Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

City Park na finiszu ważnych decyzji: BREEAM i pierwsi chętni najemcy

-- wtorek, 27 listopad 2018

Ideal Idea rusza z budową kompleksu magazynowo-biurowego City Park na granicy Raszyna i Warszawy. Jak informowano wcześniej IIF nabyła w tym celu działkę o pow. 4,5 ha tuż przy obwodnicy S2 w bardzo dobrej lokalizacji – zaledwie 6 min. jazdy od Park & Ride w Al. Krakowskiej. Ideal Idea City Park stanie przy ul. Mieczysława Słowikowskiego z dogodnym dojazdem od ulicy Szyszkowej. Jest to bezpośrednie sąsiedztwo trasy europejskiej E30.

Wraz z postępem formalności administracyjnych dotyczących City Parku krystalizują się ostatnie decyzje techniczno-budowlane i certyfikacyjne związane z tym obiektem. Będzie on certyfikowany zgodnie z BREEAM. Na całej działce (z 20-procentowym udziałem powierzchni biologicznie czynnej) duży nacisk zostanie położony na ekologiczność wszystkich rozwiązań technicznych i użytkowych, co pozwoli zoptymalizować opłaty serwisowe oraz koszty ogrzewania.

Komentuje Jędrzej Dużyński odpowiedzialny za komercjalizację City Parku: „Stawiamy na funkcjonalność i ekologię, zatem będzie to obiekt formatu światowego z potwierdzeniem tego certyfikatem BREEAM. Na dachach hal kompleksu znajdą się panele fotowoltaiczne do oświetlania terenu City Parku. Naszym klientom oddamy do użytku stację ładowania samochodów elektrycznych. W konstrukcji hal zastosujemy płyty warstwowe, jakie będą wymagane w normach budowlanych dopiero od 2021 roku. Użytkownikom City Parku zapewnią one ok. 35-procentowe zmniejszenie poboru prądu do ogrzewania magazynów i biur. Znaczący nacisk kładziemy na małą architekturę, ponieważ mamy do dyspozycji relatywnie dużą powierzchnię biologicznie czynną. W ramach tego terenu urządzimy estetyczny obszar zielony z ławkami i miejscami do relaksu np. w czasie przerwy na lunch. Sprzyja temu strumień płynący przez działkę, który ubarwi planowany przez nas teren relaksu. Dodatkowo najemcy będą mieli do dyspozycji czynną całorocznie przez siedem dni w tygodniu siłownię z wysokiej klasy sprzętem. Za City Parkiem bardzo silnie przemawiają opłaty serwisowe za magazyny i biura. W naszej najnowszej inwestycji wyniosą one poniżej 7 zł/mkw przy standardzie biur klasy A, jakie zaoferujemy. Ten ostatni czynnik chciałbym silnie podkreślić. Nie chcielibyśmy, aby City Park postrzegano na rynku wyłącznie jako kompleks dla branży logistycznej, choć takim też bez wątpienia będzie. Niemniej obiekt ten będzie także atrakcyjnym centrum biurowym położonym bezpośrednio na granicy z Warszawą”.

Trwają zaawansowane negocjacje związane z komercjalizacją City Parku. Toczą się one obecnie z udziałem pięciu firm. Jedna z nich finalizuje umowę najmu 1500 mkw magazynu i 500 mkw biur. Kolejny znaczący klient (z branży IT) negocjuje najem 800 mkw samej tylko powierzchni biurowej.

Odbiory techniczne gotowych powierzchni magazynowych i biurowych będą przebiegały stopniowo. W pierwszym etapie zbudowane zostaną dwie największe hale kompleksu – H1 i H2 o łącznej powierzchni ok. 11 tys. mkw. Pierwsi klienci City Parku wprowadzą się do niego w III kwartale przyszłego roku.

W związku z najnowszą inwestycją spółka Ideal Idea Formad uruchomiła nową firmową witrynę internetową, gdzie można śledzić postępy budowy City Parku.


Przeczytaj także

Hotel światłem malowany: porady ekspertów
Hotele to miejsca, w których najbardziej liczy się dobre samopoczucie gości oraz oryginalne wzornictwo, który wyróżnia dane miejsce i nadaje mu unikatowego charakteru. Niektóre z nich to prawdziwe architektoniczne perełki, nie... więcej »
Internet Rzeczy dla rozwoju Smart City we Wrocławiu
Rozwój usług na potrzeby inteligentnego miasta przy wykorzystaniu Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez miasto Wrocław, TAURON i firmę Ericsson. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce realizowane... więcej »
Przyjazne miejsce pracy, czyli jakie?
Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia nawet 90 proc. czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach takich, jak domy czy biura. Biorąc pod uwagę, że w miejscu pracy spędzamy ponad połowę swojego życia, toteż niezwykle... więcej »
Pierwsza w Europie podniebna galeria sztuki powstała na konstrukcji wieżowca The Warsaw HUB
Na konstrukcji budowanego w centrum Warszawy kompleksu wieżowców The Warsaw HUB zawisła niezwykła instalacja – wielkoformatowy obraz autorstwa polskiego malarza abstrakcjonisty Łukasza Stokowskiego. To pierwsza tego typu... więcej »
Nowoczesne biurowce coraz bardziej przyjazne pracownikom
W pracy spędzamy coraz więcej czasu, dlatego w projektach nowoczesnych biurowców stawia się przede wszystkim na komfort użytkowników. Pomieszczenia focusowe, zdalna rezerwacja sal konferencyjnych czy strefy relaksu to tylko... więcej »
Największą przyszłość w budownictwie mają ekorozwiązania
Wśród 5 technologii, które w ciągu najbliższych 10 lat mają szansę najszybciej się upowszechnić w budownictwie, aż 3 to ekorozwiązania. Najwyższy odsetek firm (93 proc.) stawia na poprawę efektywności energetycznej budynków, 89... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Infrastruktura Polska i Budownictwo 2019
2019-02-20 - 2019-02-20
Miejsce: Warszawa
Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2019
2019-03-13 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
Konferencja Specjalistów Logistyki 2019
2019-03-14 - 2019-03-15
Miejsce: Warszawa
ITM Polska 2019 Innowacje-Technologie-Maszyny
2019-06-04 - 2019-06-07
Miejsce: Poznań

Katalog

SAR PW Sp. z o.o.
SAR PW Sp. z o.o.
Zwoleńska 97
04-761 Warszawa
tel. 022 615 70 74

Torell Technology sp. z o.o.
Torell Technology sp. z o.o.
Abrahama 18
81-825 Sopot
tel. +48664256060

zobacz wszystkie

SONDA

Jaką część budżetu inwestycyjnego jesteś skłonny przeznaczyć na BMS?

mniej niż 5%
5%
10%
15%
więcej niż 15%


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2019 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce