Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Energetab 2018 z ATM Lighting

-- czwartek, 20 wrzesień 2018

W dniach 11-13 września 2018 roku w Bielsku-Białej odbyła się 31. edycja Energetab - targów nowoczesnych urządzeń, aplikacji i technologii dla przemysłu energetycznego. To jedno z najistotniejszych wydarzeń dla branży, dlatego nie zabrakło zarówno międzynarodowych jak i rodzimych wystawców.

Z biegiem lat nie gaśnie zainteresowanie targami Energetab. Wciąż oferują one największy w Polsce przegląd produktów oraz możliwość spotkania wiodących przedstawicieli sektora elektroenergetycznego. W tym roku organizator, czyli ZIAD Bielsko Biała SA, gościł aż 712 wystawców z 23 krajów Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Azji. Wśród nich po raz kolejny była gdańska firma ATM Lighting, producent przemysłowych opraw oświetleniowych.

- Jesteśmy na Energetab od 7 lat. To dla nas znakomita okazja na pochwalenie się produktami, opowiedzenie o nich nieco bardziej szczegółowo. Kontakt bezpośredni najlepiej się w tym przypadku sprawdza. Ale nie zapominajmy, że targi to również możliwość spotkania z odbiorcami, a także z konkurencją i partnerami biznesowymi. Rozmawiamy, podpatrujemy co nowego wymyślili inni, chwalimy się naszymi osiągnięciami. To świetny sposób na podtrzymanie kontaktów z branżą. Taka wymiana doświadczeń nierzadko ewoluuje w nowe projekty. Wracamy z Energetabu bogatsi w wiedzę i naładowani energią – opowiada Adam Pogorzelski z firmy ATM Lighting.

Program targów zakładał warsztaty, prezentacje promocyjne wystawców oraz konferencje. A to wszystko na ponad 35 tys. m2 powierzchni wystawienniczej. Odwiedzający i wystawcy poruszali się w obrębie wielofunkcyjnej hali jak również w pawilonach namiotowych i na terenach otwartych, gdzie królowały ekspozycje wielkogabarytowe. Wśród wszystkich eksponatów znalazły się m.in. urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, odnawialne źródła energii, układy automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, podnośniki i specjalne pojazdy dla energetyki oraz oprawy oświetleniowe.

Adam Pogorzelski, Dyrektor Operacyjny ATM Lighting przyznaje, że największym zainteresowaniem cieszyły się ich produkty dedykowane branży górniczej, offshore czy chemicznej. Wprowadzone na rynek w 2015  roku oprawy przeciwwybuchowe z serii EXL, a następnie w 2017  serii EXF cechuje przede wszystkim wysoka odporność zarówno na czynniki chemiczne jak mechaniczne, szeroki zakres temperatur i wysoka sprawność. - W tym roku pokazujemy przede wszystkim oprawy przeciwwybuchowe przeznaczone do stref zagrożonych wybuchem. Premierę miały już na targach w poprzednich latach, ale wciąż są hitem i naprawdę cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Osoby odwiedzające nasze stoisko często pytały także o nasze oprawy wandaloodporne przeznaczone do montażu w tunelach, wiatach  i na peronach kolejowych. Zgodnie z założeniami, zwiedzający docenili również nasze produkty dedykowane do pracy w wysokich temperaturach, nawet +75°C, czy oprawy oświetleniowe dla przemysłu spożywczego i hodowli zwierząt. Ponadto, wielu gości targowych wzięło udział w corocznym evencie jaki zorganizowaliśmy pierwszego dnia. Zabawa polegała na wrzuceniu swojej wizytówki do kuli i losowaniu wygranych. Myślę, że była to dosyć prosta forma, ale chyba to właśnie przekonało tak wiele osób do wzięcia w niej udziału - oczywiście oprócz nagród rzeczowych – dodaje Adam Pogorzelski podkreślając, że firma uznaje tegoroczną edycję Energetabu za bardzo udaną i z pewnością pojawi się w Bielsku-Białej jesienią przyszłego roku.

Targom towarzyszyła ciesząca się sporym zainteresowaniem konferencja prasowa Bezpieczna aparatura elektryczna niskiego napięcia. Najwięcej obserwatorów przyciągnęła jednak środowa konferencja Rozwój partnerskich relacji pomiędzy inwestorem a wykonawcą w energetyce, która miała na celu zbliżenie perspektyw zamawiającego i wykonawcy. Branża dąży bowiem do ograniczenia konfliktów i zapewnienia sprawnej realizacji inwestycji. W związku z tym podkreślano nie tyle chęć do ograniczenia konkurencyjności w sektorze energetycznym, co raczej konkurowanie podmiotów o podobnym potencjale.


Przeczytaj także

Nowoczesne technologie ułatwiają funkcjonowanie magazynów
Sektor logistyczny czerpie pełnymi garściami z nowoczesnych rozwiań technologicznych, które pozwalają usprawnić funkcjonowanie magazynów, ale nie tylko. Żeby nie być gołosłownym, przywołam dane firmy IDC dotyczące... więcej »
Miasta w symbiozie z naturą
Idea symbio-miast to sposób na wprowadzenie gospodarki o obiegu zamkniętym na poziomie lokalnym oparty na synergii między różnymi systemami miejskimi. W tym podejściu nie funkcjonują one całkowicie niezależnie od siebie: odpady... więcej »
Huawei prezentuje platformę cyfrową dla miast przyszłości
Podczas tegorocznego Smart City Expo World Congress (SCEWC) w Barcelonie Huawei zaprezentował platformę cyfrową umożliwiającą inteligentny i zrównoważony rozwój smart city. Platformę oparto na innowacyjnych technologiach... więcej »
Daj się oświetlić
Premierowe Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Elektrotechniki Przemysłowej zakończone owocnymi kontaktami biznesowymi. Dzięki wsparciu cenionych instytucji w branży i współpracy ze specjalistycznymi mediami targi... więcej »
Raport: Zarządzanie energią w zakładach przemysłowych
Efektywne zarządzanie energią w zakładach przemysłowych jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na wysokość kosztów produkcji, zyski przedsiębiorców i konkurencyjność wyrobów czy usług. Zanim jednak zostanie... więcej »
5 prognoz rozwoju inteligentnych magazynów
Magazynowanie obecnie ewoluuje od statycznego komponentu w łańcuchu dostaw w kierunku rozwiązań otwartych na inteligentną transformację. W artykule opisano pięć prognoz dotyczących rozwoju inteligentnych... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce