Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

RS Components wprowadza na rynek nowe systemy oświetlenia SylSmart

-- piątek, 02 listopad 2018

Firma RS Components (RS) wzbogaca swoją ofertę rozwiązań z zakresu budynków inteligentnych o systemy oświetlenia SylSmart, obszerną gamę rozwiązań firmy Sylvania stworzonych z myślą o łatwości identyfikacji, instalacji i wdrożenia do eksploatacji.

Inteligentne systemy oświetlenia zapewniają użytkownikom większą kontrolę nad oświetleniem otoczenia i pomagają firmom w obniżeniu kosztów energii. Wnętrza mogą wyglądać bardziej przytulnie, wystawy mogą być bardziej zachęcające, a biura mogą sprzyjać większej produktywności. Oferowana przez firmę RS nowa seria SylSmart upraszcza wdrażanie dzięki użyciu płaskich panelowych i okrągłych modułów oświetleniowych LED, czujników oświetlenia zewnętrznego oraz czujników obecności w pomieszczeniu i przełączników ściennych, które można łatwo połączyć przy użyciu wbudowanej technologii Bluetooth® Low Energy (BLE).

Łatwa instalacja dzięki minimalnym wymaganiom w zakresie okablowania oraz możliwość parowania urządzeń przy użyciu aplikacji pozwalają na szybkie przygotowanie systemu do pracy. Użytkownik może sterować oświetleniem za pomocą intuicyjnej aplikacji SylSmart na urządzenia mobilne lub przełączników ściennych oraz tworzyć grupy oświetlenia, aranżować scenariusze oświetleniowe i programować włączanie, wyłączanie oraz przyciemnianie oświetlenia w zależności od pory dnia, warunków zewnętrznych i obecności osób w pomieszczeniu. Dodawanie nowych lamp, przełączników czy czujników jest szybkie i łatwe, co zapewnia opłacalną skalowalność całego systemu.

Syl-Lighter LED II SSC to okrągła, wpuszczana oprawa sufitowa o mocy 21 W w aluminiowej obudowie przeznaczona do montażu w otworach o średnicy 205 mm. Start Flat Panel LED to oferujący możliwości przyciemniania moduł o wymiarach 595 mm × 595 mm, wysokości 10,5 mm i mocy 40 W wyposażony w matowy dyfuzor z poliwęglanu. Obie lampy dają białe światło o zimnej barwie 4000 K CCT i zapewniają wysoką wierność odwzorowania kolorów (współczynnik CRI 80). Urządzenia te mogą być podłączane bezpośrednio do linii napięcia AC. Obsługują pełne sterowanie bezprzewodowe przy użyciu przełącznika ściennego lub aplikacji SylSmart.

Dwuklawiszowy przełącznik SylSmart ma kolor biały i przeznaczony jest do montażu na ścianie. Wbudowana komunikacja bezprzewodowa oraz technologia niewymagająca używania baterii upraszczają instalację i umożliwiają swobodne umiejscowienie lub zmianę miejsca instalacji. Przełącznik jest zasilany przy użyciu technologii gromadzenia energii i może być zamontowany na powierzchni lub w puszce.

Bezprzewodowy czujnik pokojowy SylSmart Standalone monitoruje oświetlenie zewnętrzne oraz obecność osób w pomieszczeniu i przeznaczony jest do montażu wpuszczanego z bezpośrednim połączeniem z linią napięcia AC, bez użycia kabli sterujących. Zasięg wykrywania obecności wynosi do siedmiu metrów, a regulowane opóźnienie czasowe można ustawić w zakresie od 10 sekund do 99 minut.

Projektanci czy instalatorzy mogą łatwo skonfigurować inteligentny system oświetlenia dla dowolnego budynku bądź dowolnej przestrzeni, wykorzystując w wybrany sposób lampy, przełączniki i czujniki. Aplikacja SylSmart, którą można pobrać bezpłatnie, ułatwia konfigurację i codzienne użytkowanie systemu.

Rozwiązania oświetleniowe SylSmart firmy Sylvania dostępne są w RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

Źródło: RS


Przeczytaj także

Galeria Północna otrzymuje Certyfikat LEED Gold
Największe centrum handlowe otwarte w Warszawie w ostatniej dekadzie wyznacza nowe standardy w zakresie ochrony środowiska. Należąca do GTC Galeria Północna otrzymała certyfikat LEED na poziomie Gold. Po pierwszym, udanym roku... więcej »
Rynek powierzchni przemysłowych i logistycznych w III kwartale 2018 r.
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowuje III kwartał br. na polskim rynku nowoczesnych powierzchni przemysłowych i logistycznych w raporcie: MARKETBEAT – RYNEK MAGAZYNOWY W POLSCE – III KW. 2018 r. Na... więcej »
System magazynowania energii o mocy 3 MW uruchomiony na stadionie Johan Cruijff ArenA 
Firma Eaton ogłasza oddanie do użytku największego systemu magazynowania energii dla budynku komercyjnego w Europie, wykorzystującego baterie nowe oraz second-life pochodzące z pojazdów elektrycznych, zainstalowanego na... więcej »
Rittal i ABB realizują nowe centrum danych na lotnisku w Chorwacji
Chorwacja cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów, w związku z czym liczba pasażerów na lotnisku w Dubrowniku nieustannie rośnie. W 2016 roku w ramach rozbudowy lotniska firma Rittal jako generalny wykonawca podjęła... więcej »
Zatłoczone miasta zmieniają polskie budownictwo
Korki uliczne, w opinii ponad połowy przedstawicieli branży budowlanej w Polsce, będą mieć najważniejszy wpływ na budownictwo przyszłości. Na kolejnych miejscach znalazły się regulacje prawne (40 proc.) i mobilny styl życia (33... więcej »
Polska z szansą na skok cywilizacyjny w zakresie inteligentnych sieci energetycznych
Wdrażanie inteligentnych sieci energetycznych zwiększa bezpieczeństwo energetyczne, optymalizuje podaż energii i zapobiega awariom dostaw, a także pozwala lepiej wykorzystać odnawialne źródła energii. Inteligentne... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej
2018-12-04 - 2018-12-05
Miejsce: Sosnowiec
Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce