Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Energetab 2018 z ATM Lighting

-- czwartek, 20 wrzesień 2018

W dniach 11-13 września 2018 roku w Bielsku-Białej odbyła się 31. edycja Energetab - targów nowoczesnych urządzeń, aplikacji i technologii dla przemysłu energetycznego. To jedno z najistotniejszych wydarzeń dla branży, dlatego nie zabrakło zarówno międzynarodowych jak i rodzimych wystawców.

Z biegiem lat nie gaśnie zainteresowanie targami Energetab. Wciąż oferują one największy w Polsce przegląd produktów oraz możliwość spotkania wiodących przedstawicieli sektora elektroenergetycznego. W tym roku organizator, czyli ZIAD Bielsko Biała SA, gościł aż 712 wystawców z 23 krajów Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Azji. Wśród nich po raz kolejny była gdańska firma ATM Lighting, producent przemysłowych opraw oświetleniowych.

- Jesteśmy na Energetab od 7 lat. To dla nas znakomita okazja na pochwalenie się produktami, opowiedzenie o nich nieco bardziej szczegółowo. Kontakt bezpośredni najlepiej się w tym przypadku sprawdza. Ale nie zapominajmy, że targi to również możliwość spotkania z odbiorcami, a także z konkurencją i partnerami biznesowymi. Rozmawiamy, podpatrujemy co nowego wymyślili inni, chwalimy się naszymi osiągnięciami. To świetny sposób na podtrzymanie kontaktów z branżą. Taka wymiana doświadczeń nierzadko ewoluuje w nowe projekty. Wracamy z Energetabu bogatsi w wiedzę i naładowani energią – opowiada Adam Pogorzelski z firmy ATM Lighting.

Program targów zakładał warsztaty, prezentacje promocyjne wystawców oraz konferencje. A to wszystko na ponad 35 tys. m2 powierzchni wystawienniczej. Odwiedzający i wystawcy poruszali się w obrębie wielofunkcyjnej hali jak również w pawilonach namiotowych i na terenach otwartych, gdzie królowały ekspozycje wielkogabarytowe. Wśród wszystkich eksponatów znalazły się m.in. urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, odnawialne źródła energii, układy automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, podnośniki i specjalne pojazdy dla energetyki oraz oprawy oświetleniowe.

Adam Pogorzelski, Dyrektor Operacyjny ATM Lighting przyznaje, że największym zainteresowaniem cieszyły się ich produkty dedykowane branży górniczej, offshore czy chemicznej. Wprowadzone na rynek w 2015  roku oprawy przeciwwybuchowe z serii EXL, a następnie w 2017  serii EXF cechuje przede wszystkim wysoka odporność zarówno na czynniki chemiczne jak mechaniczne, szeroki zakres temperatur i wysoka sprawność. - W tym roku pokazujemy przede wszystkim oprawy przeciwwybuchowe przeznaczone do stref zagrożonych wybuchem. Premierę miały już na targach w poprzednich latach, ale wciąż są hitem i naprawdę cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Osoby odwiedzające nasze stoisko często pytały także o nasze oprawy wandaloodporne przeznaczone do montażu w tunelach, wiatach  i na peronach kolejowych. Zgodnie z założeniami, zwiedzający docenili również nasze produkty dedykowane do pracy w wysokich temperaturach, nawet +75°C, czy oprawy oświetleniowe dla przemysłu spożywczego i hodowli zwierząt. Ponadto, wielu gości targowych wzięło udział w corocznym evencie jaki zorganizowaliśmy pierwszego dnia. Zabawa polegała na wrzuceniu swojej wizytówki do kuli i losowaniu wygranych. Myślę, że była to dosyć prosta forma, ale chyba to właśnie przekonało tak wiele osób do wzięcia w niej udziału - oczywiście oprócz nagród rzeczowych – dodaje Adam Pogorzelski podkreślając, że firma uznaje tegoroczną edycję Energetabu za bardzo udaną i z pewnością pojawi się w Bielsku-Białej jesienią przyszłego roku.

Targom towarzyszyła ciesząca się sporym zainteresowaniem konferencja prasowa Bezpieczna aparatura elektryczna niskiego napięcia. Najwięcej obserwatorów przyciągnęła jednak środowa konferencja Rozwój partnerskich relacji pomiędzy inwestorem a wykonawcą w energetyce, która miała na celu zbliżenie perspektyw zamawiającego i wykonawcy. Branża dąży bowiem do ograniczenia konfliktów i zapewnienia sprawnej realizacji inwestycji. W związku z tym podkreślano nie tyle chęć do ograniczenia konkurencyjności w sektorze energetycznym, co raczej konkurowanie podmiotów o podobnym potencjale.


Przeczytaj także

Zielone certyfikaty coraz bardziej popularne nie tylko w biurowcach
Certyfikaty potwierdzające ekologiczne aspekty budynku ma już w Polsce 550 budynków. W segmencie biurowym stały się już standardem, ale coraz częściej w sposób zrównoważony powstają też obiekty przemysłowe, hotele, a... więcej »
Danfoss Power Solutions na Bielanach Wrocławskich
Firma Danfoss Power Solutions podpisała umowę najmu 11 088 m kw. powierzchni biurowo-magazynowej w parku logistycznym Hillwood Wrocław I BIS. W transakcji, najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman &... więcej »
Biurowe HCL w teorii i praktyce
Coraz więcej badań naukowych potwierdza wpływ światła na pozawizualne aspekty naszego funkcjonowania. Mimo zalet oświetlenia z funkcjami tzw. Human Centric Lighting, wciąż stosunkowo rzadko wykorzystuje się je w praktyce.... więcej »
Branża budowlana w Polsce: słaby punkt to kadry, mocny to wzrost gospodarczy i nowe technologie
Przedstawiciele branży budowlanej w Polsce lepiej postrzegają przeszłość, niż oceniają perspektywy rozwoju w przyszłości. O ile aż 57 proc. firm budowlanych z sektora MŚP, uważa, że sytuacja społeczno-gospodarcza w minionej... więcej »
innogy Renewables rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie
Na początku października innogy Renewables Polska, w ramach wygranej aukcji dla Odnawialnych Źródeł Energii z czerwca 2017 r., rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie. Jej łączna moc zainstalowana wyniesie 594 kWp.... więcej »
Branża budowlana przestawia się na wykorzystanie surowców z recyklingu
Przemysł budowlany zużywa około 400 mln ton surowców rocznie i odpowiada za 1/3 wszystkich produkowanych odpadów. Tymczasem budynki można postawić z całkowicie przetworzonych materiałów, wykorzystując do wyłożenia ścian... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej
2018-12-04 - 2018-12-05
Miejsce: Sosnowiec
Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce