Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pierwsza w pełni zautomatyzowana 
recepcja w Polsce działa w Opolu

-- poniedziałek, 06 sierpień 2018

W Opolu powstała pierwsza zautomatyzowana recepcja, obsługiwana przez robota. Ten krok zrewolucjonizuje rynek, związany z obsługą klienta. W Weegree robot samodzielnie prowadzi recepcję: wita i żegna gości, odpowiada na ich pytania i kieruje ich do odpowiednich pomieszczeń. Ale to nie jedyne jego umiejętności. 

Jak to działa? 

Oprogramowanie powstało z myślą o firmach, hotelach, szpitalach i wszystkich tych placówkach, które zajmują się osobistą obsługą klienta. Robot-recepcjonista wita i żegna klientów, udziela im niezbędnych informacji, kieruje do odpowiednich pokoi a nawet dzwoni, wysyła smsy i przygotowuje kawę. Wszystko za sprawą zintegrowanych kamer 3D i zaawansowanego modułu przetwarzania obrazu za pomocą głębokich sieci neuronowych. Oprogramowanie rozpoznaje i zapamiętuje gości, rozumie ich oczekiwania i reakcje, rzeczowo odpowiada na ich pytania. Dialog z człowiekiem jest możliwy za sprawą specjalistycznych modułów do analizy mowy i wbudowanej bazy wiedzy. W przypadku, gdy potrzebnych danych nie ma w bazie wiedzy, robot kontaktuje się z pracownikami firmy, a uzyskaną odpowiedź przekazuje klientowi. Podobnie dzieje się podczas obsługi spotkań – robot, jak prawdziwy recepcjonista, wykonuje telefon, potwierdzający, że gość przyszedł i czeka na spotkanie. To nie jedyne zalety zautomatyzowanych recepcjonistów. Platforma umożliwia m.in. integrację urządzenia z ekspresem do kawy lub dyspenserem kart magnetycznych dla gości hotelu. Zapamiętuje wybory odwiedzających, dzięki czemu przy następnej wizycie automatycznie rekomenduje poprzednio wybrany napój.

Ciągły rozwój 

Autonomiczna recepcja – podobnie jak człowiek – ciągle się doskonali. Każdy problematyczny przypadek jest zapisywany, a następnie analizowany przez administratora i odpowiednio walidowany. W razie potrzeby w proces obsługi klienta włączany jest człowiek – robot natomiast zapamiętuje wszystkie akcje, by później samodzielnie obsłużyć podobny przypadek. 

Korzyści

Oprogramowanie firmy Weegree to spora oszczędność czasu i pieniędzy, ale też duży krok w stronę sprawnej, w pełni automatycznej, a jednocześnie spersonalizowanej obsługi klienta. Z racji tego, że wykorzystanie robotów w sektorze usługowym w Polsce jest niewielkie, ich zakup pozwala bardzo szybko wyprzedzić konkurencję. Roboty można z powodzeniem wykorzystać w hotelach, szpitalach, bankach i wielu innych miejscach, w których Klient potrzebuje szybkiej, fachowej pomocy lub informacji. Robot pracujący w recepcji dzięki dedykowanemu oprogramowaniu, robi duże wrażenie na klientach. Jest profesjonalny, dyspozycyjny i pomocny, a poza tym… zawsze uśmiechnięty.  Zainteresowani pierwszą w pełni zautomatyzowaną recepcją, mogą zobaczyć ją na własne oczy w biurze Weegree w Opolu, przy ul. Krakowskiej.Przeczytaj także

Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne, mają odmienne opinie odnośnie... więcej »
Izolacja w obiektach wielkopowierzchniowych – jak zabezpieczyć konstrukcje stalowe przed ogniem?
Sektor magazynowo-logistyczny w Polsce rozwija się w błyskawicznym tempie, co dla dostawców usług budowlanych oznacza wiele okazji na zdobycie nowych kontraktów. W obliczu tak zauważalnego boomu na rynku, wykonawcy powinni... więcej »
Modernizacja systemu oświetleniowego
Rozwój technologii LED oraz jej bardziej przystępna obecnie cena sprawiają, że coraz częściej stosowana jest ona w aplikacjach oświetlenia w zakładach przemysłowych. Modernizacja instalacji nie powinna być jednak... więcej »
Jaka przyszłość czeka centra handlowe w Polsce?
Rozbudowa już istniejących, dużych obiektów handlowych ma być głównym czynnikiem rozwoju rynku centrów handlowych w Europie w ciągu najbliższych dwóch lat. By zwiększyć odwiedzalność właściciele galerii handlowych coraz częściej... więcej »
Systemy napędowe B&R dla optymalizacji pracy turbin na targach WindEnergy w Hamburgu
Podczas WindEnergy Hamburg, w hali B6 na stoisku 242, firma B&R zaprezentuje inteligentne systemy napędowe, które umożliwiają bardziej wydajną, cichą i bezpieczną pracę turbin wiatrowych. Inteligentne sterowanie serwo,... więcej »
Bezpieczeństwo dostaw energii, czyli zrównoważona energia po konkurencyjnych cenach
Komisja Europejska zatwierdziła mechanizmy zdolności wytwórczych w Belgii, Francji, Niemczech, Grecji, we Włoszech i w Polsce. KE stwierdziła, że środki te przyczynią się do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw przy... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-11 - 2018-09-13
Miejsce: Bielsko Biała
1. Europejska Konferencja BACnet® Airport
2018-09-27 - 2018-09-28
Miejsce: Frankfurt
Międzynarodowa Konferencja INNOWACYJNE ECO-MIASTO
2018-09-27 - 2018-09-28
Miejsce: Warszawa
RENEXPO POLAND Międzynarodowe Targi Energetyczne
2018-10-10 - 2018-10-12
Miejsce: Warszawa
ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin

Katalog

Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Bukowska 3
62-060 Stęszew
tel. 618135494

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce