Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Galeria Północna z monitoringiem Bosch

-- środa, 21 listopad 2018

Ponad 200 sklepów i punktów usługowych, zielony dach z amfiteatrem i ogrodem, przestrzenie do rekreacji, parking dla rowerów i stacja naprawy jednośladów oraz liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Ponadto  food court z kuchnią z całego świata. Tak wygląda Galeria Północna, jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych wyposażone w systemy zabezpieczeń Bosch.

Inwestor zadbał także o efektowną aranżację wnętrza, która obok elementów małej architektury, obejmuje także sztukę. W centralnym punkcie Galerii Północnej znajduje się najwyższa w Polsce rzeźba Oskara Zięty, jednego z najbardziej cenionych polskich projektantów i designerów „Wir”. Instalacje autorstwa tego artysty można podziwiać w prestiżowych muzeach na całym świecie m.in. w Centre Pompidou w Paryżu, Museum für Gestaltung w Zurychu, MoMA w Nowym Jorku czy Pinakotece w Monachium. Teraz jego niekonwencjonalna twórczość została zaprezentowana także w Galerii Północnej.

Systemy zabezpieczeń Bosch

Galeria Północna posiada jeden z najlepiej monitorowanych i zabezpieczonych parkingów wśród centrów handlowych w stolicy. Zainstalowane tam kamery Bosch monitorują wjazdy na poszczególne poziomy oraz ciągi komunikacyjne na płytach parkingowych. System telewizji dozorowej Bosch monitoruje ponadto obszar wokół galerii oraz części wspólne takie jak windy, korytarze, patio z częścią rekreacyjną i wejścia do budynku. Dzięki temu pracownicy ochrony mają dostęp do bieżących informacji o tym, co dzieje się w każdej części obiektu. Nad bezpieczeństwem gości Galerii Północnej czuwa ok. 350 kamer Bosch.

Pomieszczenia techniczne, serwerownie oraz magazyny zostały zabezpieczone przez system kontroli dostępu Bosch, dzięki czemu mają do nich dostęp tylko osoby upoważnione. W obiekcie zainstalowano 118 czytników kontroli dostępu. Strefy w okolicach wejść i wyjść, wybrane bramy i pomieszczenia zostały zabezpieczone 30 czujkami ruchu i ponad 300 czujkami magnetycznymi podłączonymi do Centrali MAP 5000. Łącznie zainstalowano 340 czujek, które skutecznie chronią obiekt przez intruzami.

Wszystkie rozwiązania Bosch wizualizowane są na 12 wielkoformatowych monitorach, a integruje je platforma zarządzająca Bosch Integration System, dzięki czemu pracownicy ochrony informowani są o przychodzących komunikatach i alarmach ze wszystkich systemów zabezpieczeń, w tym z systemu sygnalizacji pożaru.

„Najważniejszy dla powodzenia całej inwestycji był etap porozumienia z Generalnym Wykonawcą odnośnie koncepcji i kosztów rozwiązań sprzętowych, a następnie ich negocjacje z inwestorem” – powiedział Leszek Okliński z firmy Janex International, zajmującej się między innymi dystrybucją systemów zabezpieczeń Bosch, która dostarczyła sprzęt do zabezpieczenia obiektu.

Otwartość na dialog przedstawicieli Generalnego Wykonawcy i ich wysoka świadomość co do stopnia zaawansowania technicznego systemów zabezpieczeń niezbędnych dla tak dużego obiektu, pozwoliły uświadomić inwestorowi, że spójna platforma ochrony obiektu pochodząca od firmy Bosch idealnie sprawdzi się w tak wymagającym miejscu.

„W trakcie realizacji inwestycji postawiono przed nami również ważne dla bezpieczeństwa zadanie wizualizacji w platformie zarządzającej Building Integration Systems wybranych elementów systemu sygnalizacji pożaru firmy trzeciej i ich integracji z systemem telewizji dozorowej Bosch. Życzenie inwestora zostało spełnione i dzięki platformie BIS maksymalnie przyspieszono wszelkie reakcje służb ochrony na zdarzenia w części pożarowej. Udało nam się przekonać inwestora do zastosowania w budynku videodomofonów IP, które zostały zintegrowane poprzez protokół TCP/IP z systemem telewizji dozorowej Bosch, dzięki czemu służby ochrony mają nadzór nad tą częścią także z interfejsu platformy Bosch” – dodał Leszek Okliński z firmy Janex International. 

Źródło: Bosch


Przeczytaj także

Nowoczesne technologie ułatwiają funkcjonowanie magazynów
Sektor logistyczny czerpie pełnymi garściami z nowoczesnych rozwiań technologicznych, które pozwalają usprawnić funkcjonowanie magazynów, ale nie tylko. Żeby nie być gołosłownym, przywołam dane firmy IDC dotyczące... więcej »
Miasta w symbiozie z naturą
Idea symbio-miast to sposób na wprowadzenie gospodarki o obiegu zamkniętym na poziomie lokalnym oparty na synergii między różnymi systemami miejskimi. W tym podejściu nie funkcjonują one całkowicie niezależnie od siebie: odpady... więcej »
Huawei prezentuje platformę cyfrową dla miast przyszłości
Podczas tegorocznego Smart City Expo World Congress (SCEWC) w Barcelonie Huawei zaprezentował platformę cyfrową umożliwiającą inteligentny i zrównoważony rozwój smart city. Platformę oparto na innowacyjnych technologiach... więcej »
Daj się oświetlić
Premierowe Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Elektrotechniki Przemysłowej zakończone owocnymi kontaktami biznesowymi. Dzięki wsparciu cenionych instytucji w branży i współpracy ze specjalistycznymi mediami targi... więcej »
Raport: Zarządzanie energią w zakładach przemysłowych
Efektywne zarządzanie energią w zakładach przemysłowych jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na wysokość kosztów produkcji, zyski przedsiębiorców i konkurencyjność wyrobów czy usług. Zanim jednak zostanie... więcej »
5 prognoz rozwoju inteligentnych magazynów
Magazynowanie obecnie ewoluuje od statycznego komponentu w łańcuchu dostaw w kierunku rozwiązań otwartych na inteligentną transformację. W artykule opisano pięć prognoz dotyczących rozwoju inteligentnych... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce