Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Miasto Rennes we Francji, dzięki technologii Dassault Systèmes, testuje wirtualnie scenariusze zrównoważonego rozwoju

-- piątek, 22 grudzień 2017

Drugi, najszybciej rozwijający się region Francji optymalizuje swoje projekty i usługi miejskie przy wykorzystaniu technologii cyfrowych. 3DEXPERIENCity jednoczy wszystkich miejskich interesariuszy w ramach projektu „Virtual Rennes”. Technologie cyfrowe pozwalają na planowanie bardziej przyjaznych mieszkańcom i prężnie rozwijających się miast.

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że znajdujące się we Francji miasto Rennes, jest kolejną metropolią, która zdecydowała się na digitalizację procesów planowania urbanistycznego i w tym celu wybrała  3DEXPERIENCity – cyfrowe środowisko projektowe służące do optymalizacji projektów, produktów i usług miejskich dedykowanych mieszkańcom.

Rennes planuje wykorzystać 3DEXPERIENCity do stworzenia cyfrowego modelu miasta o nazwie „Virtual Rennes”, który dzięki technologii modelowania systemowego obejmie różne źródła danych i zgromadzi je w jednym repozytorium, który jest nieustannie aktualizowany wraz z napływem nowych danych. Dzięki temu dokładnemu i niezawodnemu wirtualnemu odpowiednikowi rzeczywistego miasta, urzędnicy, mieszkańcy, biznesy, deweloperzy i dostawcy usług, funkcjonujący na terenie miasta mogą przeprowadzać symulacje i wizualizować holistyczny rozwój miasta, a także współdziałać na polu wypracowywania zrównoważonych rozwiązań urbanistycznych uwzględniających społeczne i miejskie wyzwania.

Będące stolicą Bretani miasto Rennes jest drugą najszybciej rozwijającą się metropolią we Francji. Liczba mieszkańców szacowana jest na 450 000 osób. Tak szybki rozwój aglomeracji miejskiej, której wyspecjalizowane dziedziny wciąż ewoluują i stają się coraz bardziej złożone, sprawia, że koordynacja: renowacji i planowania nowych budynków, sieci usług komunalnych, systemów mobilności i innej infrastruktury miejskiej jest niezwykle trudnym zadaniem.

„Rennes ma bogate i różnorodne dziedzictwo, które przyciąga do miasta rodziny, profesjonalistów, firmy oraz ponad 65 tysięcy studentów. Uwzględnienie potrzeb obecnych i przyszłych rezydentów wymaga długoterminowego planowania i podejmowania wielu strategicznych decyzji,” powiedział Emmanuel Couet, President of Rennes Métropole. „3DEXPERIENCity od Dassault Systèmes umożliwia nam zaangażowanie najważniejszych interesariuszy miejskich we wspólne prace nad opartą na rozwiązaniach cyfrowych zrównoważoną transformację naszego miasta.” 

„Inicjatywy Smart City dają możliwość przewidywania i planowania przestrzeni miejskich tak, aby były one bardziej przyjazne mieszkańcom, a jednocześnie prężnie się rozwijały. Wymaga to prawidłowej interpretacji ogromnej ilości danych,” powiedział Olivier Ribet, Vice President, High-Tech Industry, Dassault Systèmes. „3DEXPERIENCity oddaje w ręce zaangażowanych w projekt przedstawicieli miasta Rennes intuicyjne narzędzia, dzięki którym mogą współpracować i porozumiewać się na różnych płaszczyznach z zakresu planowania i zarządzania miastem, w tym: społecznej, ekonomicznej i politycznej. Efektem tej współpracy może być polepszenie jakości życia w ich mieście.”

Źródło: Dassault Systèmes


Przeczytaj także

Zielone certyfikaty coraz bardziej popularne nie tylko w biurowcach
Certyfikaty potwierdzające ekologiczne aspekty budynku ma już w Polsce 550 budynków. W segmencie biurowym stały się już standardem, ale coraz częściej w sposób zrównoważony powstają też obiekty przemysłowe, hotele, a... więcej »
Danfoss Power Solutions na Bielanach Wrocławskich
Firma Danfoss Power Solutions podpisała umowę najmu 11 088 m kw. powierzchni biurowo-magazynowej w parku logistycznym Hillwood Wrocław I BIS. W transakcji, najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman &... więcej »
Biurowe HCL w teorii i praktyce
Coraz więcej badań naukowych potwierdza wpływ światła na pozawizualne aspekty naszego funkcjonowania. Mimo zalet oświetlenia z funkcjami tzw. Human Centric Lighting, wciąż stosunkowo rzadko wykorzystuje się je w praktyce.... więcej »
Branża budowlana w Polsce: słaby punkt to kadry, mocny to wzrost gospodarczy i nowe technologie
Przedstawiciele branży budowlanej w Polsce lepiej postrzegają przeszłość, niż oceniają perspektywy rozwoju w przyszłości. O ile aż 57 proc. firm budowlanych z sektora MŚP, uważa, że sytuacja społeczno-gospodarcza w minionej... więcej »
innogy Renewables rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie
Na początku października innogy Renewables Polska, w ramach wygranej aukcji dla Odnawialnych Źródeł Energii z czerwca 2017 r., rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie. Jej łączna moc zainstalowana wyniesie 594 kWp.... więcej »
Branża budowlana przestawia się na wykorzystanie surowców z recyklingu
Przemysł budowlany zużywa około 400 mln ton surowców rocznie i odpowiada za 1/3 wszystkich produkowanych odpadów. Tymczasem budynki można postawić z całkowicie przetworzonych materiałów, wykorzystując do wyłożenia ścian... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej
2018-12-04 - 2018-12-05
Miejsce: Sosnowiec
Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce