Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Monitoring GPS w firmie

-- czwartek, 07 czerwiec 2018

Monitoring GPS w jest coraz częściej stosowany w różnych branżach. Dzięki niemu w przedsiębiorstwie można zaprowadzić większy porządek i logistyczny ład, do czego do tej pory służyły i służą różne procedury i systemy kontroli. Szczególnie w firmach transportowych ta forma zarządzania flotą rozwija się coraz prężniej i generuje wiele korzyści, nie tylko materialnych.

Co można zyskać wprowadzając monitoring GPS?

Obniżenie kosztów

Nie zawsze każdy pracownik jest do końca uczciwy, co przyczynia się do używania samochodu firmowego do załatwiania swoich spraw osobistych. Z monitoringiem GPS ten problem znika zupełnie. Dostajesz do ręki innowacyjną platformę nawigacyjną i od tej pory przejmujesz kontrolę nad firmą. Wiesz, ile kilometrów przejechał kierowca oraz ile zostało spalone benzyny. Co więcej, masz także możliwość sprawdzenia obrotów silnika. To wszystko wpłynie pozytywnie na sprawnie działający łańcuch dostaw oraz uchronisz się przed karami nakładanymi przez ITD. Nie będzie też mowy o pustych przewozach i marnotrawieniu czasu, a co za tym idzie, zyski będą się mnożyć, a nie spadać. Spalanie mniej paliwa o jakieś 15%, to w skali roku potężna oszczędność. Więcej o zaletach systemu monitoringu GPS w firmach, nie tylko transportowych, możesz poczytać m.in. tutaj www.gpsguardian.pl lub na innej dobrej stronie je oferującej.

Lepszy poziom komunikacji z kierowcą

Przede wszystkim zostaje usprawniona komunikacja pomiędzy różnymi działami i jednostkami w firmie. Nie ma przestojów, procesy są płynne i obniżają się koszty. Dzięki monitoringowi kierowca bardziej szanuje samochód, bo Ty masz wpływ na sprawdzanie na bieżąco eksploatacji auta. Poprawia się też komunikacja między wami, dzięki stałemu dostępowi do danych z komputera pokładowego oraz wiedzy na temat aktualnej lokalizacji. Niektóre firmy produkujące urządzenia GPS dla firm dają możliwość zintegrowania komunikacji nawigacyjnej z monitoringiem. Zalety tego połączenia są ogromne, ponieważ nawigacje prowadzą do konkretnego celu podróży uwzględniając specyfikację pojazdu i ładunku.

Wzmocnienie bezpieczeństwa i wygoda

Nadajnik GPS jest niewielkim urządzeniem, ale potężnym, jeśli chodzi o jego funkcjonalność. Cena jest różna, zależnie od samochodu, w jakim zostanie zamontowany. Jeśli kierowca wie, ze jest monitorowany, na pewno nie będzie szarżował na drodze. GPS zabezpieczy firmę i kierowcę przed kolizjami i mandatami, które są często owocem brawurowej jazdy.

Kolejną zaletą stosowania monitoringu w transporcie jest możliwość przełączania trybu podróży z prywatnej na służbową za pomocą jednego guzika. Praktyczne i proste rozwiązanie pozwala cieszyć się jazdą bez sporządzania raportów i ciągłego martwienia się o stan paliwa itd.


Przeczytaj także

Branża HVAC w 2019 roku: najważniejsze trendy i prognozy rynku
Rozwiązania branży HVAC stają się coraz bardziej dopasowane do potrzeb użytkowników, ale też przyjazne środowisku. Inteligentne systemy klimatyzacyjne, ekonomiczne ogrzewanie czy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to już... więcej »
DAJ SIĘ OŚWIETLIĆ w dniach 23-24 października 2019 roku w Expo Silesia w Sosnowcu
Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Elektrotechniki Przemysłowej – spotkania ze specjalistami z branży, ciekawe konferencje, prezentacje i szkolenia. Przygotowania do drugiej edycji Targów Techniki Świetlnej... więcej »
Włącz myślenie o świetle
Porządkuje przestrzeń domu i podkreśla panujący w nim klimat. Zapewnia odpowiednie warunki do pracy i stymuluje do odpoczynku. Właściwie dobrane, może podkreślać architekturę wnętrza, użyte w nim kolory i faktury. Światło, bo o... więcej »
Czy prace budowlane można prowadzić zimą?
Do niedawna w okresie zimowym życie na budowach niemal zamierało. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej produktów, które można stosować przy niższych temperaturach. Dzięki temu prace budowlane mogą być prowadzone w mniej... więcej »
Oświetlenie w przemyśle 2018
Z roku na rok rośnie efektywność energetyczna opraw LED. Coraz popularniejsze stają się rozwiązania z obszaru Internetu Rzeczy. Między innymi z tych względów ostatnie 12 miesięcy w branży oświetlenia przemysłowego było... więcej »
Oświetlenie w biurach 2018
Toczy się coraz bardziej zażarta walka w tzw. wojnie talentów. Pracodawcy stają na głowie, żeby przyciągać specjalistów. Najważniejsze innowacje i zmiany na rynku oświetlenia w 2018 roku związane są właśnie z... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
LUMENexpo 2019 Targi Techniki Świetlnej
2019-10-23 - 2019-10-24
Miejsce: Sosnowiec
Salon Elektrotechniki Przemysłowej 2019
2019-10-23 - 2019-10-24
Miejsce: Sosnowiec

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce