Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pierwsza w pełni zautomatyzowana 
recepcja w Polsce działa w Opolu

-- poniedziałek, 06 sierpień 2018

W Opolu powstała pierwsza zautomatyzowana recepcja, obsługiwana przez robota. Ten krok zrewolucjonizuje rynek, związany z obsługą klienta. W Weegree robot samodzielnie prowadzi recepcję: wita i żegna gości, odpowiada na ich pytania i kieruje ich do odpowiednich pomieszczeń. Ale to nie jedyne jego umiejętności. 

Jak to działa? 

Oprogramowanie powstało z myślą o firmach, hotelach, szpitalach i wszystkich tych placówkach, które zajmują się osobistą obsługą klienta. Robot-recepcjonista wita i żegna klientów, udziela im niezbędnych informacji, kieruje do odpowiednich pokoi a nawet dzwoni, wysyła smsy i przygotowuje kawę. Wszystko za sprawą zintegrowanych kamer 3D i zaawansowanego modułu przetwarzania obrazu za pomocą głębokich sieci neuronowych. Oprogramowanie rozpoznaje i zapamiętuje gości, rozumie ich oczekiwania i reakcje, rzeczowo odpowiada na ich pytania. Dialog z człowiekiem jest możliwy za sprawą specjalistycznych modułów do analizy mowy i wbudowanej bazy wiedzy. W przypadku, gdy potrzebnych danych nie ma w bazie wiedzy, robot kontaktuje się z pracownikami firmy, a uzyskaną odpowiedź przekazuje klientowi. Podobnie dzieje się podczas obsługi spotkań – robot, jak prawdziwy recepcjonista, wykonuje telefon, potwierdzający, że gość przyszedł i czeka na spotkanie. To nie jedyne zalety zautomatyzowanych recepcjonistów. Platforma umożliwia m.in. integrację urządzenia z ekspresem do kawy lub dyspenserem kart magnetycznych dla gości hotelu. Zapamiętuje wybory odwiedzających, dzięki czemu przy następnej wizycie automatycznie rekomenduje poprzednio wybrany napój.

Ciągły rozwój 

Autonomiczna recepcja – podobnie jak człowiek – ciągle się doskonali. Każdy problematyczny przypadek jest zapisywany, a następnie analizowany przez administratora i odpowiednio walidowany. W razie potrzeby w proces obsługi klienta włączany jest człowiek – robot natomiast zapamiętuje wszystkie akcje, by później samodzielnie obsłużyć podobny przypadek. 

Korzyści

Oprogramowanie firmy Weegree to spora oszczędność czasu i pieniędzy, ale też duży krok w stronę sprawnej, w pełni automatycznej, a jednocześnie spersonalizowanej obsługi klienta. Z racji tego, że wykorzystanie robotów w sektorze usługowym w Polsce jest niewielkie, ich zakup pozwala bardzo szybko wyprzedzić konkurencję. Roboty można z powodzeniem wykorzystać w hotelach, szpitalach, bankach i wielu innych miejscach, w których Klient potrzebuje szybkiej, fachowej pomocy lub informacji. Robot pracujący w recepcji dzięki dedykowanemu oprogramowaniu, robi duże wrażenie na klientach. Jest profesjonalny, dyspozycyjny i pomocny, a poza tym… zawsze uśmiechnięty.  Zainteresowani pierwszą w pełni zautomatyzowaną recepcją, mogą zobaczyć ją na własne oczy w biurze Weegree w Opolu, przy ul. Krakowskiej.Przeczytaj także

Zielone certyfikaty coraz bardziej popularne nie tylko w biurowcach
Certyfikaty potwierdzające ekologiczne aspekty budynku ma już w Polsce 550 budynków. W segmencie biurowym stały się już standardem, ale coraz częściej w sposób zrównoważony powstają też obiekty przemysłowe, hotele, a... więcej »
Danfoss Power Solutions na Bielanach Wrocławskich
Firma Danfoss Power Solutions podpisała umowę najmu 11 088 m kw. powierzchni biurowo-magazynowej w parku logistycznym Hillwood Wrocław I BIS. W transakcji, najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman &... więcej »
Biurowe HCL w teorii i praktyce
Coraz więcej badań naukowych potwierdza wpływ światła na pozawizualne aspekty naszego funkcjonowania. Mimo zalet oświetlenia z funkcjami tzw. Human Centric Lighting, wciąż stosunkowo rzadko wykorzystuje się je w praktyce.... więcej »
Branża budowlana w Polsce: słaby punkt to kadry, mocny to wzrost gospodarczy i nowe technologie
Przedstawiciele branży budowlanej w Polsce lepiej postrzegają przeszłość, niż oceniają perspektywy rozwoju w przyszłości. O ile aż 57 proc. firm budowlanych z sektora MŚP, uważa, że sytuacja społeczno-gospodarcza w minionej... więcej »
innogy Renewables rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie
Na początku października innogy Renewables Polska, w ramach wygranej aukcji dla Odnawialnych Źródeł Energii z czerwca 2017 r., rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie. Jej łączna moc zainstalowana wyniesie 594 kWp.... więcej »
Branża budowlana przestawia się na wykorzystanie surowców z recyklingu
Przemysł budowlany zużywa około 400 mln ton surowców rocznie i odpowiada za 1/3 wszystkich produkowanych odpadów. Tymczasem budynki można postawić z całkowicie przetworzonych materiałów, wykorzystując do wyłożenia ścian... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej
2018-12-04 - 2018-12-05
Miejsce: Sosnowiec
Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce