Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Miasto Rennes we Francji, dzięki technologii Dassault Systèmes, testuje wirtualnie scenariusze zrównoważonego rozwoju

-- piątek, 22 grudzień 2017

Drugi, najszybciej rozwijający się region Francji optymalizuje swoje projekty i usługi miejskie przy wykorzystaniu technologii cyfrowych. 3DEXPERIENCity jednoczy wszystkich miejskich interesariuszy w ramach projektu „Virtual Rennes”. Technologie cyfrowe pozwalają na planowanie bardziej przyjaznych mieszkańcom i prężnie rozwijających się miast.

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że znajdujące się we Francji miasto Rennes, jest kolejną metropolią, która zdecydowała się na digitalizację procesów planowania urbanistycznego i w tym celu wybrała  3DEXPERIENCity – cyfrowe środowisko projektowe służące do optymalizacji projektów, produktów i usług miejskich dedykowanych mieszkańcom.

Rennes planuje wykorzystać 3DEXPERIENCity do stworzenia cyfrowego modelu miasta o nazwie „Virtual Rennes”, który dzięki technologii modelowania systemowego obejmie różne źródła danych i zgromadzi je w jednym repozytorium, który jest nieustannie aktualizowany wraz z napływem nowych danych. Dzięki temu dokładnemu i niezawodnemu wirtualnemu odpowiednikowi rzeczywistego miasta, urzędnicy, mieszkańcy, biznesy, deweloperzy i dostawcy usług, funkcjonujący na terenie miasta mogą przeprowadzać symulacje i wizualizować holistyczny rozwój miasta, a także współdziałać na polu wypracowywania zrównoważonych rozwiązań urbanistycznych uwzględniających społeczne i miejskie wyzwania.

Będące stolicą Bretani miasto Rennes jest drugą najszybciej rozwijającą się metropolią we Francji. Liczba mieszkańców szacowana jest na 450 000 osób. Tak szybki rozwój aglomeracji miejskiej, której wyspecjalizowane dziedziny wciąż ewoluują i stają się coraz bardziej złożone, sprawia, że koordynacja: renowacji i planowania nowych budynków, sieci usług komunalnych, systemów mobilności i innej infrastruktury miejskiej jest niezwykle trudnym zadaniem.

„Rennes ma bogate i różnorodne dziedzictwo, które przyciąga do miasta rodziny, profesjonalistów, firmy oraz ponad 65 tysięcy studentów. Uwzględnienie potrzeb obecnych i przyszłych rezydentów wymaga długoterminowego planowania i podejmowania wielu strategicznych decyzji,” powiedział Emmanuel Couet, President of Rennes Métropole. „3DEXPERIENCity od Dassault Systèmes umożliwia nam zaangażowanie najważniejszych interesariuszy miejskich we wspólne prace nad opartą na rozwiązaniach cyfrowych zrównoważoną transformację naszego miasta.” 

„Inicjatywy Smart City dają możliwość przewidywania i planowania przestrzeni miejskich tak, aby były one bardziej przyjazne mieszkańcom, a jednocześnie prężnie się rozwijały. Wymaga to prawidłowej interpretacji ogromnej ilości danych,” powiedział Olivier Ribet, Vice President, High-Tech Industry, Dassault Systèmes. „3DEXPERIENCity oddaje w ręce zaangażowanych w projekt przedstawicieli miasta Rennes intuicyjne narzędzia, dzięki którym mogą współpracować i porozumiewać się na różnych płaszczyznach z zakresu planowania i zarządzania miastem, w tym: społecznej, ekonomicznej i politycznej. Efektem tej współpracy może być polepszenie jakości życia w ich mieście.”

Źródło: Dassault Systèmes


Przeczytaj także

Ile można naprawić w telewizorach?
Wbrew powszechnej opinii, nie każdy uszkodzony telewizor nadaje się od razu na śmietnik. Nie jest też prawdą, że najczęściej awariom ulega elektronika. Zdecydowanie częściej telewizory tracą funkcjonalność przez nieuwagę... więcej »
Facility & Property Management - bezpieczna i oszczędna nieruchomość
Zarządzanie nieruchomością, to proces trudny i złożony. Wymaga on dużego zaangażowania i przyjęcia na siebie ogromnej odpowiedzialności. Zawód zarządcy nieruchomości wciąż zyskuje na znaczeniu. Zmusza to osoby wykonujące ten... więcej »
Certyfikat ekologiczny Green Office dla ING Banku Śląskiego
Budynki centrali ING Banku Śląskiego w Katowicach i w Warszawie uzyskały certyfikat ekologiczny Green Office. To potwierdzenie dla ekologicznego zarządzania biurem. Niezależni audytorzy z międzynarodowej Fundacji dla Edukacji... więcej »
Co wpływa na żywotność pomp hydroforowych?
Przy wyborze pompy hydroforowej często szuka się takich modeli, które będą mogły pracować przez kilka lub kilkanaście lat, choć doświadczenie pokazuje, że niektóre modele pracują i trzy dekady, zanim pojawią się jakiekolwiek... więcej »
Jakość energii elektrycznej
Zła jakość energii elektrycznej to ogromne koszty, zarówno po stronie odbiorcy, jak i dostawcy. Zagadnienie to nabiera szczególnego znaczenia, gdyż rośnie liczba i moc jednostkowa odbiorników niespokojnych,... więcej »
FIBARO i Nice połączyły siły - automatyka domowa stanie się inteligentna
Grupa Nice, światowy lider w dziedzinie automatyki dla domu nabył 100% udziałów Fibar Group S.A. – polskiego producenta systemu smart home FIBARO. Wartość sfinalizowanej transakcji opiewa na ćwierć miliarda... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETAB Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie
2018-09-12 - 2018-09-14
Miejsce: Bielsko Biała
RENEXPO POLAND Międzynarodowe Targi Energetyczne
2018-10-10 - 2018-10-12
Miejsce: Warszawa
ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej
2018-12-04 - 2018-12-05
Miejsce: Sosnowiec
Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Plandex INC Sp. z o.o. Sp. kom
Bukowska 3
62-060 Stęszew
tel. 618135494

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce