Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Czy montaż zadaszeń to konieczność?

-- wtorek, 09 październik 2018

Starsze domy niestety często nie posiadają zabudowanych ganków, co oznacza, że drzwi wejściowe narażone są na niszczącą siłę czynników atmosferycznych. By nie ryzykować koniecznością wymiany drzwi, warto zainwestować w odpowiedni rodzaj zadaszenia, który na pewno zda egzamin, o ile będzie prawidłowo zamontowany.

Dlaczego warto mieć zadaszenie?

Główną rolą zadaszenia jest zapewnienie prawidłowej ochrony drzwi przed wiatrem, deszczem czy śniegiem. Obecnie wielu producentów stawia takie wymagania, by udzielić gwarancji na drzwi, dlatego lepiej nie rezygnować z montażu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zadaszeń, więc nie trzeba obawiać się, iż nie będą pasowały do wizualizacji budynku.

Zadaszenia z poliwęglanu - czy warto je montować?

Jak najbardziej tak. Taki materiał cechuje się doskonałą odpornością na czynniki zewnętrzne oraz promieniowanie UV. Dodatkowo zadaszenie pokryte takim materiałem nie wymaga żadnej konserwacji. Owszem można go czyścić wodą pod ciśnieniem, jednak mało kiedy jest to konieczne, gdyż wszystkie zabrudzenia usuwane są przez opady deszczu.

Komorowy poliwęglan strzałem w dziesiątkę

Osoby, które już zainwestowały w zadaszenia z poliwęglanu komorowego, bardzo chwalą sobie takie rozwiązanie, gdyż konstrukcja jest lekka, montaż bardzo łatwy, można wybrać odpowiedni kształt, jak i kolorystykę. Na pewno argumentem przemawiającym na korzyść będzie również niska cena takiego zadaszenia.

Czym sugerować się przy wyborze zadaszenia?

Przy wyborze zadaszenia priorytetem powinien być:

  • materiał, z jakiego został wykonany. Najpopularniejsze są obecnie zadaszenia właśnie z poliwęglanu, jak i szkła,
  • wielkość zadaszenia. Zbyt mały daszek może nie zapewnić prawidłowej ochrony, dlatego nie mając rozeznania lepiej sprawdzić na https://www.metal-gum.com/zadaszenia-z-poliweglanu jakie zadaszenia polecają fachowcy,
  • sposób montażu. Gotowe daszki przeznaczone są do samodzielnego montażu. Nie jest to jednak trudne zadanie i nie ma potrzeby zatrudniać firmy do takich zadań. Ważne, by zestaw zawierał wszystkie niezbędne elementy.

Szklane zadaszenia – wady i zalety

Szklane zadaszenia wykonywane są ze szkła hartowanego o znacznej grubości, dzięki czemu takie daszki są odporne na uszkodzenia. Dodatkowo szkło posiada wzmocnienie, które zwiększa jego trwałość. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim estetyczny wygląd, gdyż idealnie sprawdzą się przy każdej elewacji. Wada może być jedynie stosunkowo wysoka cena takiego zadaszenia, bo trzeba wydać kilkaset złotych na taki luksus.

Źródło: Metal Gum


Przeczytaj także

Nowoczesne technologie ułatwiają funkcjonowanie magazynów
Sektor logistyczny czerpie pełnymi garściami z nowoczesnych rozwiań technologicznych, które pozwalają usprawnić funkcjonowanie magazynów, ale nie tylko. Żeby nie być gołosłownym, przywołam dane firmy IDC dotyczące... więcej »
Miasta w symbiozie z naturą
Idea symbio-miast to sposób na wprowadzenie gospodarki o obiegu zamkniętym na poziomie lokalnym oparty na synergii między różnymi systemami miejskimi. W tym podejściu nie funkcjonują one całkowicie niezależnie od siebie: odpady... więcej »
Huawei prezentuje platformę cyfrową dla miast przyszłości
Podczas tegorocznego Smart City Expo World Congress (SCEWC) w Barcelonie Huawei zaprezentował platformę cyfrową umożliwiającą inteligentny i zrównoważony rozwój smart city. Platformę oparto na innowacyjnych technologiach... więcej »
Daj się oświetlić
Premierowe Targi Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salon Elektrotechniki Przemysłowej zakończone owocnymi kontaktami biznesowymi. Dzięki wsparciu cenionych instytucji w branży i współpracy ze specjalistycznymi mediami targi... więcej »
Raport: Zarządzanie energią w zakładach przemysłowych
Efektywne zarządzanie energią w zakładach przemysłowych jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na wysokość kosztów produkcji, zyski przedsiębiorców i konkurencyjność wyrobów czy usług. Zanim jednak zostanie... więcej »
5 prognoz rozwoju inteligentnych magazynów
Magazynowanie obecnie ewoluuje od statycznego komponentu w łańcuchu dostaw w kierunku rozwiązań otwartych na inteligentną transformację. W artykule opisano pięć prognoz dotyczących rozwoju inteligentnych... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce