Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Monitoring GPS w firmie

-- czwartek, 07 czerwiec 2018

Monitoring GPS w jest coraz częściej stosowany w różnych branżach. Dzięki niemu w przedsiębiorstwie można zaprowadzić większy porządek i logistyczny ład, do czego do tej pory służyły i służą różne procedury i systemy kontroli. Szczególnie w firmach transportowych ta forma zarządzania flotą rozwija się coraz prężniej i generuje wiele korzyści, nie tylko materialnych.

Co można zyskać wprowadzając monitoring GPS?

Obniżenie kosztów

Nie zawsze każdy pracownik jest do końca uczciwy, co przyczynia się do używania samochodu firmowego do załatwiania swoich spraw osobistych. Z monitoringiem GPS ten problem znika zupełnie. Dostajesz do ręki innowacyjną platformę nawigacyjną i od tej pory przejmujesz kontrolę nad firmą. Wiesz, ile kilometrów przejechał kierowca oraz ile zostało spalone benzyny. Co więcej, masz także możliwość sprawdzenia obrotów silnika. To wszystko wpłynie pozytywnie na sprawnie działający łańcuch dostaw oraz uchronisz się przed karami nakładanymi przez ITD. Nie będzie też mowy o pustych przewozach i marnotrawieniu czasu, a co za tym idzie, zyski będą się mnożyć, a nie spadać. Spalanie mniej paliwa o jakieś 15%, to w skali roku potężna oszczędność. Więcej o zaletach systemu monitoringu GPS w firmach, nie tylko transportowych, możesz poczytać m.in. tutaj www.gpsguardian.pl lub na innej dobrej stronie je oferującej.

Lepszy poziom komunikacji z kierowcą

Przede wszystkim zostaje usprawniona komunikacja pomiędzy różnymi działami i jednostkami w firmie. Nie ma przestojów, procesy są płynne i obniżają się koszty. Dzięki monitoringowi kierowca bardziej szanuje samochód, bo Ty masz wpływ na sprawdzanie na bieżąco eksploatacji auta. Poprawia się też komunikacja między wami, dzięki stałemu dostępowi do danych z komputera pokładowego oraz wiedzy na temat aktualnej lokalizacji. Niektóre firmy produkujące urządzenia GPS dla firm dają możliwość zintegrowania komunikacji nawigacyjnej z monitoringiem. Zalety tego połączenia są ogromne, ponieważ nawigacje prowadzą do konkretnego celu podróży uwzględniając specyfikację pojazdu i ładunku.

Wzmocnienie bezpieczeństwa i wygoda

Nadajnik GPS jest niewielkim urządzeniem, ale potężnym, jeśli chodzi o jego funkcjonalność. Cena jest różna, zależnie od samochodu, w jakim zostanie zamontowany. Jeśli kierowca wie, ze jest monitorowany, na pewno nie będzie szarżował na drodze. GPS zabezpieczy firmę i kierowcę przed kolizjami i mandatami, które są często owocem brawurowej jazdy.

Kolejną zaletą stosowania monitoringu w transporcie jest możliwość przełączania trybu podróży z prywatnej na służbową za pomocą jednego guzika. Praktyczne i proste rozwiązanie pozwala cieszyć się jazdą bez sporządzania raportów i ciągłego martwienia się o stan paliwa itd.


Przeczytaj także

Zielone certyfikaty coraz bardziej popularne nie tylko w biurowcach
Certyfikaty potwierdzające ekologiczne aspekty budynku ma już w Polsce 550 budynków. W segmencie biurowym stały się już standardem, ale coraz częściej w sposób zrównoważony powstają też obiekty przemysłowe, hotele, a... więcej »
Danfoss Power Solutions na Bielanach Wrocławskich
Firma Danfoss Power Solutions podpisała umowę najmu 11 088 m kw. powierzchni biurowo-magazynowej w parku logistycznym Hillwood Wrocław I BIS. W transakcji, najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman &... więcej »
Biurowe HCL w teorii i praktyce
Coraz więcej badań naukowych potwierdza wpływ światła na pozawizualne aspekty naszego funkcjonowania. Mimo zalet oświetlenia z funkcjami tzw. Human Centric Lighting, wciąż stosunkowo rzadko wykorzystuje się je w praktyce.... więcej »
Branża budowlana w Polsce: słaby punkt to kadry, mocny to wzrost gospodarczy i nowe technologie
Przedstawiciele branży budowlanej w Polsce lepiej postrzegają przeszłość, niż oceniają perspektywy rozwoju w przyszłości. O ile aż 57 proc. firm budowlanych z sektora MŚP, uważa, że sytuacja społeczno-gospodarcza w minionej... więcej »
innogy Renewables rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie
Na początku października innogy Renewables Polska, w ramach wygranej aukcji dla Odnawialnych Źródeł Energii z czerwca 2017 r., rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie. Jej łączna moc zainstalowana wyniesie 594 kWp.... więcej »
Branża budowlana przestawia się na wykorzystanie surowców z recyklingu
Przemysł budowlany zużywa około 400 mln ton surowców rocznie i odpowiada za 1/3 wszystkich produkowanych odpadów. Tymczasem budynki można postawić z całkowicie przetworzonych materiałów, wykorzystując do wyłożenia ścian... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej
2018-12-04 - 2018-12-05
Miejsce: Sosnowiec
Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce