Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

EKO-OKNA i HENSFORT dołączają do koalicji „Dom Bezpieczny”

-- czwartek, 25 październik 2018

18 października 2018 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Forum Stolarki. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział 250 osób z bliska 140 firm, podsumowano  m.in. działania realizowane w ramach Programu „Dom Bezpieczny”. Do elitarnego grona producentów okien i drzwi zrzeszonych w koalicji, dołączyły przy tej okazji firmy EKO-OKNA i HENSFORT.

„Dom Bezpieczny” jest programem społecznym mającym na celu poprawę bezpieczeństwa polskich domów i mieszkań. Zrzesza ponad 50 firm, stowarzyszeń, instytutów oraz ekspertów z całego kraju. Program opiera się na 3 najważniejszych filarach: edukacji na temat bezpieczeństwa, promocji bezpiecznych zachowań oraz certyfikacji produktów i technik zabezpieczeń, chroniących dom i domowników przed włamaniem i pożarem.

W trosce o rzetelność i obiektywizm naszych ekspertyz do grona Koalicjantów zapraszamy wyłącznie podmioty, które poprzez swoje produkty, rozwiązania oraz zaangażowanie edukacyjne w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa Polaków. Dzięki temu dostarczamy rzetelną wiedzę na temat zagrożeń i mówimy o ich przeciwdziałaniu. To wszystko po to, abyśmy wszyscy czuli się bezpieczniej – tłumaczy Karol Kloss, Project Manager reprezentujący Program „Dom Bezpieczny”. 

W skład koalicji Programu wchodzą m.in. takie firmy jak Aluprof, Aluplast, FAKRO, Wiśniowski, PORTA, czy Oknoplast. Podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki grono reprezentujące branżę okienną w Programie „Dom Bezpieczny” powiększyło się o firmy EKO-OKNA i HENSFORT.

Udział w Programie „Dom Bezpieczny” jest dla nas okazją do współpracy pomimo konkurencji – w imię wyższego celu, którym jest bezpieczeństwo inwestorów. Dołożymy wszelkich starań, aby założenia programu realizować w praktyce – mówi Jacek Wach, Dyrektor ds. Marketingu w HENSFORT. 

Ideologia Domu Bezpiecznego jest nam bliska i dołączenie do koalicji przez Eko-Okna było naturalną koleją rzeczy. Jest szansa na to żebyśmy wspólnymi siłami w koalicji wykreowali trend, którym cała branża będzie podążać. Bo przecież o to właśnie chodzi, żeby okna czy drzwi miały coraz lepsze parametry techniczne akustyczne, termiczne i oczywiście przeciwwłamaniowe – komentuje Michał Maciejewski, Dyrektor Handlowy w EKO-OKNA.

Koalicja Programu wspólnie opracowuje ekspertyzy, informacje i porady prezentowane w Bazie Wiedzy o Bezpieczeństwie, a także dzieli się wiedzą, inicjując liczne akcje informacyjne i edukacyjne. Wśród najbardziej spektakularnych należy wymienić akcję „Poznaj Złodzieja” i „Poznaj Sąsiada”.

Więcej informacji o Programie na stronie: https://dombezpieczny.com.


Przeczytaj także

Galeria Północna otrzymuje Certyfikat LEED Gold
Największe centrum handlowe otwarte w Warszawie w ostatniej dekadzie wyznacza nowe standardy w zakresie ochrony środowiska. Należąca do GTC Galeria Północna otrzymała certyfikat LEED na poziomie Gold. Po pierwszym, udanym roku... więcej »
Rynek powierzchni przemysłowych i logistycznych w III kwartale 2018 r.
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowuje III kwartał br. na polskim rynku nowoczesnych powierzchni przemysłowych i logistycznych w raporcie: MARKETBEAT – RYNEK MAGAZYNOWY W POLSCE – III KW. 2018 r. Na... więcej »
System magazynowania energii o mocy 3 MW uruchomiony na stadionie Johan Cruijff ArenA 
Firma Eaton ogłasza oddanie do użytku największego systemu magazynowania energii dla budynku komercyjnego w Europie, wykorzystującego baterie nowe oraz second-life pochodzące z pojazdów elektrycznych, zainstalowanego na... więcej »
Rittal i ABB realizują nowe centrum danych na lotnisku w Chorwacji
Chorwacja cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów, w związku z czym liczba pasażerów na lotnisku w Dubrowniku nieustannie rośnie. W 2016 roku w ramach rozbudowy lotniska firma Rittal jako generalny wykonawca podjęła... więcej »
Zatłoczone miasta zmieniają polskie budownictwo
Korki uliczne, w opinii ponad połowy przedstawicieli branży budowlanej w Polsce, będą mieć najważniejszy wpływ na budownictwo przyszłości. Na kolejnych miejscach znalazły się regulacje prawne (40 proc.) i mobilny styl życia (33... więcej »
Polska z szansą na skok cywilizacyjny w zakresie inteligentnych sieci energetycznych
Wdrażanie inteligentnych sieci energetycznych zwiększa bezpieczeństwo energetyczne, optymalizuje podaż energii i zapobiega awariom dostaw, a także pozwala lepiej wykorzystać odnawialne źródła energii. Inteligentne... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej
2018-12-04 - 2018-12-05
Miejsce: Sosnowiec
Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce