Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pierwsza w pełni zautomatyzowana 
recepcja w Polsce działa w Opolu

-- poniedziałek, 06 sierpień 2018

W Opolu powstała pierwsza zautomatyzowana recepcja, obsługiwana przez robota. Ten krok zrewolucjonizuje rynek, związany z obsługą klienta. W Weegree robot samodzielnie prowadzi recepcję: wita i żegna gości, odpowiada na ich pytania i kieruje ich do odpowiednich pomieszczeń. Ale to nie jedyne jego umiejętności. 

Jak to działa? 

Oprogramowanie powstało z myślą o firmach, hotelach, szpitalach i wszystkich tych placówkach, które zajmują się osobistą obsługą klienta. Robot-recepcjonista wita i żegna klientów, udziela im niezbędnych informacji, kieruje do odpowiednich pokoi a nawet dzwoni, wysyła smsy i przygotowuje kawę. Wszystko za sprawą zintegrowanych kamer 3D i zaawansowanego modułu przetwarzania obrazu za pomocą głębokich sieci neuronowych. Oprogramowanie rozpoznaje i zapamiętuje gości, rozumie ich oczekiwania i reakcje, rzeczowo odpowiada na ich pytania. Dialog z człowiekiem jest możliwy za sprawą specjalistycznych modułów do analizy mowy i wbudowanej bazy wiedzy. W przypadku, gdy potrzebnych danych nie ma w bazie wiedzy, robot kontaktuje się z pracownikami firmy, a uzyskaną odpowiedź przekazuje klientowi. Podobnie dzieje się podczas obsługi spotkań – robot, jak prawdziwy recepcjonista, wykonuje telefon, potwierdzający, że gość przyszedł i czeka na spotkanie. To nie jedyne zalety zautomatyzowanych recepcjonistów. Platforma umożliwia m.in. integrację urządzenia z ekspresem do kawy lub dyspenserem kart magnetycznych dla gości hotelu. Zapamiętuje wybory odwiedzających, dzięki czemu przy następnej wizycie automatycznie rekomenduje poprzednio wybrany napój.

Ciągły rozwój 

Autonomiczna recepcja – podobnie jak człowiek – ciągle się doskonali. Każdy problematyczny przypadek jest zapisywany, a następnie analizowany przez administratora i odpowiednio walidowany. W razie potrzeby w proces obsługi klienta włączany jest człowiek – robot natomiast zapamiętuje wszystkie akcje, by później samodzielnie obsłużyć podobny przypadek. 

Korzyści

Oprogramowanie firmy Weegree to spora oszczędność czasu i pieniędzy, ale też duży krok w stronę sprawnej, w pełni automatycznej, a jednocześnie spersonalizowanej obsługi klienta. Z racji tego, że wykorzystanie robotów w sektorze usługowym w Polsce jest niewielkie, ich zakup pozwala bardzo szybko wyprzedzić konkurencję. Roboty można z powodzeniem wykorzystać w hotelach, szpitalach, bankach i wielu innych miejscach, w których Klient potrzebuje szybkiej, fachowej pomocy lub informacji. Robot pracujący w recepcji dzięki dedykowanemu oprogramowaniu, robi duże wrażenie na klientach. Jest profesjonalny, dyspozycyjny i pomocny, a poza tym… zawsze uśmiechnięty.  Zainteresowani pierwszą w pełni zautomatyzowaną recepcją, mogą zobaczyć ją na własne oczy w biurze Weegree w Opolu, przy ul. Krakowskiej.Przeczytaj także

Pierwszy na świecie odporny na warunki pogodowe autonomiczny autobus jeździ na oponach Nokian Hakkapeliitta
Gacha to pierwszy na świecie autonomiczny autobus odporny na każde warunki pogodowe. To, co czyni go tak wyjątkowym to fakt, że jest w stanie funkcjonować również zimą. Niestraszne mu ograniczona widoczność, deszcz, śnieg czy... więcej »
“Solutions that matter” – konferencja partnerów Bosch Builiding Technologies
Pod hasłem „Solutions that matter” w Eindhoven, w Holandii odbyła się międzynarodowa konferencja dedykowana najważniejszym partnerom Bosch Building Technologies z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Spotkanie miało na celu... więcej »
Jak samochody autonomiczne zmienią nasze miasta?
Aż 58% mieszkańców polskich miast przewiduje, że samochody autonomiczne pojawią się na ulicach w ciągu najbliższych 10-15 lat lub wcześniej – w tym według 11% stanie się to już w ciągu 5 lat. Samochody autonomiczne są ważnym... więcej »
Zrównoważony rozwój jest warunkiem długoterminowego sukcesu
Danfoss, światowy lider rynku technologii chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania i napędów elektrycznych, opublikował Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018. Ochrona środowiska i dbałość o zrównoważony rozwój przestały być... więcej »
Danfoss buduje przyjazne dla środowiska centra danych we współpracy z Hewlett Packard Enterprise
Budowa nowych centrów danych firmy Danfoss otwiera kolejny rozdział w procesie transformacji cyfrowej, jakiej wymaga solidna infrastruktura informatyczna wspierająca rozwój firmy. Do ich  budowy Danfoss wykorzysta własne... więcej »
Międzynarodowe targi markowych produktów z prowincji Zhejiang
W ostatnich latach współpraca gospodarczo-handlowa pomiędzy Chinami a Polską nieustannie się zacieśnia. Rośnie także zainteresowanie artykułami pochodzącymi z Chin. Dowodem tego jest już kolejna edycja targów Zhejiang... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ITM Polska 2019 Innowacje-Technologie-Maszyny
2019-06-04 - 2019-06-07
Miejsce: Poznań
LUMENexpo 2019 Targi Techniki Świetlnej
2019-10-23 - 2019-10-24
Miejsce: Sosnowiec
Salon Elektrotechniki Przemysłowej 2019
2019-10-23 - 2019-10-24
Miejsce: Sosnowiec
ENERGETICS 2019 Lubelskie Targi Energetyczne
2019-11-19 - 2019-11-21
Miejsce: Lublin
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce