Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Energetab 2018 z ATM Lighting

-- czwartek, 20 wrzesień 2018

W dniach 11-13 września 2018 roku w Bielsku-Białej odbyła się 31. edycja Energetab - targów nowoczesnych urządzeń, aplikacji i technologii dla przemysłu energetycznego. To jedno z najistotniejszych wydarzeń dla branży, dlatego nie zabrakło zarówno międzynarodowych jak i rodzimych wystawców.

Z biegiem lat nie gaśnie zainteresowanie targami Energetab. Wciąż oferują one największy w Polsce przegląd produktów oraz możliwość spotkania wiodących przedstawicieli sektora elektroenergetycznego. W tym roku organizator, czyli ZIAD Bielsko Biała SA, gościł aż 712 wystawców z 23 krajów Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Azji. Wśród nich po raz kolejny była gdańska firma ATM Lighting, producent przemysłowych opraw oświetleniowych.

- Jesteśmy na Energetab od 7 lat. To dla nas znakomita okazja na pochwalenie się produktami, opowiedzenie o nich nieco bardziej szczegółowo. Kontakt bezpośredni najlepiej się w tym przypadku sprawdza. Ale nie zapominajmy, że targi to również możliwość spotkania z odbiorcami, a także z konkurencją i partnerami biznesowymi. Rozmawiamy, podpatrujemy co nowego wymyślili inni, chwalimy się naszymi osiągnięciami. To świetny sposób na podtrzymanie kontaktów z branżą. Taka wymiana doświadczeń nierzadko ewoluuje w nowe projekty. Wracamy z Energetabu bogatsi w wiedzę i naładowani energią – opowiada Adam Pogorzelski z firmy ATM Lighting.

Program targów zakładał warsztaty, prezentacje promocyjne wystawców oraz konferencje. A to wszystko na ponad 35 tys. m2 powierzchni wystawienniczej. Odwiedzający i wystawcy poruszali się w obrębie wielofunkcyjnej hali jak również w pawilonach namiotowych i na terenach otwartych, gdzie królowały ekspozycje wielkogabarytowe. Wśród wszystkich eksponatów znalazły się m.in. urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, odnawialne źródła energii, układy automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, podnośniki i specjalne pojazdy dla energetyki oraz oprawy oświetleniowe.

Adam Pogorzelski, Dyrektor Operacyjny ATM Lighting przyznaje, że największym zainteresowaniem cieszyły się ich produkty dedykowane branży górniczej, offshore czy chemicznej. Wprowadzone na rynek w 2015  roku oprawy przeciwwybuchowe z serii EXL, a następnie w 2017  serii EXF cechuje przede wszystkim wysoka odporność zarówno na czynniki chemiczne jak mechaniczne, szeroki zakres temperatur i wysoka sprawność. - W tym roku pokazujemy przede wszystkim oprawy przeciwwybuchowe przeznaczone do stref zagrożonych wybuchem. Premierę miały już na targach w poprzednich latach, ale wciąż są hitem i naprawdę cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Osoby odwiedzające nasze stoisko często pytały także o nasze oprawy wandaloodporne przeznaczone do montażu w tunelach, wiatach  i na peronach kolejowych. Zgodnie z założeniami, zwiedzający docenili również nasze produkty dedykowane do pracy w wysokich temperaturach, nawet +75°C, czy oprawy oświetleniowe dla przemysłu spożywczego i hodowli zwierząt. Ponadto, wielu gości targowych wzięło udział w corocznym evencie jaki zorganizowaliśmy pierwszego dnia. Zabawa polegała na wrzuceniu swojej wizytówki do kuli i losowaniu wygranych. Myślę, że była to dosyć prosta forma, ale chyba to właśnie przekonało tak wiele osób do wzięcia w niej udziału - oczywiście oprócz nagród rzeczowych – dodaje Adam Pogorzelski podkreślając, że firma uznaje tegoroczną edycję Energetabu za bardzo udaną i z pewnością pojawi się w Bielsku-Białej jesienią przyszłego roku.

Targom towarzyszyła ciesząca się sporym zainteresowaniem konferencja prasowa Bezpieczna aparatura elektryczna niskiego napięcia. Najwięcej obserwatorów przyciągnęła jednak środowa konferencja Rozwój partnerskich relacji pomiędzy inwestorem a wykonawcą w energetyce, która miała na celu zbliżenie perspektyw zamawiającego i wykonawcy. Branża dąży bowiem do ograniczenia konfliktów i zapewnienia sprawnej realizacji inwestycji. W związku z tym podkreślano nie tyle chęć do ograniczenia konkurencyjności w sektorze energetycznym, co raczej konkurowanie podmiotów o podobnym potencjale.


Przeczytaj także

Hotel światłem malowany: porady ekspertów
Hotele to miejsca, w których najbardziej liczy się dobre samopoczucie gości oraz oryginalne wzornictwo, który wyróżnia dane miejsce i nadaje mu unikatowego charakteru. Niektóre z nich to prawdziwe architektoniczne perełki, nie... więcej »
Internet Rzeczy dla rozwoju Smart City we Wrocławiu
Rozwój usług na potrzeby inteligentnego miasta przy wykorzystaniu Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez miasto Wrocław, TAURON i firmę Ericsson. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce realizowane... więcej »
Przyjazne miejsce pracy, czyli jakie?
Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90 proc. czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach takich, jak domy czy biura. Biorąc pod uwagę, że w miejscu pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, toteż niezwykle... więcej »
Pierwsza w Europie podniebna galeria sztuki powstała na konstrukcji wieżowca The Warsaw HUB
Na konstrukcji budowanego w centrum Warszawy kompleksu wieżowców The Warsaw HUB zawisła niezwykła instalacja – wielkoformatowy obraz autorstwa polskiego malarza abstrakcjonisty Łukasza Stokowskiego. To pierwsza tego typu... więcej »
Nowoczesne biurowce coraz bardziej przyjazne pracownikom
W pracy spędzamy coraz więcej czasu, dlatego w projektach nowoczesnych biurowców stawia się przede wszystkim na komfort użytkowników. Pomieszczenia focusowe, zdalna rezerwacja sal konferencyjnych czy strefy relaksu to tylko... więcej »
Największą przyszłość w budownictwie mają ekorozwiązania
Wśród 5 technologii, które w ciągu najbliższych 10 lat mają szansę najszybciej się upowszechnić w budownictwie, aż 3 to ekorozwiązania. Najwyższy odsetek firm (93 proc.) stawia na poprawę efektywności energetycznej budynków, 89... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Infrastruktura Polska i Budownictwo 2019
2019-02-20 - 2019-02-20
Miejsce: Warszawa
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
Konferencja Specjalistów Logistyki 2019
2019-03-14 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
ITM Polska 2019 Innowacje-Technologie-Maszyny
2019-06-04 - 2019-06-07
Miejsce: Poznań

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce