Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Czy montaż zadaszeń to konieczność?

-- wtorek, 09 październik 2018

Starsze domy niestety często nie posiadają zabudowanych ganków, co oznacza, że drzwi wejściowe narażone są na niszczącą siłę czynników atmosferycznych. By nie ryzykować koniecznością wymiany drzwi, warto zainwestować w odpowiedni rodzaj zadaszenia, który na pewno zda egzamin, o ile będzie prawidłowo zamontowany.

Dlaczego warto mieć zadaszenie?

Główną rolą zadaszenia jest zapewnienie prawidłowej ochrony drzwi przed wiatrem, deszczem czy śniegiem. Obecnie wielu producentów stawia takie wymagania, by udzielić gwarancji na drzwi, dlatego lepiej nie rezygnować z montażu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zadaszeń, więc nie trzeba obawiać się, iż nie będą pasowały do wizualizacji budynku.

Zadaszenia z poliwęglanu - czy warto je montować?

Jak najbardziej tak. Taki materiał cechuje się doskonałą odpornością na czynniki zewnętrzne oraz promieniowanie UV. Dodatkowo zadaszenie pokryte takim materiałem nie wymaga żadnej konserwacji. Owszem można go czyścić wodą pod ciśnieniem, jednak mało kiedy jest to konieczne, gdyż wszystkie zabrudzenia usuwane są przez opady deszczu.

Komorowy poliwęglan strzałem w dziesiątkę

Osoby, które już zainwestowały w zadaszenia z poliwęglanu komorowego, bardzo chwalą sobie takie rozwiązanie, gdyż konstrukcja jest lekka, montaż bardzo łatwy, można wybrać odpowiedni kształt, jak i kolorystykę. Na pewno argumentem przemawiającym na korzyść będzie również niska cena takiego zadaszenia.

Czym sugerować się przy wyborze zadaszenia?

Przy wyborze zadaszenia priorytetem powinien być:

  • materiał, z jakiego został wykonany. Najpopularniejsze są obecnie zadaszenia właśnie z poliwęglanu, jak i szkła,
  • wielkość zadaszenia. Zbyt mały daszek może nie zapewnić prawidłowej ochrony, dlatego nie mając rozeznania lepiej sprawdzić na https://www.metal-gum.com/zadaszenia-z-poliweglanu jakie zadaszenia polecają fachowcy,
  • sposób montażu. Gotowe daszki przeznaczone są do samodzielnego montażu. Nie jest to jednak trudne zadanie i nie ma potrzeby zatrudniać firmy do takich zadań. Ważne, by zestaw zawierał wszystkie niezbędne elementy.

Szklane zadaszenia – wady i zalety

Szklane zadaszenia wykonywane są ze szkła hartowanego o znacznej grubości, dzięki czemu takie daszki są odporne na uszkodzenia. Dodatkowo szkło posiada wzmocnienie, które zwiększa jego trwałość. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim estetyczny wygląd, gdyż idealnie sprawdzą się przy każdej elewacji. Wada może być jedynie stosunkowo wysoka cena takiego zadaszenia, bo trzeba wydać kilkaset złotych na taki luksus.

Źródło: Metal Gum


Przeczytaj także

Zielone certyfikaty coraz bardziej popularne nie tylko w biurowcach
Certyfikaty potwierdzające ekologiczne aspekty budynku ma już w Polsce 550 budynków. W segmencie biurowym stały się już standardem, ale coraz częściej w sposób zrównoważony powstają też obiekty przemysłowe, hotele, a... więcej »
Danfoss Power Solutions na Bielanach Wrocławskich
Firma Danfoss Power Solutions podpisała umowę najmu 11 088 m kw. powierzchni biurowo-magazynowej w parku logistycznym Hillwood Wrocław I BIS. W transakcji, najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman &... więcej »
Biurowe HCL w teorii i praktyce
Coraz więcej badań naukowych potwierdza wpływ światła na pozawizualne aspekty naszego funkcjonowania. Mimo zalet oświetlenia z funkcjami tzw. Human Centric Lighting, wciąż stosunkowo rzadko wykorzystuje się je w praktyce.... więcej »
Branża budowlana w Polsce: słaby punkt to kadry, mocny to wzrost gospodarczy i nowe technologie
Przedstawiciele branży budowlanej w Polsce lepiej postrzegają przeszłość, niż oceniają perspektywy rozwoju w przyszłości. O ile aż 57 proc. firm budowlanych z sektora MŚP, uważa, że sytuacja społeczno-gospodarcza w minionej... więcej »
innogy Renewables rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie
Na początku października innogy Renewables Polska, w ramach wygranej aukcji dla Odnawialnych Źródeł Energii z czerwca 2017 r., rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie. Jej łączna moc zainstalowana wyniesie 594 kWp.... więcej »
Branża budowlana przestawia się na wykorzystanie surowców z recyklingu
Przemysł budowlany zużywa około 400 mln ton surowców rocznie i odpowiada za 1/3 wszystkich produkowanych odpadów. Tymczasem budynki można postawić z całkowicie przetworzonych materiałów, wykorzystując do wyłożenia ścian... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

ENERGETICS-Lubelskie Targi Energetyczne
2018-11-13 - 2018-11-15
Miejsce: Lublin
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej
2018-12-04 - 2018-12-05
Miejsce: Sosnowiec
Budma 2019 - Targi Budownictwa i Architektury
2019-02-12 - 2019-02-15
Miejsce: Poznań
Targi Light + Building
2020-03-08 - 2020-03-13
Miejsce: Frankfurt

Katalog

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce