Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Huawei prezentuje platformę cyfrową dla miast przyszłości

-- środa, 12 grudzień 2018

Podczas tegorocznego Smart City Expo World Congress (SCEWC) w Barcelonie Huawei zaprezentował platformę cyfrową umożliwiającą inteligentny i zrównoważony rozwój smart city. Platformę oparto na innowacyjnych technologiach teleinformatycznych – sztucznej inteligencji (AI), Internecie rzeczy (IoT), Big Data i chmurze. Zaprezentowane rozwiązanie ma usprawnić zarządzanie miastem, poprawić usługi publiczne oraz wspierać innowacyjny przemysł.

Budowa platformy cyfrowej dla inteligentnych miast

Technologie cyfrowe są coraz głębiej zakorzenione w wielu obszarach funkcjonowania dzisiejszych miast. Wpływają na zarządzanie, życie obywateli, bezpieczeństwo publiczne i postęp przemysłu. W rezultacie na całym świecie trwa technologiczny wyścig na rzecz rozwoju inteligentnych miast wspierany rozwojem globalnej gospodarki cyfrowej. Inteligentne miasta mają już za sobą pierwszy etap, polegający na rozbijaniu silosów danych, drugi etap, charakteryzujący się powstaniem mobilnych aplikacji internetowych, oraz trzeci, czyli wdrażanie IoT w celu gromadzenia ogromnych ilości danych miejskich. Obecnie inteligentne miasta znajdują się na czwartym etapie, na którym poprawiają swoje możliwości zarządzania poprzez eksplorację danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Tym samym dążą do osiągnięcia integracji technologii cyfrowych i zarządzania miastem w celu promowania zrównoważonego rozwoju miasta.

„Rozwój inteligentnych miast to bardzo złożony projekt. Jako wiodący na świecie dostawca produktów i rozwiązań ICT, który zapewnia synergię urządzeń typu cloud-pipe-device, Huawei może osiągnąć integrację chmury, IoT, wideo i edge computingu z AI, łącząc cały system nerwowy miasta – mózg (centrum zarządzania), centralny układ nerwowy (sieć) i obwodowy układ nerwowy (czujniki). To połączenie tworzy otwartą platformę cyfrową +AI Digital Platform, która napędza cyfrową transformację miast przyszłości. Podobnie jak system operacyjny, platforma jest kompatybilna z różnymi czujnikami miejskimi, tworząc dla miasta cyfrowego bliźniaka i obsługując różnorodne aplikacje miejskie” – tłumaczy Ma Yue, wiceprezes Huawei Enterprise Business Group i prezes globalnego działu sprzedaży Huawei Enterprise Business Group. „Platforma cyfrowa Huawei jest wysoce wydajna i otwarta, aby ułatwić współpracę z partnerami ekosystemowymi. Zaprojektowana z wielką dbałością platforma oferuje integrację,

operacje, aplikacje serwisowe i inne funkcje niezbędne do efektywnego stworzenia inteligentnego miasta na najwyższym poziomie. W przyszłości platforma +AI Digital Platform Huawei będzie stanowić inteligentną bazę dla postępu coraz większej liczby miast, promując zrównoważony rozwój przestrzeni miejskiej na całym świecie. Wraz z naszymi klientami i partnerami pragniemy wyznaczać trendy dla postępu w dziedzinie smart city" – wyjaśnia Ma Yue.

Platforma cyfrowa Huawei „+AI Digital Platform”

Rdzeń platformy stanowi sztuczna inteligencja, która integruje IoT, big data, system informacji geograficznej (GIS), chmurę wideo oraz zasoby konwergentnej komunikacji. Platforma, która stanowi solidną podstawę dla powstania inteligentnego miasta, to odejście od tradycyjnych systemów informacyjnych. Jej celem jest przyspieszenie transformacji i rozwój innowacji w zarządzaniu miastem, usługach miejskich i przemyśle.

Cyfrowa platforma Huawei dla inteligentnych miast wykorzystuje kilka unikatowych możliwości. Po pierwsze, Huawei jest pierwszym dostawcą w branży, który oferuje kompletną cyfrową platformę obejmującą technologię cloud-pipe-device oraz funkcje platformy jako usługi (PaaS). Po drugie, platforma Huawei posiada kompleksowe komponenty i możliwości w warstwie PaaS, w tym Internet rzeczy, big data, systemy GIS, chmura wideo, konwergentna komunikacja, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo informacji. Przewagę nad konkurencją Huawei buduje w oparciu o własne układy opracowywane przez firmę, algorytmy i projekty architektoniczne, jak również innowacje techniczne wynikające z potrzeb klientów oraz nieustające inwestycje w badania i rozwój.

Obecnie rozwiązania Huawei Smart City Solution obsługują ponad 160 miast w ponad 40 krajach. Wykorzystywane są między innymi w Duisburgu w Niemczech i Sardynii we Włoszech, Rustenburgu w Republice Południowej Afryki czy w Serbii.

Więcej informacji na temat obecności Huawei na konferencji Smart City Expo World Congress (SCEWC) znajduje się na stronie: http://e.huawei.com/topic/smartcity2018/en/index.html

Źródło: Huawei Enterprise


Przeczytaj także

Pierwszy na świecie odporny na warunki pogodowe autonomiczny autobus jeździ na oponach Nokian Hakkapeliitta
Gacha to pierwszy na świecie autonomiczny autobus odporny na każde warunki pogodowe. To, co czyni go tak wyjątkowym to fakt, że jest w stanie funkcjonować również zimą. Niestraszne mu ograniczona widoczność, deszcz, śnieg czy... więcej »
“Solutions that matter” – konferencja partnerów Bosch Builiding Technologies
Pod hasłem „Solutions that matter” w Eindhoven, w Holandii odbyła się międzynarodowa konferencja dedykowana najważniejszym partnerom Bosch Building Technologies z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Spotkanie miało na celu... więcej »
Jak samochody autonomiczne zmienią nasze miasta?
Aż 58% mieszkańców polskich miast przewiduje, że samochody autonomiczne pojawią się na ulicach w ciągu najbliższych 10-15 lat lub wcześniej – w tym według 11% stanie się to już w ciągu 5 lat. Samochody autonomiczne są ważnym... więcej »
Zrównoważony rozwój jest warunkiem długoterminowego sukcesu
Danfoss, światowy lider rynku technologii chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania i napędów elektrycznych, opublikował Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018. Ochrona środowiska i dbałość o zrównoważony rozwój przestały być... więcej »
Danfoss buduje przyjazne dla środowiska centra danych we współpracy z Hewlett Packard Enterprise
Budowa nowych centrów danych firmy Danfoss otwiera kolejny rozdział w procesie transformacji cyfrowej, jakiej wymaga solidna infrastruktura informatyczna wspierająca rozwój firmy. Do ich  budowy Danfoss wykorzysta własne... więcej »
Międzynarodowe targi markowych produktów z prowincji Zhejiang
W ostatnich latach współpraca gospodarczo-handlowa pomiędzy Chinami a Polską nieustannie się zacieśnia. Rośnie także zainteresowanie artykułami pochodzącymi z Chin. Dowodem tego jest już kolejna edycja targów Zhejiang... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ITM Polska 2019 Innowacje-Technologie-Maszyny
2019-06-04 - 2019-06-07
Miejsce: Poznań
LUMENexpo 2019 Targi Techniki Świetlnej
2019-10-23 - 2019-10-24
Miejsce: Sosnowiec
Salon Elektrotechniki Przemysłowej 2019
2019-10-23 - 2019-10-24
Miejsce: Sosnowiec
ENERGETICS 2019 Lubelskie Targi Energetyczne
2019-11-19 - 2019-11-21
Miejsce: Lublin
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce