Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Czy montaż zadaszeń to konieczność?

-- wtorek, 09 październik 2018

Starsze domy niestety często nie posiadają zabudowanych ganków, co oznacza, że drzwi wejściowe narażone są na niszczącą siłę czynników atmosferycznych. By nie ryzykować koniecznością wymiany drzwi, warto zainwestować w odpowiedni rodzaj zadaszenia, który na pewno zda egzamin, o ile będzie prawidłowo zamontowany.

Dlaczego warto mieć zadaszenie?

Główną rolą zadaszenia jest zapewnienie prawidłowej ochrony drzwi przed wiatrem, deszczem czy śniegiem. Obecnie wielu producentów stawia takie wymagania, by udzielić gwarancji na drzwi, dlatego lepiej nie rezygnować z montażu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zadaszeń, więc nie trzeba obawiać się, iż nie będą pasowały do wizualizacji budynku.

Zadaszenia z poliwęglanu - czy warto je montować?

Jak najbardziej tak. Taki materiał cechuje się doskonałą odpornością na czynniki zewnętrzne oraz promieniowanie UV. Dodatkowo zadaszenie pokryte takim materiałem nie wymaga żadnej konserwacji. Owszem można go czyścić wodą pod ciśnieniem, jednak mało kiedy jest to konieczne, gdyż wszystkie zabrudzenia usuwane są przez opady deszczu.

Komorowy poliwęglan strzałem w dziesiątkę

Osoby, które już zainwestowały w zadaszenia z poliwęglanu komorowego, bardzo chwalą sobie takie rozwiązanie, gdyż konstrukcja jest lekka, montaż bardzo łatwy, można wybrać odpowiedni kształt, jak i kolorystykę. Na pewno argumentem przemawiającym na korzyść będzie również niska cena takiego zadaszenia.

Czym sugerować się przy wyborze zadaszenia?

Przy wyborze zadaszenia priorytetem powinien być:

  • materiał, z jakiego został wykonany. Najpopularniejsze są obecnie zadaszenia właśnie z poliwęglanu, jak i szkła,
  • wielkość zadaszenia. Zbyt mały daszek może nie zapewnić prawidłowej ochrony, dlatego nie mając rozeznania lepiej sprawdzić na https://www.metal-gum.com/zadaszenia-z-poliweglanu jakie zadaszenia polecają fachowcy,
  • sposób montażu. Gotowe daszki przeznaczone są do samodzielnego montażu. Nie jest to jednak trudne zadanie i nie ma potrzeby zatrudniać firmy do takich zadań. Ważne, by zestaw zawierał wszystkie niezbędne elementy.

Szklane zadaszenia – wady i zalety

Szklane zadaszenia wykonywane są ze szkła hartowanego o znacznej grubości, dzięki czemu takie daszki są odporne na uszkodzenia. Dodatkowo szkło posiada wzmocnienie, które zwiększa jego trwałość. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim estetyczny wygląd, gdyż idealnie sprawdzą się przy każdej elewacji. Wada może być jedynie stosunkowo wysoka cena takiego zadaszenia, bo trzeba wydać kilkaset złotych na taki luksus.

Źródło: Metal Gum


Przeczytaj także

Hotel światłem malowany: porady ekspertów
Hotele to miejsca, w których najbardziej liczy się dobre samopoczucie gości oraz oryginalne wzornictwo, który wyróżnia dane miejsce i nadaje mu unikatowego charakteru. Niektóre z nich to prawdziwe architektoniczne perełki, nie... więcej »
Internet Rzeczy dla rozwoju Smart City we Wrocławiu
Rozwój usług na potrzeby inteligentnego miasta przy wykorzystaniu Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez miasto Wrocław, TAURON i firmę Ericsson. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce realizowane... więcej »
Przyjazne miejsce pracy, czyli jakie?
Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90 proc. czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach takich, jak domy czy biura. Biorąc pod uwagę, że w miejscu pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, toteż niezwykle... więcej »
Pierwsza w Europie podniebna galeria sztuki powstała na konstrukcji wieżowca The Warsaw HUB
Na konstrukcji budowanego w centrum Warszawy kompleksu wieżowców The Warsaw HUB zawisła niezwykła instalacja – wielkoformatowy obraz autorstwa polskiego malarza abstrakcjonisty Łukasza Stokowskiego. To pierwsza tego typu... więcej »
Nowoczesne biurowce coraz bardziej przyjazne pracownikom
W pracy spędzamy coraz więcej czasu, dlatego w projektach nowoczesnych biurowców stawia się przede wszystkim na komfort użytkowników. Pomieszczenia focusowe, zdalna rezerwacja sal konferencyjnych czy strefy relaksu to tylko... więcej »
Największą przyszłość w budownictwie mają ekorozwiązania
Wśród 5 technologii, które w ciągu najbliższych 10 lat mają szansę najszybciej się upowszechnić w budownictwie, aż 3 to ekorozwiązania. Najwyższy odsetek firm (93 proc.) stawia na poprawę efektywności energetycznej budynków, 89... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Infrastruktura Polska i Budownictwo 2019
2019-02-20 - 2019-02-20
Miejsce: Warszawa
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
Konferencja Specjalistów Logistyki 2019
2019-03-14 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
ITM Polska 2019 Innowacje-Technologie-Maszyny
2019-06-04 - 2019-06-07
Miejsce: Poznań

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce