Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Monitoring GPS w firmie

-- czwartek, 07 czerwiec 2018

Monitoring GPS w jest coraz częściej stosowany w różnych branżach. Dzięki niemu w przedsiębiorstwie można zaprowadzić większy porządek i logistyczny ład, do czego do tej pory służyły i służą różne procedury i systemy kontroli. Szczególnie w firmach transportowych ta forma zarządzania flotą rozwija się coraz prężniej i generuje wiele korzyści, nie tylko materialnych.

Co można zyskać wprowadzając monitoring GPS?

Obniżenie kosztów

Nie zawsze każdy pracownik jest do końca uczciwy, co przyczynia się do używania samochodu firmowego do załatwiania swoich spraw osobistych. Z monitoringiem GPS ten problem znika zupełnie. Dostajesz do ręki innowacyjną platformę nawigacyjną i od tej pory przejmujesz kontrolę nad firmą. Wiesz, ile kilometrów przejechał kierowca oraz ile zostało spalone benzyny. Co więcej, masz także możliwość sprawdzenia obrotów silnika. To wszystko wpłynie pozytywnie na sprawnie działający łańcuch dostaw oraz uchronisz się przed karami nakładanymi przez ITD. Nie będzie też mowy o pustych przewozach i marnotrawieniu czasu, a co za tym idzie, zyski będą się mnożyć, a nie spadać. Spalanie mniej paliwa o jakieś 15%, to w skali roku potężna oszczędność. Więcej o zaletach systemu monitoringu GPS w firmach, nie tylko transportowych, możesz poczytać m.in. tutaj www.gpsguardian.pl lub na innej dobrej stronie je oferującej.

Lepszy poziom komunikacji z kierowcą

Przede wszystkim zostaje usprawniona komunikacja pomiędzy różnymi działami i jednostkami w firmie. Nie ma przestojów, procesy są płynne i obniżają się koszty. Dzięki monitoringowi kierowca bardziej szanuje samochód, bo Ty masz wpływ na sprawdzanie na bieżąco eksploatacji auta. Poprawia się też komunikacja między wami, dzięki stałemu dostępowi do danych z komputera pokładowego oraz wiedzy na temat aktualnej lokalizacji. Niektóre firmy produkujące urządzenia GPS dla firm dają możliwość zintegrowania komunikacji nawigacyjnej z monitoringiem. Zalety tego połączenia są ogromne, ponieważ nawigacje prowadzą do konkretnego celu podróży uwzględniając specyfikację pojazdu i ładunku.

Wzmocnienie bezpieczeństwa i wygoda

Nadajnik GPS jest niewielkim urządzeniem, ale potężnym, jeśli chodzi o jego funkcjonalność. Cena jest różna, zależnie od samochodu, w jakim zostanie zamontowany. Jeśli kierowca wie, ze jest monitorowany, na pewno nie będzie szarżował na drodze. GPS zabezpieczy firmę i kierowcę przed kolizjami i mandatami, które są często owocem brawurowej jazdy.

Kolejną zaletą stosowania monitoringu w transporcie jest możliwość przełączania trybu podróży z prywatnej na służbową za pomocą jednego guzika. Praktyczne i proste rozwiązanie pozwala cieszyć się jazdą bez sporządzania raportów i ciągłego martwienia się o stan paliwa itd.


Przeczytaj także

Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne, mają odmienne opinie odnośnie... więcej »
Izolacja w obiektach wielkopowierzchniowych – jak zabezpieczyć konstrukcje stalowe przed ogniem?
Sektor magazynowo-logistyczny w Polsce rozwija się w błyskawicznym tempie, co dla dostawców usług budowlanych oznacza wiele okazji na zdobycie nowych kontraktów. W obliczu tak zauważalnego boomu na rynku, wykonawcy powinni... więcej »
Modernizacja systemu oświetleniowego
Rozwój technologii LED oraz jej bardziej przystępna obecnie cena sprawiają, że coraz częściej stosowana jest ona w aplikacjach oświetlenia w zakładach przemysłowych. Modernizacja instalacji nie powinna być jednak... więcej »
Jaka przyszłość czeka centra handlowe w Polsce?
Rozbudowa już istniejących, dużych obiektów handlowych ma być głównym czynnikiem rozwoju rynku centrów handlowych w Europie w ciągu najbliższych dwóch lat. By zwiększyć odwiedzalność właściciele galerii handlowych coraz częściej... więcej »
Systemy napędowe B&R dla optymalizacji pracy turbin na targach WindEnergy w Hamburgu
Podczas WindEnergy Hamburg, w hali B6 na stoisku 242, firma B&R zaprezentuje inteligentne systemy napędowe, które umożliwiają bardziej wydajną, cichą i bezpieczną pracę turbin wiatrowych. Inteligentne sterowanie serwo,... więcej »
Bezpieczeństwo dostaw energii, czyli zrównoważona energia po konkurencyjnych cenach
Komisja Europejska zatwierdziła mechanizmy zdolności wytwórczych w Belgii, Francji, Niemczech, Grecji, we Włoszech i w Polsce. KE stwierdziła, że środki te przyczynią się do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw przy... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-11 - 2018-09-13
Miejsce: Bielsko Biała
1. Europejska Konferencja BACnet® Airport
2018-09-27 - 2018-09-28
Miejsce: Frankfurt
Międzynarodowa Konferencja INNOWACYJNE ECO-MIASTO
2018-09-27 - 2018-09-28
Miejsce: Warszawa
RENEXPO POLAND Międzynarodowe Targi Energetyczne
2018-10-10 - 2018-10-12
Miejsce: Warszawa
ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Bukowska 3
62-060 Stęszew
tel. 618135494

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce