Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Trane zapowiada znaczący postęp w technologii agregatów wody lodowej

-- wtorek, 08 sierpień 2017

Firma Trane, czołowy światowy dostawca systemów i rozwiązań komfortu dla budynków, marka Ingersoll Rand, ogłosiła dzisiaj, że cała jej dostępna na rynku Europy oferta chłodzonych wodą agregatów wody lodowej XStream™ i chłodzonych powietrzem agregatów Sintesis™ jest dostępna w sprzedaży z Honeywell Solstice® ze (R-1234ze), najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym R-1234ze, o znikomo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).
Wiadomość ta oznacza, że Trane będzie obecnie pierwszą w branży firmą oferującą asortyment agregatów śrubowych i odśrodkowych o niskiej i wysokiej prędkości z czynnikiem chłodniczym o bardzo niskim GWP. Nowe rozwiązania wchodzą w skład linii produktów Ingersoll Rand EcoWise™, zaprojektowanych z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko dzięki zastosowaniu najnowszej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności. Dzięki tym produktom właściciele budynków mogą łatwiej osiągnąć swoje cele dotyczące zrównoważonego rozwoju bez pogorszenia poziomu bezpieczeństwa, sprawności i niezawodności, gdyż urządzenia w nowej ofercie zapewniają również najwyższą w branży sprawność i zakres temperatur zarówno podczas chłodzenia, jak i ogrzewania. 

„W ubiegłym roku wprowadziliśmy agregaty Sintesis eXcellent, które są kompatybilne z czynnikiem R-1234ze. Obecnie firma Trane czyni olbrzymi krok naprzód, oferując właścicielom budynków bogaty i wyjątkowy asortyment urządzeń, które pozwolą polepszyć wyniki w dziedzinie ochrony środowiska, sprawności i niezawodności” – mówi Jose La Loggia, wiceprezes i dyrektor generalny Trane w Europie. „Trane angażuje się w tworzenie nowych produktów o wysokiej sprawności i przyjaznych dla środowiska, które przekraczają oczekiwania klientów, a jednocześnie pozwalają spełnić cele określone w roku 2014 w ramach naszego globalnego Zobowiązania Klimatycznego. Dostępna w ofercie linia produktów EcoWise jest przykładem realizacji tych zamierzeń”.

Oferta produktów Trane wykorzystujących czynnik R-1234ze obejmuje teraz pełną gamę agregatów śrubowych i wysokiej prędkości agregatów odśrodkowych, przeznaczonych do zastosowań o średniej wydajności od 240 do 1670 kW. Do zastosowań o dużej wydajności do 14 000 kW przeznaczone są agregaty odśrodkowe wykorzystujące czynnik chłodniczy R-1233zd. Łącznie jest to największa oferta agregatów na rynkach europejskich, dostępnych z czynnikami chłodniczymi o znikomym potencjale GWP, odpowiednich do szerokiej gamy zastosowań do kontroli klimatu i chłodzenia procesowego, w hotelach, szpitalach, centrach danych, biurowcach oraz w branży farmaceutycznej, spożywczej i napojów.

Dzięki nowym agregatom XStream i Sintesis z czynnikiem chłodniczym o znikomym potencjale GWP właściciele i administratorzy budynków mogą liczyć na uzyskanie większej liczby punktów na potrzeby certyfikacji budynku na podstawie środowiskowej oceny budynków BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). W nowych agregatach poprawiono również wydajność ogrzewania na potrzeby zastosowań w instalacjach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), gdyż pełną moc grzewczą można uzyskać przy temperaturze 85°C. Dzięki temu użytkownicy mogą osiągnąć wyższy stopień zrównoważonego rozwoju, poprzez poszerzenie obszaru zastosowań z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych. 

Ingersoll Rand w służbie klimatowi

Firma Ingersoll Rand podjęła Zobowiązanie Klimatyczne, aby do roku 2030 obniżyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) generowanych przez jej produkty. Zobowiązanie Klimatyczne Ingersoll Rand obejmuje:

·       Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych z produktów o 50% do 2020 r. i wprowadzenie alternatyw o niższej wartości GWP w całym asortymencie do 2030 r.;

·       Zainwestowanie do 2020 roku 500 mln USD w prace badawczo-rozwojowe nad produktami
w celu sfinansowania długoterminowego obniżenia emisji gazów cieplarnianych; oraz

·       Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych związanej z działaniami firmy o 35% do 2020 r.

Zobowiązanie Klimatyczne firmy pomogło uniknąć wyemitowania około 6,7 mln ton CO2, co odpowiada emisji CO2 z ponad 700 tys. gospodarstw domowych. Do 2030 r. firma zamierza ograniczyć swój ślad węglowy o 50 mln ton metrycznych.

Dodatkowe informacje dotyczące Zobowiązania Klimatycznego Ingersoll Rand dostępne są na stronie internetowej firmy.

Źródło: Ingersoll Rand


Przeczytaj także

Systemy oceny zgodności – co należy o nich wiedzieć?
Sprzedaż wyrobów budowlanych nakłada na producentów serię obowiązków, jakie muszę spełnić, by legalnie wprowadzić produkt do obrotu. Jednym z nich jest przeprowadzenie procesu certyfikacji, a także systematyczna weryfikacja... więcej »
Sektor inteligentnych wind do 2022 roku przekroczy 26 mld dolarów
Do 2022 roku wartość sektora inteligentnych wind przekroczy 26 mld dolarów, wynika z raportu sporządzonego przez Markets and Markets. Rynek dynamicznie się rozwija od 2015 roku, notując wzrosty na poziomie blisko 16... więcej »
Otwarcie apartamentu pokazowego ABB Living Space® Experience
ABB, lider pionierskich technologii, otwiera w Warszawie jeden z najnowocześniejszych w Europie apartamentów pokazowych, prezentujący innowacyjne systemy inteligentnego zarządzania budynkiem i przestrzenią domową. ABB Living... więcej »
Nowe technologie tworzą biura przyszłości
W poniedziałek 11 września br. odbyła się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona wdrażaniu nowych technologii w sektorze nieruchomości “PropTech: Cyfrowa Transformacja Na Rynku Nieruchomości Komercyjnych”, zorganizowana... więcej »
Inwestycja w inteligentne windy pomaga spełnić unijne wymogi: odzyskują energię i zasilają inne elementy budynku
Komisja Europejska w dokumencie Energy Performance of Building Directive zawarła wymogi dotyczące inteligentnych budynków, w tym zmniejszenia zużycia energii czy zwiększenia komfortu użytkowników i operatorów... więcej »
WISNIOWSKI otwiera serca na pomaganie... serduszkom
4 września odbyła się konferencja prasowa dotycząca akcji "Razem ratujmy małe serduszka", której inicjatorem i organizatorem jest firma WIŚNIOWSKI. Tym razem celem akcji jest niesienie pomocy małym pacjentom Kliniki... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

EFE 2. Targi Efektywności Energetycznej
2017-10-11 - 2017-10-12
Miejsce: Kraków
Targi RENEXPO® Poland
2017-10-25 - 2017-10-27
Miejsce: Warszawa
Konferencja INNOWACYJNE ECO-MIASTO
2017-11-08 - 2017-11-09
Miejsce: Warszawa

Katalog

"SAR PW Sp. z o.o." Sp. k.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Bukowska 3
62-060 Stęszew
tel. 618135494

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2017 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce