Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

RS Components wprowadza na rynek nowe systemy oświetlenia SylSmart

-- piątek, 02 listopad 2018

Firma RS Components (RS) wzbogaca swoją ofertę rozwiązań z zakresu budynków inteligentnych o systemy oświetlenia SylSmart, obszerną gamę rozwiązań firmy Sylvania stworzonych z myślą o łatwości identyfikacji, instalacji i wdrożenia do eksploatacji.

Inteligentne systemy oświetlenia zapewniają użytkownikom większą kontrolę nad oświetleniem otoczenia i pomagają firmom w obniżeniu kosztów energii. Wnętrza mogą wyglądać bardziej przytulnie, wystawy mogą być bardziej zachęcające, a biura mogą sprzyjać większej produktywności. Oferowana przez firmę RS nowa seria SylSmart upraszcza wdrażanie dzięki użyciu płaskich panelowych i okrągłych modułów oświetleniowych LED, czujników oświetlenia zewnętrznego oraz czujników obecności w pomieszczeniu i przełączników ściennych, które można łatwo połączyć przy użyciu wbudowanej technologii Bluetooth® Low Energy (BLE).

Łatwa instalacja dzięki minimalnym wymaganiom w zakresie okablowania oraz możliwość parowania urządzeń przy użyciu aplikacji pozwalają na szybkie przygotowanie systemu do pracy. Użytkownik może sterować oświetleniem za pomocą intuicyjnej aplikacji SylSmart na urządzenia mobilne lub przełączników ściennych oraz tworzyć grupy oświetlenia, aranżować scenariusze oświetleniowe i programować włączanie, wyłączanie oraz przyciemnianie oświetlenia w zależności od pory dnia, warunków zewnętrznych i obecności osób w pomieszczeniu. Dodawanie nowych lamp, przełączników czy czujników jest szybkie i łatwe, co zapewnia opłacalną skalowalność całego systemu.

Syl-Lighter LED II SSC to okrągła, wpuszczana oprawa sufitowa o mocy 21 W w aluminiowej obudowie przeznaczona do montażu w otworach o średnicy 205 mm. Start Flat Panel LED to oferujący możliwości przyciemniania moduł o wymiarach 595 mm × 595 mm, wysokości 10,5 mm i mocy 40 W wyposażony w matowy dyfuzor z poliwęglanu. Obie lampy dają białe światło o zimnej barwie 4000 K CCT i zapewniają wysoką wierność odwzorowania kolorów (współczynnik CRI 80). Urządzenia te mogą być podłączane bezpośrednio do linii napięcia AC. Obsługują pełne sterowanie bezprzewodowe przy użyciu przełącznika ściennego lub aplikacji SylSmart.

Dwuklawiszowy przełącznik SylSmart ma kolor biały i przeznaczony jest do montażu na ścianie. Wbudowana komunikacja bezprzewodowa oraz technologia niewymagająca używania baterii upraszczają instalację i umożliwiają swobodne umiejscowienie lub zmianę miejsca instalacji. Przełącznik jest zasilany przy użyciu technologii gromadzenia energii i może być zamontowany na powierzchni lub w puszce.

Bezprzewodowy czujnik pokojowy SylSmart Standalone monitoruje oświetlenie zewnętrzne oraz obecność osób w pomieszczeniu i przeznaczony jest do montażu wpuszczanego z bezpośrednim połączeniem z linią napięcia AC, bez użycia kabli sterujących. Zasięg wykrywania obecności wynosi do siedmiu metrów, a regulowane opóźnienie czasowe można ustawić w zakresie od 10 sekund do 99 minut.

Projektanci czy instalatorzy mogą łatwo skonfigurować inteligentny system oświetlenia dla dowolnego budynku bądź dowolnej przestrzeni, wykorzystując w wybrany sposób lampy, przełączniki i czujniki. Aplikacja SylSmart, którą można pobrać bezpłatnie, ułatwia konfigurację i codzienne użytkowanie systemu.

Rozwiązania oświetleniowe SylSmart firmy Sylvania dostępne są w RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

Źródło: RS


Przeczytaj także

Branża HVAC w 2019 roku: najważniejsze trendy i prognozy rynku
Rozwiązania branży HVAC stają się coraz bardziej dopasowane do potrzeb użytkowników, ale też przyjazne środowisku. Inteligentne systemy klimatyzacyjne, ekonomiczne ogrzewanie czy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to już... więcej »
DAJ SIĘ OŚWIETLIĆ w dniach 23-24 października 2019 roku w Expo Silesia w Sosnowcu
Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Elektrotechniki Przemysłowej – spotkania ze specjalistami z branży, ciekawe konferencje, prezentacje i szkolenia. Przygotowania do drugiej edycji Targów Techniki Świetlnej... więcej »
Włącz myślenie o świetle
Porządkuje przestrzeń domu i podkreśla panujący w nim klimat. Zapewnia odpowiednie warunki do pracy i stymuluje do odpoczynku. Właściwie dobrane, może podkreślać architekturę wnętrza, użyte w nim kolory i faktury. Światło, bo o... więcej »
Czy prace budowlane można prowadzić zimą?
Do niedawna w okresie zimowym życie na budowach niemal zamierało. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej produktów, które można stosować przy niższych temperaturach. Dzięki temu prace budowlane mogą być prowadzone w mniej... więcej »
Oświetlenie w przemyśle 2018
Z roku na rok rośnie efektywność energetyczna opraw LED. Coraz popularniejsze stają się rozwiązania z obszaru Internetu Rzeczy. Między innymi z tych względów ostatnie 12 miesięcy w branży oświetlenia przemysłowego było... więcej »
Oświetlenie w biurach 2018
Toczy się coraz bardziej zażarta walka w tzw. wojnie talentów. Pracodawcy stają na głowie, żeby przyciągać specjalistów. Najważniejsze innowacje i zmiany na rynku oświetlenia w 2018 roku związane są właśnie z... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
LUMENexpo 2019 Targi Techniki Świetlnej
2019-10-23 - 2019-10-24
Miejsce: Sosnowiec
Salon Elektrotechniki Przemysłowej 2019
2019-10-23 - 2019-10-24
Miejsce: Sosnowiec

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce