Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Miasto Rennes we Francji, dzięki technologii Dassault Systèmes, testuje wirtualnie scenariusze zrównoważonego rozwoju

-- piątek, 22 grudzień 2017

Drugi, najszybciej rozwijający się region Francji optymalizuje swoje projekty i usługi miejskie przy wykorzystaniu technologii cyfrowych. 3DEXPERIENCity jednoczy wszystkich miejskich interesariuszy w ramach projektu „Virtual Rennes”. Technologie cyfrowe pozwalają na planowanie bardziej przyjaznych mieszkańcom i prężnie rozwijających się miast.

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że znajdujące się we Francji miasto Rennes, jest kolejną metropolią, która zdecydowała się na digitalizację procesów planowania urbanistycznego i w tym celu wybrała  3DEXPERIENCity – cyfrowe środowisko projektowe służące do optymalizacji projektów, produktów i usług miejskich dedykowanych mieszkańcom.

Rennes planuje wykorzystać 3DEXPERIENCity do stworzenia cyfrowego modelu miasta o nazwie „Virtual Rennes”, który dzięki technologii modelowania systemowego obejmie różne źródła danych i zgromadzi je w jednym repozytorium, który jest nieustannie aktualizowany wraz z napływem nowych danych. Dzięki temu dokładnemu i niezawodnemu wirtualnemu odpowiednikowi rzeczywistego miasta, urzędnicy, mieszkańcy, biznesy, deweloperzy i dostawcy usług, funkcjonujący na terenie miasta mogą przeprowadzać symulacje i wizualizować holistyczny rozwój miasta, a także współdziałać na polu wypracowywania zrównoważonych rozwiązań urbanistycznych uwzględniających społeczne i miejskie wyzwania.

Będące stolicą Bretani miasto Rennes jest drugą najszybciej rozwijającą się metropolią we Francji. Liczba mieszkańców szacowana jest na 450 000 osób. Tak szybki rozwój aglomeracji miejskiej, której wyspecjalizowane dziedziny wciąż ewoluują i stają się coraz bardziej złożone, sprawia, że koordynacja: renowacji i planowania nowych budynków, sieci usług komunalnych, systemów mobilności i innej infrastruktury miejskiej jest niezwykle trudnym zadaniem.

„Rennes ma bogate i różnorodne dziedzictwo, które przyciąga do miasta rodziny, profesjonalistów, firmy oraz ponad 65 tysięcy studentów. Uwzględnienie potrzeb obecnych i przyszłych rezydentów wymaga długoterminowego planowania i podejmowania wielu strategicznych decyzji,” powiedział Emmanuel Couet, President of Rennes Métropole. „3DEXPERIENCity od Dassault Systèmes umożliwia nam zaangażowanie najważniejszych interesariuszy miejskich we wspólne prace nad opartą na rozwiązaniach cyfrowych zrównoważoną transformację naszego miasta.” 

„Inicjatywy Smart City dają możliwość przewidywania i planowania przestrzeni miejskich tak, aby były one bardziej przyjazne mieszkańcom, a jednocześnie prężnie się rozwijały. Wymaga to prawidłowej interpretacji ogromnej ilości danych,” powiedział Olivier Ribet, Vice President, High-Tech Industry, Dassault Systèmes. „3DEXPERIENCity oddaje w ręce zaangażowanych w projekt przedstawicieli miasta Rennes intuicyjne narzędzia, dzięki którym mogą współpracować i porozumiewać się na różnych płaszczyznach z zakresu planowania i zarządzania miastem, w tym: społecznej, ekonomicznej i politycznej. Efektem tej współpracy może być polepszenie jakości życia w ich mieście.”

Źródło: Dassault Systèmes


Przeczytaj także

Zmniejsz koszty za ogrzewanie nawet o połowę
Masz już własny dom? A może dopiero budujesz swoje lokum? Jeśli tak, to na pewno wiesz, że w naszym klimacie, nie da się wytrzymać w zimie bez ogrzewania. Jest to kwestia podstawowa każdego budynku, w którym spędza się zimę. Bez... więcej »
Technologia „UPS jako rezerwa” (UPS-as-a-Reserve – UPSaaR) – korzyści dla sektora Data Center
W ubiegłym roku centra przetwarzania danych zużyły 416,2 TWh energii elektrycznej w skali światowej. Jeśli te szacunki są dokładne, w ciągu następnej dekady centra przetwarzania danych zużyją blisko trzykrotnie więcej... więcej »
CES 2018: Bosch stawia na ofertę dla inteligentnych miast
Coraz więcej ludzi przenosi się do miast: według szacunków ONZ do 2050 roku około dwie trzecie ludności na świecie będzie żyć w aglomeracjach – dla porównania w roku 2014 tylko połowa ludności żyła w miastach. Wraz z postępem... więcej »
Czy condohotele to rzeczywiście żyła złota?
Trwa boom na polskie condohotele. W budowie jest kilkanaście inwestycji w dużych polskich miastach, które dostarczą ok. 2500 nowych apartamentów tego typu. Inwestorów przyciągają m.in. atrakcyjne stopy zwrotu, które wg raportu... więcej »
Jelonek wyprodukuje „czysty” prąd w Jeleniej Górze
W Jeleniej Górze powstanie pierwsza designerska elektrownia fotowoltaiczna w Polsce. 30 tys. paneli zostanie ułożonych w kształt symbolu miasta - jelonka. Firma Polski Solar S.A. zapowiedziała rozpoczęcie prac na początek 2018... więcej »
Termomodernizacja zakładu przemysłowego
Jak wynika z najnowszego raportu Komisji Europejskiej[1], spośród wszystkich gałęzi rodzimej gospodarki, przemysł wraz rolnictwem zużył w 2015 roku blisko 30% całej energii końcowej w Polsce. To wynik nieco wyższy, niż dziesięć... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja Infrastruktura Polska & Budownictwo
2018-02-08 - 2018-02-08
Miejsce: Warszawa
Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja
2018-02-27 - 2018-02-28
Miejsce: Warszawa
ENEX - Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki
2018-02-28 - 2018-03-01
Miejsce: Kielce
AUTOMATICON Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów
2018-03-20 - 2018-03-23
Miejsce: Warszawa
EXPOPOWER - Międzynarodowe Targi Energetyki
2018-04-23 - 2018-04-26
Miejsce: Poznań
ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała

Katalog

"SAR PW Sp. z o.o." Sp. k.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Bukowska 3
62-060 Stęszew
tel. 618135494

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce