Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Miasto Rennes we Francji, dzięki technologii Dassault Systèmes, testuje wirtualnie scenariusze zrównoważonego rozwoju

-- piątek, 22 grudzień 2017

Drugi, najszybciej rozwijający się region Francji optymalizuje swoje projekty i usługi miejskie przy wykorzystaniu technologii cyfrowych. 3DEXPERIENCity jednoczy wszystkich miejskich interesariuszy w ramach projektu „Virtual Rennes”. Technologie cyfrowe pozwalają na planowanie bardziej przyjaznych mieszkańcom i prężnie rozwijających się miast.

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że znajdujące się we Francji miasto Rennes, jest kolejną metropolią, która zdecydowała się na digitalizację procesów planowania urbanistycznego i w tym celu wybrała  3DEXPERIENCity – cyfrowe środowisko projektowe służące do optymalizacji projektów, produktów i usług miejskich dedykowanych mieszkańcom.

Rennes planuje wykorzystać 3DEXPERIENCity do stworzenia cyfrowego modelu miasta o nazwie „Virtual Rennes”, który dzięki technologii modelowania systemowego obejmie różne źródła danych i zgromadzi je w jednym repozytorium, który jest nieustannie aktualizowany wraz z napływem nowych danych. Dzięki temu dokładnemu i niezawodnemu wirtualnemu odpowiednikowi rzeczywistego miasta, urzędnicy, mieszkańcy, biznesy, deweloperzy i dostawcy usług, funkcjonujący na terenie miasta mogą przeprowadzać symulacje i wizualizować holistyczny rozwój miasta, a także współdziałać na polu wypracowywania zrównoważonych rozwiązań urbanistycznych uwzględniających społeczne i miejskie wyzwania.

Będące stolicą Bretani miasto Rennes jest drugą najszybciej rozwijającą się metropolią we Francji. Liczba mieszkańców szacowana jest na 450 000 osób. Tak szybki rozwój aglomeracji miejskiej, której wyspecjalizowane dziedziny wciąż ewoluują i stają się coraz bardziej złożone, sprawia, że koordynacja: renowacji i planowania nowych budynków, sieci usług komunalnych, systemów mobilności i innej infrastruktury miejskiej jest niezwykle trudnym zadaniem.

„Rennes ma bogate i różnorodne dziedzictwo, które przyciąga do miasta rodziny, profesjonalistów, firmy oraz ponad 65 tysięcy studentów. Uwzględnienie potrzeb obecnych i przyszłych rezydentów wymaga długoterminowego planowania i podejmowania wielu strategicznych decyzji,” powiedział Emmanuel Couet, President of Rennes Métropole. „3DEXPERIENCity od Dassault Systèmes umożliwia nam zaangażowanie najważniejszych interesariuszy miejskich we wspólne prace nad opartą na rozwiązaniach cyfrowych zrównoważoną transformację naszego miasta.” 

„Inicjatywy Smart City dają możliwość przewidywania i planowania przestrzeni miejskich tak, aby były one bardziej przyjazne mieszkańcom, a jednocześnie prężnie się rozwijały. Wymaga to prawidłowej interpretacji ogromnej ilości danych,” powiedział Olivier Ribet, Vice President, High-Tech Industry, Dassault Systèmes. „3DEXPERIENCity oddaje w ręce zaangażowanych w projekt przedstawicieli miasta Rennes intuicyjne narzędzia, dzięki którym mogą współpracować i porozumiewać się na różnych płaszczyznach z zakresu planowania i zarządzania miastem, w tym: społecznej, ekonomicznej i politycznej. Efektem tej współpracy może być polepszenie jakości życia w ich mieście.”

Źródło: Dassault Systèmes


Przeczytaj także

ABB przedstawia nowe rozwiązania dla domów i budynków przyszłości
ABB prezentuje innowacje z zakresu automatyki budynkowej, które obejmują cały energetyczny łańcuch wartości: od wytwarzania energii po jej zużycie, w tym do zarządzania energią, digitalizację, a nawet elektromobilność dzięki... więcej »
Drugie życie słynnej fabryki FSO na warszawskim Żeraniu
W drugiej połowie roku do użytku zostanie oddana inwestycja, która powstaje na terenie słynnej, warszawskiej fabryki FSO na Żeraniu. Postindustrialne hale, z zachowaniem wielu oryginalnych elementów, zostaną przekształcone... więcej »
Najbardziej inspirująca konferencja roku – Engineering Tomorrow talks
17 kwietnia w Muzeum Polin w Warszawie odbędzie się polska edycja konferencji Engineering Tomorrow talks (#ETtalks), w której wezmą udział m.in. takie osobowości jak: Rachel Kyte, Carlo Ratti, Natalia Hatalska. Gościem specjalnym... więcej »
Prawie połowa warszawskich biurowców ma co najmniej 10 lat
Już 48 proc. biurowców w Warszawie ma 10 lat lub więcej. Starsze budynki mają jednak szansę pozostać atrakcyjne dla najemców – przekonuje Agnieszka Krzekotowska, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami... więcej »
Green Building Tour w zielonym laboratorium
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zorganizowało pierwsze w tym roku warsztaty Green Building Tour. Edycja rozpoczęła się spotkaniem w Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia w Konstantynowie Łódzkim. To... więcej »
zMAGAZYNowany potencjał Polski tkwi 
w e-commerce i przenosi się pod zachodnią granicę
Ubiegły rok okazał się rekordowy dla polskiego rynku przemysłowo-logistycznego, a prognozy na 2018 są jeszcze lepsze. Z raportu CBRE „Poland Industrial MarketView” wynika, że obecnie w budowie znajduje się ok. 1,4 mln mkw., z... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

EXPOPOWER - Międzynarodowe Targi Energetyki
2018-04-23 - 2018-04-26
Miejsce: Poznań
ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała
RENEXPO POLAND Międzynarodowe Targi Energetyczne
2018-10-10 - 2018-10-12
Miejsce: Warszawa
ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Bukowska 3
62-060 Stęszew
tel. 618135494

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce