Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Monitoring GPS w firmie

-- czwartek, 07 czerwiec 2018

Monitoring GPS w jest coraz częściej stosowany w różnych branżach. Dzięki niemu w przedsiębiorstwie można zaprowadzić większy porządek i logistyczny ład, do czego do tej pory służyły i służą różne procedury i systemy kontroli. Szczególnie w firmach transportowych ta forma zarządzania flotą rozwija się coraz prężniej i generuje wiele korzyści, nie tylko materialnych.

Co można zyskać wprowadzając monitoring GPS?

Obniżenie kosztów

Nie zawsze każdy pracownik jest do końca uczciwy, co przyczynia się do używania samochodu firmowego do załatwiania swoich spraw osobistych. Z monitoringiem GPS ten problem znika zupełnie. Dostajesz do ręki innowacyjną platformę nawigacyjną i od tej pory przejmujesz kontrolę nad firmą. Wiesz, ile kilometrów przejechał kierowca oraz ile zostało spalone benzyny. Co więcej, masz także możliwość sprawdzenia obrotów silnika. To wszystko wpłynie pozytywnie na sprawnie działający łańcuch dostaw oraz uchronisz się przed karami nakładanymi przez ITD. Nie będzie też mowy o pustych przewozach i marnotrawieniu czasu, a co za tym idzie, zyski będą się mnożyć, a nie spadać. Spalanie mniej paliwa o jakieś 15%, to w skali roku potężna oszczędność. Więcej o zaletach systemu monitoringu GPS w firmach, nie tylko transportowych, możesz poczytać m.in. tutaj www.gpsguardian.pl lub na innej dobrej stronie je oferującej.

Lepszy poziom komunikacji z kierowcą

Przede wszystkim zostaje usprawniona komunikacja pomiędzy różnymi działami i jednostkami w firmie. Nie ma przestojów, procesy są płynne i obniżają się koszty. Dzięki monitoringowi kierowca bardziej szanuje samochód, bo Ty masz wpływ na sprawdzanie na bieżąco eksploatacji auta. Poprawia się też komunikacja między wami, dzięki stałemu dostępowi do danych z komputera pokładowego oraz wiedzy na temat aktualnej lokalizacji. Niektóre firmy produkujące urządzenia GPS dla firm dają możliwość zintegrowania komunikacji nawigacyjnej z monitoringiem. Zalety tego połączenia są ogromne, ponieważ nawigacje prowadzą do konkretnego celu podróży uwzględniając specyfikację pojazdu i ładunku.

Wzmocnienie bezpieczeństwa i wygoda

Nadajnik GPS jest niewielkim urządzeniem, ale potężnym, jeśli chodzi o jego funkcjonalność. Cena jest różna, zależnie od samochodu, w jakim zostanie zamontowany. Jeśli kierowca wie, ze jest monitorowany, na pewno nie będzie szarżował na drodze. GPS zabezpieczy firmę i kierowcę przed kolizjami i mandatami, które są często owocem brawurowej jazdy.

Kolejną zaletą stosowania monitoringu w transporcie jest możliwość przełączania trybu podróży z prywatnej na służbową za pomocą jednego guzika. Praktyczne i proste rozwiązanie pozwala cieszyć się jazdą bez sporządzania raportów i ciągłego martwienia się o stan paliwa itd.


Przeczytaj także

Przemysłowy Internet Rzeczy optymalizuje chłodzenie wyparne
Chłodzenie wyparne (ewaporacyjne) redukuje koszty eksploatacji kompresorów używanych w systemach klimatyzacji, obsługujących obiekty komercyjne i przemysłowe. Zastosowanie chłodzenia wyparnego do powietrza chłodzącego... więcej »
Bitwy Warszawskiej Business Center z certyfikatem BREEAM IN-USE
Kompleks biurowy Bitwy Warszawskiej Business Center uzyskał certyfikat BREEAM IN-USE na poziomie Very Good w częściach Asset Performance i Building Management. Za przeprowadzenie audytu odpowiedzialny był licencjonowany asesor,... więcej »
Digitalizacja w energetyce – oto przyszłość gospodarki
– Jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki jest branża energetyczna. Obecnie postępuje jej dynamiczna digitalizacja oraz coraz dynamiczniejszy rozwój nowych technologii służący poprawie wydajności energetycznej. Zapotrzebowanie... więcej »
GTC Sterlinga Business Center pierwszy biurowiec w Łodzi nagrodzony certyfikatem BREEAM In-Use
Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań, biurowiec GTC Sterlinga Business Center z powodzeniem uzyskał certyfikat BREEAM In-Use w kategoriach „Asset" i „Management". Ciężka praca zespołu zarządzającego biurowcem... więcej »
ARCHITEKTURA REZYDENCJI. Światło, przestrzeń i design
APA Smart ma przyjemność zaprosić na spotkanie na temat architektury rezydencji pod patronatem biura projektowego LK PROJEKT z Krakowa. Gościem specjalnym będzie pan Leszek Kalandyk – założyciel, właściciel i... więcej »
Magazynowanie energii warunkiem bezpieczeństwa energetycznego kraju
Magazynowanie energii jest warunkiem koniecznym, by ustabilizować system i poprawić bezpieczeństwo energetyczne. Ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku mniej stabilnych źródeł odnawialnych. Od kliku lat rozwijane są... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała
RENEXPO POLAND Międzynarodowe Targi Energetyczne
2018-10-10 - 2018-10-12
Miejsce: Warszawa
ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Bukowska 3
62-060 Stęszew
tel. 618135494

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce