Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Galeria Północna z monitoringiem Bosch

-- środa, 21 listopad 2018

Ponad 200 sklepów i punktów usługowych, zielony dach z amfiteatrem i ogrodem, przestrzenie do rekreacji, parking dla rowerów i stacja naprawy jednośladów oraz liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Ponadto  food court z kuchnią z całego świata. Tak wygląda Galeria Północna, jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych wyposażone w systemy zabezpieczeń Bosch.

Inwestor zadbał także o efektowną aranżację wnętrza, która obok elementów małej architektury, obejmuje także sztukę. W centralnym punkcie Galerii Północnej znajduje się najwyższa w Polsce rzeźba Oskara Zięty, jednego z najbardziej cenionych polskich projektantów i designerów „Wir”. Instalacje autorstwa tego artysty można podziwiać w prestiżowych muzeach na całym świecie m.in. w Centre Pompidou w Paryżu, Museum für Gestaltung w Zurychu, MoMA w Nowym Jorku czy Pinakotece w Monachium. Teraz jego niekonwencjonalna twórczość została zaprezentowana także w Galerii Północnej.

Systemy zabezpieczeń Bosch

Galeria Północna posiada jeden z najlepiej monitorowanych i zabezpieczonych parkingów wśród centrów handlowych w stolicy. Zainstalowane tam kamery Bosch monitorują wjazdy na poszczególne poziomy oraz ciągi komunikacyjne na płytach parkingowych. System telewizji dozorowej Bosch monitoruje ponadto obszar wokół galerii oraz części wspólne takie jak windy, korytarze, patio z częścią rekreacyjną i wejścia do budynku. Dzięki temu pracownicy ochrony mają dostęp do bieżących informacji o tym, co dzieje się w każdej części obiektu. Nad bezpieczeństwem gości Galerii Północnej czuwa ok. 350 kamer Bosch.

Pomieszczenia techniczne, serwerownie oraz magazyny zostały zabezpieczone przez system kontroli dostępu Bosch, dzięki czemu mają do nich dostęp tylko osoby upoważnione. W obiekcie zainstalowano 118 czytników kontroli dostępu. Strefy w okolicach wejść i wyjść, wybrane bramy i pomieszczenia zostały zabezpieczone 30 czujkami ruchu i ponad 300 czujkami magnetycznymi podłączonymi do Centrali MAP 5000. Łącznie zainstalowano 340 czujek, które skutecznie chronią obiekt przez intruzami.

Wszystkie rozwiązania Bosch wizualizowane są na 12 wielkoformatowych monitorach, a integruje je platforma zarządzająca Bosch Integration System, dzięki czemu pracownicy ochrony informowani są o przychodzących komunikatach i alarmach ze wszystkich systemów zabezpieczeń, w tym z systemu sygnalizacji pożaru.

„Najważniejszy dla powodzenia całej inwestycji był etap porozumienia z Generalnym Wykonawcą odnośnie koncepcji i kosztów rozwiązań sprzętowych, a następnie ich negocjacje z inwestorem” – powiedział Leszek Okliński z firmy Janex International, zajmującej się między innymi dystrybucją systemów zabezpieczeń Bosch, która dostarczyła sprzęt do zabezpieczenia obiektu.

Otwartość na dialog przedstawicieli Generalnego Wykonawcy i ich wysoka świadomość co do stopnia zaawansowania technicznego systemów zabezpieczeń niezbędnych dla tak dużego obiektu, pozwoliły uświadomić inwestorowi, że spójna platforma ochrony obiektu pochodząca od firmy Bosch idealnie sprawdzi się w tak wymagającym miejscu.

„W trakcie realizacji inwestycji postawiono przed nami również ważne dla bezpieczeństwa zadanie wizualizacji w platformie zarządzającej Building Integration Systems wybranych elementów systemu sygnalizacji pożaru firmy trzeciej i ich integracji z systemem telewizji dozorowej Bosch. Życzenie inwestora zostało spełnione i dzięki platformie BIS maksymalnie przyspieszono wszelkie reakcje służb ochrony na zdarzenia w części pożarowej. Udało nam się przekonać inwestora do zastosowania w budynku videodomofonów IP, które zostały zintegrowane poprzez protokół TCP/IP z systemem telewizji dozorowej Bosch, dzięki czemu służby ochrony mają nadzór nad tą częścią także z interfejsu platformy Bosch” – dodał Leszek Okliński z firmy Janex International. 

Źródło: Bosch


Przeczytaj także

Hotel światłem malowany: porady ekspertów
Hotele to miejsca, w których najbardziej liczy się dobre samopoczucie gości oraz oryginalne wzornictwo, który wyróżnia dane miejsce i nadaje mu unikatowego charakteru. Niektóre z nich to prawdziwe architektoniczne perełki, nie... więcej »
Internet Rzeczy dla rozwoju Smart City we Wrocławiu
Rozwój usług na potrzeby inteligentnego miasta przy wykorzystaniu Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez miasto Wrocław, TAURON i firmę Ericsson. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce realizowane... więcej »
Przyjazne miejsce pracy, czyli jakie?
Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90 proc. czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach takich, jak domy czy biura. Biorąc pod uwagę, że w miejscu pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, toteż niezwykle... więcej »
Pierwsza w Europie podniebna galeria sztuki powstała na konstrukcji wieżowca The Warsaw HUB
Na konstrukcji budowanego w centrum Warszawy kompleksu wieżowców The Warsaw HUB zawisła niezwykła instalacja – wielkoformatowy obraz autorstwa polskiego malarza abstrakcjonisty Łukasza Stokowskiego. To pierwsza tego typu... więcej »
Nowoczesne biurowce coraz bardziej przyjazne pracownikom
W pracy spędzamy coraz więcej czasu, dlatego w projektach nowoczesnych biurowców stawia się przede wszystkim na komfort użytkowników. Pomieszczenia focusowe, zdalna rezerwacja sal konferencyjnych czy strefy relaksu to tylko... więcej »
Największą przyszłość w budownictwie mają ekorozwiązania
Wśród 5 technologii, które w ciągu najbliższych 10 lat mają szansę najszybciej się upowszechnić w budownictwie, aż 3 to ekorozwiązania. Najwyższy odsetek firm (93 proc.) stawia na poprawę efektywności energetycznej budynków, 89... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Infrastruktura Polska i Budownictwo 2019
2019-02-20 - 2019-02-20
Miejsce: Warszawa
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
Konferencja Specjalistów Logistyki 2019
2019-03-14 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
ITM Polska 2019 Innowacje-Technologie-Maszyny
2019-06-04 - 2019-06-07
Miejsce: Poznań

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce