma Trane, czołowy światowy dostawca systemów i rozwiązań komfortu dla budynków, marka Ingersoll Rand, ogłosiła dzisiaj, że cała jej dostępna na rynku Europy oferta chłodzonych wodą agregatów wody lodowej XStream™ i chłodzonych powietrzem agregatów Sintesis™ jest dostępna w sprzedaży z Honeywell Solstice® ze (R-1234ze), najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym R-1234ze, o znikomo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).




Wiadomość ta oznacza, że Trane będzie obecnie pierwszą w branży firmą oferującą asortyment agregatów śrubowych i odśrodkowych o niskiej i wysokiej prędkości z czynnikiem chłodniczym o bardzo niskim GWP. Nowe rozwiązania wchodzą w skład linii produktów Ingersoll Rand EcoWise™, zaprojektowanych z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko dzięki zastosowaniu najnowszej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności. Dzięki tym produktom właściciele budynków mogą łatwiej osiągnąć swoje cele dotyczące zrównoważonego rozwoju bez pogorszenia poziomu bezpieczeństwa, sprawności i niezawodności, gdyż urządzenia w nowej ofercie zapewniają również najwyższą w branży sprawność i zakres temperatur zarówno podczas chłodzenia, jak i ogrzewania. 

„W ubiegłym roku wprowadziliśmy agregaty Sintesis eXcellent, które są kompatybilne z czynnikiem R-1234ze. Obecnie firma Trane czyni olbrzymi krok naprzód, oferując właścicielom budynków bogaty i wyjątkowy asortyment urządzeń, które pozwolą polepszyć wyniki w dziedzinie ochrony środowiska, sprawności i niezawodności” – mówi Jose La Loggia, wiceprezes i dyrektor generalny Trane w Europie. „Trane angażuje się w tworzenie nowych produktów o wysokiej sprawności i przyjaznych dla środowiska, które przekraczają oczekiwania klientów, a jednocześnie pozwalają spełnić cele określone w roku 2014 w ramach naszego globalnego Zobowiązania Klimatycznego. Dostępna w ofercie linia produktów EcoWise jest przykładem realizacji tych zamierzeń”.

Oferta produktów Trane wykorzystujących czynnik R-1234ze obejmuje teraz pełną gamę agregatów śrubowych i wysokiej prędkości agregatów odśrodkowych, przeznaczonych do zastosowań o średniej wydajności od 240 do 1670 kW. Do zastosowań o dużej wydajności do 14 000 kW przeznaczone są agregaty odśrodkowe wykorzystujące czynnik chłodniczy R-1233zd. Łącznie jest to największa oferta agregatów na rynkach europejskich, dostępnych z czynnikami chłodniczymi o znikomym potencjale GWP, odpowiednich do szerokiej gamy zastosowań do kontroli klimatu i chłodzenia procesowego, w hotelach, szpitalach, centrach danych, biurowcach oraz w branży farmaceutycznej, spożywczej i napojów.

Dzięki nowym agregatom XStream i Sintesis z czynnikiem chłodniczym o znikomym potencjale GWP właściciele i administratorzy budynków mogą liczyć na uzyskanie większej liczby punktów na potrzeby certyfikacji budynku na podstawie środowiskowej oceny budynków BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). W nowych agregatach poprawiono również wydajność ogrzewania na potrzeby zastosowań w instalacjach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), gdyż pełną moc grzewczą można uzyskać przy temperaturze 85°C. Dzięki temu użytkownicy mogą osiągnąć wyższy stopień zrównoważonego rozwoju, poprzez poszerzenie obszaru zastosowań z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych. 

Ingersoll Rand w służbie klimatowi

Firma Ingersoll Rand podjęła Zobowiązanie Klimatyczne, aby do roku 2030 obniżyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) generowanych przez jej produkty. Zobowiązanie Klimatyczne Ingersoll Rand obejmuje:

·       Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych z produktów o 50% do 2020 r. i wprowadzenie alternatyw o niższej wartości GWP w całym asortymencie do 2030 r.;

·       Zainwestowanie do 2020 roku 500 mln USD w prace badawczo-rozwojowe nad produktami
w celu sfinansowania długoterminowego obniżenia emisji gazów cieplarnianych; oraz

·       Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych związanej z działaniami firmy o 35% do 2020 r.

Zobowiązanie Klimatyczne firmy pomogło uniknąć wyemitowania około 6,7 mln ton CO2, co odpowiada emisji CO2 z ponad 700 tys. gospodarstw domowych. Do 2030 r. firma zamierza ograniczyć swój ślad węglowy o 50 mln ton metrycznych.

Dodatkowe informacje dotyczące Zobowiązania Klimatycznego Ingersoll Rand dostępne są na stronie internetowej firmy.

Źródło: Ingersoll Rand


Przeczytaj także

Certyfikacja budynków w przemyśle
Popularność certyfikacji budynków rośnie z roku na rok. W przypadku powierzchni biurowych staje się wręcz standardem. Przemysł powoli zaczyna zmniejszać dystans do wiodącego sektora. Powstają już nawet pierwsze hale z... więcej »
LAUREACI ECO-MIASTO 2017 WYBRANI 
GDYNIA WYGRAŁA W 3 KATEGORIACH
W tegorocznej edycji ECO-MIASTO przyznano 12 nagród oraz 16 wyróżnień. Gdynia została laureatem aż w trzech kategoriach. Jury doceniło działania miasta na rzecz mobilności zrównoważonej, efektywności energetycznej budynków i... więcej »
TAMI – zmieniające się oblicze sektora technologii
Firmy z sektora TAMI (technologii, reklam, mediów i usług informatycznych) od dawna wiodą prym w tworzeniu nowoczesnych i innowacyjnych biur. Jako pierwsze wprowadziły koncepcję activity based working, czyli możliwości... więcej »
Słupsk i Danfoss Poland działają na rzecz 
rozwoju inteligentnego miasta
Robert Biedroń, Prezydent Miasta Słupska oraz Adam Jędrzejczak, prezes Danfoss Poland podpisali dzisiaj porozumienie na rzecz budowania potencjału inteligentnego miasta. Deklaracja współpracy przewiduje wolę współdziałania na... więcej »
Olivia Six z certyfikatem BREEAM Excellent
Olivia Six gdańskiego centrum biznesowego Olivia Business Centre z prestiżowym certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. To kolejny biurowiec kompleksu Olivia sklasyfikowany jako odpowiadający najwyższym standardom i praktykom w... więcej »
Styropian nie wyjdzie z użycia w izolacjach
Parę razy już wieszczono, że nadchodzi kres stosowania styropianu w izolacjach termicznych budynków. Za każdym razem te zapowiedzi były zdecydowanie przedwczesne, aczkolwiek trzeba przyznać, że klasyczny „biały” styropian dziś... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

"SAR PW Sp. z o.o." Sp. k.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Bukowska 3
62-060 Stęszew
tel. 618135494

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2017 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce